Μετά από δυνατό παιχνίδι με πολλές τεχνικές ποινές και αποβολές οι Μύθοι Χαλάστρας επικράτησαν της Δόξας Δρυμού με 74-64 και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ανδρών της ΕΚΑΣΘ.
Δεκάλεπτα: 20-12, 31-26, 46-39, 74-64. Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Δαϊκούδης Β.
Μύθοι (Καβακλιώτης): Σαριτσιώτης 8, Λεγάκης 11(2), Φαλέγκας 2, Μουρατίδης, Κανάκας 5(1), Γλαβάς 16, Καβακλιώτης, Μοσχοτόγλου Α. 10, Μοσχοτόγλου Θ. 13, Μπαλάνος, Χασιώτης 9.
Δόξα Δρύμου (Τανταλίδης): Λιόλιος 1, Παντελίδης 9(2), Δημακόπουλος 2, Καρράς 13(1), Τσοτουλίδης 4, Αλεξίου 14(3), Παπλωματάς 4, Αδαμόπουλος 2, Γεράκης 4, Δώνης 11(2), Σταματιάδης.
* Οι παίκτες των Μύθων αφιερώνουν την νίκη στον συμπαίχτη τους Θεόδωρο Γλαβά ο οποίος πριν λίγες μέρες έγινε πατέρας.
Παρακολουθήστε στιγμιότυπα του αγώνα:
Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ:
A’ ΦΑΣΗ
1 ΒΟΣΠΟΡΟΣ-ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣ 60-53
2 ΔΕΗ ΠΑΣΠ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ 68-54
3 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΑΕ-ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 60-68
4 ΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΑΣΚ ΛΑΓΥΝΩΝ 44-52
5 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ 20-0
6 ΑΟ ΝΕΑ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ-ΑΚ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 56-54
7 ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΚΑΝΑΡΗΣ ΑΠΣ 77-62
8 ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ 77-57
9 ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ-ΜΑΥΡΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΕΥΟΣΜΟΥ 72-44
10 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ 50-63
11 ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 57-64
12 ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ-ΕΛΒΕΤΙΑ 2005 45-43
13 ΑΤΛΑΣ ΤΡΙΛΟΦΟΥ-ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ 53-66
14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 46-64
Β’ ΦΑΣΗ
1 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΑΣ ΕΥΡΙΠΟΣ 89-32
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 88-87
3 ΠΟΞ-ΝΕΜΕΣΙΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ 52-51
4 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ-ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ 66-43
5 ΑΟ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ-ΑΡΙΩΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
6 ΚΟΘ ΓΑΛΑΖΙΟΙ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΜΓΣΣ 42-52
7 ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΒΑΣΙΛΙΚΑ 59-71
8 ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
9 ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ-ΑΣΚ ΛΑΓΥΝΩΝ
10 ΑΣ ΠΛΑΤΕΙΑ-ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ
11 ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΣ-ΒΟΣΠΟΡΟΣ 57-47
12 ICBS 2009-ΗΟΟΡ 0-20
13 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΚΛΟΥΤΖΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 35-48
14 ΜΥΘΟΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 74-64
15 ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΕΔ ΛΑΧΑΝΑ 100-31
16 ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ-ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ 67-50
17 ΠΟΡΦΥΡΙΑΚΟΣ ΑΣ-ΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ 58-68
18 ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ-ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 52-60
19 ΠΑΣΤΕΡ ΑΟ-ΑΕΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ 60-41
20 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ-ΔΕΗ
21 ΝΕΣΤΩΡ ΑΜΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ 56-72 (55-55)
22 ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ-ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 90-84
Γ’ ΦΑΣΗ
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-Β20
2 ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ-ΒΑΣΙΛΙΚΑ
3 Β8-ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
5 ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΣ-Β9
6 ΜΥΘΟΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ-ΠΑΣΤΕΡ ΑΟ
7 ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ-Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ
8 ΠΟΣ. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ-ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 78-88
9 ΜΕΝΤ-Ν. ΒΟΤΣΗΣ 74-68
10 ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
11 ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
12 ΧΑΝΘ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ
13 ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ-ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ
14 ΑΙΑΣ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΜΑΟ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ
15 ΒΑΟ-Β5
16 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ 65-46
17 ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ΚΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ
18 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ-ΒΕΡΓΙΝΑ
19 ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔ 80-58
20 ΜΑΚΑΜΠΗ-ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ
21 ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ-ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 46-71
22 ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ
23 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ-ΑΕ ΝΕΑΣ ΚΡΗΝΗΣ
24 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΑΜΟ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
25 ΗΟΟΡ-ΔΑΣΩ 60-83
26 Β10-ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
27 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΩΜΗΣ-ΑΕΕΤ 68-46
28 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ 45-100
29 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ.-ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΕΦΗΒΙΚΟ
30 Ε.Κ. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ
31 ΑΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΑΡΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ 57-62
32 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΠΟΞ
Δ’ ΦΑΣΗ
1 Γ22-Γ10
2 Γ26-Γ18
3 Γ14-Γ23
4 Γ3-Γ1
5 Γ5-Γ32
6 ΑΡΕΤΣΟΥ-Γ15
7 Γ12-ΔΑΣΩ
8 Γ30-Γ7
9 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΡΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ 75-47
10 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ-Γ4
11 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-Γ13
12 Γ29-Γ6
13 Γ24-Γ17
14 ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ-ΜΕΝΤ
15 Γ20-ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
16 Γ11-Γ2
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ
1 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-Δ6
2 Δ16-Δ15
3 Δ3-Δ7
4 Δ12-Δ13
5 Δ2-Δ11
6 Δ8-Δ10
7 Δ14-Δ4
8 Δ5-Δ1
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
1 ΠΦ 5-ΠΦ 3
2 ΠΦ 8-ΠΦ 4
3 ΠΦ 7-ΠΦ 6
4 ΠΦ 1-ΠΦ 2
ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
1 ΗΦ 4-ΗΦ 2
2 ΗΦ 1-ΗΦ 3
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΤΦ 1-ΤΦ 2