Εκτός έδρας ήττα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης

800

Δεν τα κατάφεραν οι Ελπίδες Ηλιούπολης στο εξ αναβολής εκτός έδρας παιχνίδι με την ΕΔΗΛ στο κλειστό των Λαγυνών και ηττήθηκαν με 62-52.

Η ομάδα της Ηλιούπολης έμεινε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο (32-22). Στη συνέχεια μείωσε μέχρι το -5 (32-27) στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου αλλά και το -6 (58-52) στο τελευταίο λεπτό χωρίς να καταφέρει όμως να κάνει την υπέρβαση φτάνοντας έτσι στην ήττα με το τελικό 62-52.

Επόμενος αντίπαλος των Ελπίδων Ηλιούπολης ο Μακεδών Αμπελοκήπων την Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου στο κλειστό της Ηλιούπολης.

Δεκάλεπτα: 11-09, 32-22, 41-35, 62-52.   Διαιτητές: Μπαϊος – Μαγη.

ΕΔΗΛ (Τσιαμπάκος): Μπόζης, Μαστοράκης 4, Νατσιόπουλος 18, Στοϊλας 10, Τσιαμπάκος, Αθανασιάδης 4, Χατζηαθανασίου 5, Κοτζαμπάσης 19(5), Παπακοτούλας 2.

Ελπίδες Ηλιούπολης (Τράκας): Κατσουπάκης 8, Κασούμης 14(2), Γιαννακίδης 6, Δημητρίου 9, Σταμάτης 7, Κεχαγιάς 8, Μπαμπατζάνης, Μαντσιόπουλος, Τερμεντζής.