ΕΥΚΟΛΑ ΘΕΣΣΑΛΟΣ ΚΑΙ ΙΡΙΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

624

Εύκολο έργο είχαν ο Θεσσαλός και η Ιρις Καβάλας σε Βόλο και Ξάνθη αντίστοιχα όπως δείχνουν και τα τελικά αποτελέσματα.

ο Θεσσαλός πήγε στον Βόλο να αντιμετωπίσει τους τοπικούς Αργοναύτες ξέροντας από πριν ότι θα είναι ο νικητής και το μονο που δεν ήξεραν και οι δυο ομάδες ήταν το τελικό σκορ. Με ηγέτες τους Τσαπανιδη και Ζαραγκοτα η ομάδα από την Λάρισα πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και συνεχώς το διεύρυνε με το ημίχρονο να λήγει με το εμφατικό 6-42. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα έκανε συντήρηση δυνάμεων και έτσι το ματς τελείωσε με σκορ 20-58.

Στην Ξάνθη οι φιλοξενούμενοι, πήραν το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 6-28. Στον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και στο 2ο ημίχρονο με αιχμή του δόρατος τον Παπαδόπουλο να σημειώνει 20 από τους 51 πόντους της ομάδας του.Οι Καβαλιώτες επικράτησαν με σκορ 17-51.

Αργοναύτες Βόλου-Θεσσαλός δεκάλεπτα:2-12,4-30,8-44,20-58

Αργοναύτες Βόλου(Μανουκα)Μαλάτος 10, Βλαχάκης 6(1), Καρακώστας 4,Τσιονάρας, Μπαρμπαγεωργόπουλος, Μπαρτζιώκας

Θεσσαλός(Ζαραγκοτας)Ζαραγκότας 16, Τσαπανίδης 18, Μπαρμπούτας 10, Δαούλας 6, Τσιόγκας 2, Βαρυτιμίδης 4, Αθανασίου 2,Τζήκας

Αθλητικός Ποντιακός- Ιρις Καβάλας  17-51

Αθλητικός Ποντιακός(Ελευθεριάδης) Αληογλου 4, Μπαροπτες, Αρβανιτης, Ζαφειροπουλος 2, Κοσμιδης 4, Ελευθεριάδης, Δημοπουλος 7.

Ιρις Καβάλας(Λυκοπουλος) Αϊβαζίδης 6, Αραπογλου 2, Παπαδόπουλος 20, Μπρατσος 2, Δομβριδης 6, Πετρακης 8, Σαουλιδης 7.

ο Αστέρας Τρικάλων είχε ρεπό διότι αποχώρισε από το πρωτάθλημα ο Φαέθων Καρδίτσας

ΒαθμολογίαΘεσσαλός 2, Ιρις καβάλας 2, Άρης 2, Μέγας Αλέξανδρος 1, Αργοναύτες Βόλου 1 Αθλητικός Ποντιακός 1 Αστέρας Τρικάλων 0