“Διπλό” με περίπατο για τη Νίκη Λευκάδας μέσα στο Μπραχάμι

500

Σπουδαία εμφάνιση και μεγάλη σε εύρος νίκη μέσα στο Κλειστό του Αγίου Δημητρίου πέτυχε η Νίκη Λευκάδας. Επικράτησε του Κρόνου με σκορ 72-41 και έτσι ανέβηκε ακόμα περισσότερο στο βαθμολογικό πίνακα της Α1.

Οι παίκτριες του Νίκου Δουβίτσα διατηρούσαν ένα μικρό προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έκανε τη διαφορά με τη Νίκη Λευκάδας να πατάει το πόδι στο γκάζι και με ένα επιμέρους 28-5 να κλειδώνει από νωρίς την υπόθεση νίκη. Θετικό ντεμπούτο για την τρίτη ξένη της ομάδας την Έμιλι Κέιντι.

Τα δεκάλεπτα: 15-19, 25-32, 30-60, 41-72

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Λαγοπόδης): Τζανετάτου, Αυτζή 10, Σπαθάρου 10, Μίχου 1, Πετρν, Σταμάτη 3, Οικονομίδου, Γκέργκι 4, Τσιμπίδη, Γασπαράτου, Σίντι 6, Κυριακοπούλου 4

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 8, Τελίδου 10, Καμπουράκη 8, Μπράουν 17, Στάρα 10,  Γούναρη 10, Ψυχογιού, Κάντυ 7, Παπαδοπούλου, Δεληγιάνη 2.