Εύκολη νίκη ο ΑΡΗΣ

775

Ο ΑΡΗΣ φιλοξενήθηκε από τους Αργοναύτες Βόλου στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Μπάσκετ με καρότσι και νίκησε με 28-44 δίχως να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα στη διάρκεια του παιχνιδιού.
Το ξεκίνημα του αγώνα είχε αναγνωριστικό χαρακτήρα και για τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου το σκορ να είναι 6-4.

Στην συνέχεια οι παίκτες της Θεανώ Χατζούδη βελτιώθηκαν σε άμυνα και επίθεση και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν μπροστά με 18-12.
Με το ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου ο ΑΡΗΣ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του, «βραχυκύκλωσε» τους Αργοναύτες Βόλου και έφυγε μπροστά στο σκορ με +18 (19-37).

Η τελευταία περίοδος του αγώνα είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και παρά κάποια «νεκρά» διαστήματα που είχε ο ΑΡΗΣ στο παιχνίδι του, κατάφερε και έφτασε στη νίκη με 28-44.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 6-4, 12-18, 19-37, 28-44.
Η σύνθεση του ΑΡΗ (Χατζούδη): Γεωργίου, Μαλτάς 10, Μήτσου, Καλογιάννης, Χρυσοβέργης, Τσιντάρης 13, Οικονόμου 9, Σπυρολάρης.

ΠΗΓΗ:arisac.gr