Εκτός έδρας νίκη για τον Αστέρα Κουκλουτζά

982

Αγώνας για γερά νευρά και διαφήμιση του μπάσκετ ο χθεσινός ανάμεσαστον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου και τον Αστέρα Κουκλουτζά με τους γηπεδούχους να κάνουν το χειρότερο πρώτο ημίχρονο με την διαφορά να βρίσκεται στους 20 πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο βρήκαν και πάλι το καλό τους πρόσωπο και με πολύ καλή άμυνα (17-5) έφεραν το μάτς στα ίσια. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στους 2 πόντους λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα χωρίς να να κάνουν την ανατροπή τελικά.

Δεκάλεπτα: 13-31, 28-48, 45-53, 65-73  Διαιτητές : Μπαχτσεβανόπουλος, Κούτσαρης

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου (Χατζηβρέττας): Μήτκος 11(1), Ιωαννίδης, Πασχούδης 6(2),  Εδίρνελης 13(1), Τασόπουλος 11, Δαμιανίδης 9(1), Κρίτσικας 1, Γκαντιτζικίδης, Κιουρσίδης 14(1), Πετρίδης, Μαργιολάκης .

Αστέρας Κουκλουτζά (Τουλούμης): Τουλούμης 27(2), Νταμπούδης, Κωδωνάς 2, Τσορμπατζόγλου, Γκούμας 15, Αμπατζής 3(1), Σταμπολίδης 7, Πατσόπουλος, Παπαδόπουλος 2, Τσεκμεκίδης, Παπαγεωργίου 10, Χαρίτος 7(1).