Εύκολη νίκη του Πρωτέα επί του Αετού Φιλύρου για το κύπελλο της ΕΚΑΣΘ

517

Ξεκίνημα με νίκη σήμερα το απόγευμα για την ομάδα του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού  ,για το θεσμό του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ, επί του αξιόμαχου Αετού Φιλύρου με σκορ 72-50. Μετά από ένα μέτριο κ αναγνωριστικό 1ο δεκάλεπτο (9-10), ο Πρωτέας ανέβασε ρυθμό και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 32-23.Το 3ο δεκάλεπτο ήταν το ίδιο δυνατό και έτσι το τελικό σκορ δείχνει την διαφορά των δυο ομάδων. Να σημειωθεί οτι ο αγώνας διεξήχθη με καθυστέρηση 20 λεπτών λόγω μη προσέλευσης του δεύτερου διαιτητή.

ΠΡΩΤΕΑΣ(Αποστολου):Καραμουτης,Παπαγιαννιτσης 2,Ρατοπουλος 25,Κοδωνας 3,Προυσαλης 23(3),Βουζινας 10,Μπαλαφουτης 2,Μαρουντας 3,Τριανταφυλλου 2,Καλπακιδης, Γεωργιάδης, Δαγκας 2.
ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ(Αντεδακης):Μαυροπουλος, Περρωστης3,Ποπα,Κουλουσιος 4,Βαφιας 23(3),Σταματακης 10(3),Νικολαΐδης, Σταυρακιδης 4,,Χριστοφοριδης 6,Ασημουλας.