Γ2: “Λύγισαν” στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Ελπίδες Ηλιούπολης

345
elpides ilioupolis

Μακεδών Αμπελοκήπων 49

Ελπίδες Ηλιούπολης 42

Σε ένα δυνατό ντέρμπι που διεξήχθη στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων την περασμένη Παρασκευή (22/02) μεταξύ των Ελπίδων Ηλιούπολης και του Μακεδών, η ομάδα των Αμπελοκήπων επικράτησε με σκορ 49-42.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν απόλυτα μοιρασμένο και για τις δύο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ελπίδες κατάφεραν να τελειώσουν το τρίτο δεκάλεπτο με μια διαφορά 7 πόντων (31-38) και φάνηκαν να έχουν το πάνω χέρι. Όμως ο Μακεδών δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, κατάφερε να γυρίσει το ματς από το -7 στο +7 κερδίζοντας έτσι τον αγώνα με το τελικό 49-42.

Δεκάλεπτα: 12-12, 24-24, 31-38, 49-42. Διαιτητές: Μουτζούρης, Κοσμά.

Μακεδών Αμπελοκήπων(Κεραμιδάς): Τριανταφυλλιδης 2, Γκουλελης 16, Τζιργας 6, Ζαρωτης, Μοσκοφορογλου 2, Γρολλιος, Τοττας 7, Χατζημπαλογλου 14, Βλαχοπουλος 2, Τσιμηρικας.

Ελπίδες Α.Ο. Ηλιούπολης (Καλαϊτζόγλου Δημ.): Μιχαηλίδης 2, Γεράκης 6, Μωϋσίδης, Αρκουδέλης, Τριανταφυλλίδης, Κελεκίδης 2, Κεχαγιάς 18, Δόκος, Κωνσταντινίδης 8, Παπαγγέλου, Καλαϊτζόγλου Δημ. 3, Δημητριάδης Δημ. 3.