Γ2: Νέα νίκη για τον Μ. Αλέξ. Ηλιούπολης

434

Συνέχισε νικηφόρα την πορεία της στο Β’ γύρο η ομάδα του Μ. Αλέξ. Ηλιούπολης. Αυτή τη φορά επικράτησε εντός έδρας του Αγ. Γεωργίου Νεοχωρούδας με 67-47.

Ο αγώνας στο πρώτο δεκάλεπτο χαρακτηρίστηκε από νευρικότητα στις επιθέσεις, αστοχία και αποτελεσματικές άμυνες και τελείωσε με προβάδισμα των φιλοξενούμενων με το στείρο σκορ 6-7!

Από το δεύτερο δεκάλεπτο και έπειτα οι γηπεδούχοι βρήκαν τις λύσεις και «τιμώρησαν» την επιλογή των αντιπάλων να παίξουν άμυνα ζώνης σε όλη τη διάρκεια του αγώνα πετυχαίνοντας αρκετά τρίποντα.

Η ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Ηλιούπολης αν και δε βρέθηκε σε σπουδαία μέρα, έκτοτε δεν απειλήθηκε ουσιαστικά σε κανένα σημείο του υπόλοιπου αγώνα από την ομάδα της Νεοχωρούδας.

Δεκάλεπτα: 6-7, 24-18, 41-32, 67-47. Διαιτητές: Χατζίδου, Γρηγοράσκος.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛIOYΠΟΛΗΣ (Σταυρόπουλος): Κολογοσίδης 9(3), Θρασυβουλίδης 9(2), Κασικτσόγλου 9(3), Πανταχός 12, Γεράκης 10(2), Δημητριάδης 4, Ζουμπουλάκης 2, Ικιούζης 8, Κανάκης 4, Αλμπανίδης, Καρατζίβας, Στυλίδης.

AΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ (Σαρμής): Μίντης, Θεοχαρόπουλος, Τελιούσης Γ. 2, Τελιούσης Α. 7(1), Τσάλας 7, Δαμάσκος, Σαρμής 9(1), Σιδηρόπουλος, Ράπτης, Τσουματίδης 9, Ξενιτίδης 11(1).