“Διπλό” στον Εύοσμο για το εφηβικό του ΑΟ Αρετσούς-Σε τρίτο ματς για την πρόκριση

378

Σε τρίτο ματς -σε ουδέτερο γήπεδο- θα λύσουν τις διαφορές τους οι έφηβοι του Αίαντα Ευόσμου και του ΑΟ Αρετσούς προκειμένου να γίνει γνωστό το ποια ομάδα θα πρκριθεί στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Στη χθεσινή (22/02) δεύτερη μεταξύ τους αναμέτρηση ο ΑΟ Αρετσούς επικράτησε στον Εύοσμο με 72-75 ισοφαρίζοντας την ήττα του πρώτου αγώνα (56-59). Οι φιλοξενούμενοι είχαν μέχρι το προβάδισμα στο σκορ μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, ωστόσο στην τελευταία περίοδο οι παίκτες του Αίαντα κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 70-67 ένα λεπτό πριν το φινάλε του αγώνα. Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες (72-72) λίγο πριν το άκουσμα της κόρνας της γραμματείας, ωστόσο με τρίποντο του Αποστόλου στην εκπνοή ο ΑΟ Αρετσούς διαμόρφωσε το τελικό 72-75.

Δεκάλεπτα: 15-16, 32-38, 45-55, 72-75. Διαιτητές: Φουντζήλας, Καρκαλέτσης.

Αίας (Καραμανώλης): Φωτόπουλος, Δουμάνης 2, Βουβούδης 12(2), Διάνου, Γεωργιάδης 7(1), Πολυχρονιαδης 14, Πούλιος 2, Καπίδης 12(3), Παπαδόπουλος 5, Τσουρέκας 16.

Αρέτσου (Πετρόπουλος): Κουρατίδης 3, Αποστόλου 11(1), Μωυσίδης 18(1), Σταυρίδης 10(2), Παντελίδης 14(2), Σειράς 19, Κωνσταντινίδης.