Επεισοδιακή νίκη για τους Ιππότες Χαριλάου

466

Οι Ιππότες Χαριλάου πέτυχαν σπουδαία εκτός έδρας νίκη καθώς επιβλήθηκαν με 44-59 στο ντέρμπι του Φοίνικα.

Αξίζει να σημειωθεί, πως το παιχνίδι σημαδεύτηκε από δεκάλεπτη διακοπή στο τρίτο δεκάλεπτο και ενώ κλήθηκε η αστυνομία συνεχίστηκε παρόλα αυτά πέντε λεπτά πριν έρθει.

Στο φύλλο αγώνα γράφτηκε ότι ο Κινης αποβλήθηκε επειδή απείλησε το δεύτερο διαιτητή και ο Παπαϊωάννου τιμωρήθηκε επειδή παρότι αποβλήθηκε δεν έφυγε από τον πάγκο. Η Πλατεία κατέθεσε ένσταση υποστηρίζοντας ότι το παιχνίδι συνεχίστηκε πριν έρθει η αστυνομία ενώ ο Παπαϊωάννου όταν στο 27:04 πληροφορήθηκε ότι πρέπει να φύγει απομακρύνθηκε.  Τα δελτία των Κινη και Παπαϊωάννου κρατήθηκαν και η συνεχεία αναμένεται να κριθεί από τους αρμόδιους της ΕΚΑΣΘ.

Δεκάλεπτα: 12-15, 21-27, 29-43, 44-59  Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ., Σιαμαντούρας

Πλατεία (Εφραιμίδης): Τσακίρης 5(1), Καλαϊτζίδης 2, Ιωαννίδης 12(3), Τσουβάλας, Χασάπης 8, Ποτουρίδης, Χρυσόμαλλος 8(1), Παπαϊωάννου 4, Γιαννίρης 2.

Ιππότες Χαριλάου (Μπλέρης): Καμάρας 7(1), Καραγιανίδης 19(2), Πλάνος 7(1), Νίκου 8, Γιαπουτζίδης 7, Χαραλαμπίδης, Ραϊδης 11(2).