“Διπλό” στην Ηλιούπολη για τον ΓΣ Μενεμένης

631

Ήττα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης στο εντός έδρας ματς με τον Γ.Σ. Μενεμένης με 55-60 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ.

Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με τη διαφορά να μην ξεφεύγει πάνω από τους 8 πόντους. Στα τελευταία λεπτά ο Γ.Σ. Μενεμένης κατάφερε να διατηρεί ένα προβάδισμα από 2 εως 6 πόντους φτάνοντας εν τέλει την νίκη με το τελικό 55-60.

Η γηπεδούχος είχε δυναμικά ξεκινήματα στο παιχνίδι, πήρε προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο και επέστρεψε από το -8 στην τρίτη περίοδο. Μάλιστα στις αρχές τις τέταρτης περιόδου πήρε το προβάδισμα με 46-44 αλλά δεν καταφέρε να το κρατήσει.

Δεκαλεπτα: 13-9, 22-30, 44-44, 55-60.  Διαιτητές: Τσαλκιτζής Αρ. – Τσαλκιτζής Αθ.

Ελπίδες Ηλιούπολης (Τράκας): Κατσουπάκης 7, Κασούμης 2, Γιαννακίδης 8, Μπαρτζώκας Α. 6, Δημητρίου 11, Σταμάτης 9, Κεχαγιάς 10, Γιαπιτζόγλου 2, Τερμεντζής, Ριμπίτσκι, Δημητριάδης, Σφούγγαρης.

Γ.Σ. Μενεμένης (Τσελεμπής): Σαρίκου 6(1), Κουγιουμτζίδης 7, Τσαρδούλιας 10, Χαλκίδης 8(2), Ταχτσίδης 21(2), Λιακόπουλος 8, Καρανικολίδης, Ιωαννίδης, Ματζίρης, Κουκλοτίδης, Γονιδέλης.