Εκτός έδρας νίκη για το μίνι αγοριών του Αστέρα Πλαγιαρίου

665

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη με 23-39 για το μίνι του Αστέρα Πλαγιαρίου απέναντι στην ομάδα της Βεργίνας σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι. Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος στο πρώτο ημίχρονο με συνέπεια το ισόπαλο σκορ 14-14. Οι παίχτες του Αστέρα μπήκαν πολύ δυνατά στην επανάληψη και παίζοντας εξαιρετική άμυνα, έχτισαν μία διαφορά 5 πόντων την οποία αύξησαν στα πρώτα λεπτά του 4ου δεκαλέπτου πάνω από τους 10 πόντους την οποία διατήρησαν και μέχρι το τέλος.

Οκτάλεπτα: 10-10, 14-14, 17-22, 23-39. Διατητές : Κάρμπα, Καρνάβας

Βεργίνα ( Παπαβασιλείου) : Τσαμανδάνης 2, Ζαβολάρης , Δημητρόπουλος 2, Παπαγγέλης ,Παυλίδης 4 , Πατακάκης 2 , Παπαργυρίου , Σαμαράς , Παντέρης 8 , Κώνστας 5 , Καραβάσης

Αστέρας Πλ. (Μοσχούλας-Δημητρίου) : Μητκούσης 4 , Μεκερίδης 10 , Σαμπαρδάνης 3 , Μαραγκός 2, Εφραιμίδης 4 , Νικολαίδης 2 , Τζεμίντιμπης 2 , Κεμάλογλου 2, Προεστόπουλος 2 , Χατζηφωτεινός 2 , Γκάγκας 2 , Γκίτσης 2, Λεπτοκαρόπουλος 2