Εκτός έδρας νίκη για τον Εθνικό Ευόσμου

761
Πέρασε από το κλειστό της Χαλάστρας ο Εθνικός, επικρατώντας του Αξιού Ανατολικού με 59 – 74.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού αλλά λόγω αδικαιολόγητης χαλάρωσης στην 3η περίοδο, βρέθηκαν από το +19 στο +6. Ο Εθνικός ένιωσε την πίεση του Αξιού σε όλο το 2ο ημίχρονο αλλά άντεξε με την διαφορά να πηγαίνει εν τέλει στο +15, στα τελευταία 2 λεπτά του παιχνιδιού και το σκορ να διαμορφώνεται στο 59 – 74.
Διαιτητές: Ψωμιάδης – Τζεκάκης  Δεκάλεπτα: 11 – 26, 24 – 43, 50 – 58, 59 – 74

Αξιός Ανατολικού (Γρουμπουσιάνης – Παναγιώτου) Πηγαδάς 16(2), Μανωλακίδης 16 (2), Γκάλιος 8, Βουδούρης 6, Σαμπίδης 5(1), Κοντάκης 4, Δογρανλής 2, Καραδουλάμας 2, Τανούρκας, Κυρτζαλιώτης, Βέλκος

Εθνικός Ευόσμου (Οταμπασίδης) Πολύχρους 17, Κουτσουκίδης 16(2), Καραμπίδης 15(2), Χουρίδης 14, Γκάζος 5(1), Παλλάκης 3(1), Καπέτας 2, Καπετανίδης 2, Αργυρίου, Μπλάντας, Χιτ, Βατιάνης.