Γ2: Νίκη στην παράταση για την Ε.Δ. Λαχανά

932

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση η Ε.Δ. Λαχανά επικράτησε εκτός έδρας των Ελπίδων Ηλιούπολης με 65-69.

Η ομάδα του Λαχανά πήρε προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο (21-27). Οι Ελπίδες αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο, πήραν αυτοί κεφάλι στο σκορ όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ο Λαχανάς με ένα εκπληκτικό τρίποντο ισοφάρισε (63-63) και έστειλε το ματς στην παράταση όπου και το κέρδισε.

Δεκάλεπτα: 13-15, 21-27, 45-40, 63-63 (κ.α.), 65-69. Διαιτητές: Κατούδης, Καμηλάρης.

Ελπίδες Ηλιούπολης (Καλαϊτζόγλου): Κατσουπάκης 5(1), Αλβανός 10(2), Κασούμης 10, Παχούμης, Βαγενάς 4, Κεχαγιάς 13, Δόκος 6, Τερμεντζής 10, Ριμπίτσκι 1, Καλαϊτζόγλου, Μπαρτζώκας 6.

Ε.Δ. Λαχανά (Αθανασιάδης): Τύμης 33(3), Σδούκος 8(2), Μπόζης, Γεωργιάδης, Μαυρουδής 16(1), Γραμματίκας, Καρδάσης 6, Αθανασιάδης 2, Πουρσανίδης 4.