Γ2: «Καθάρισε» στην επανάληψη η Νέμεσις

400

Σε χθεσινή (17/01) αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Γ2 ΕΚΑΣΘ Ανδρών η Νέμεσις επικράτησε με 83-52 του Αγ. Νικολάου Καλαμαριάς.

Αν και στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν καλά (28-34 σκορ ημιχρόνου) με ένα 30-9 στο 3ο δεκάλεπτο και ένα 25-9 στο 4ο δεκάλεπτο πήραν εύκολα τελικά τη νίκη, παρά και την απουσία του βασικού ψηλού της ομάδας Λασκαρίδη και το πρόβλημα τραυματισμού από νωρίς του Αθανασιάδη.

ΝΕΜΕΣΙΣ (Γκόγκας): Χατζηγεωργιάδης 5(1), Τσαπουρνης 7, Παπαγιαννόπουλος 4, Αθανασιάδης, Βλαδοβίτης 2, Γκόγκας 11, Τζιώρας 21(4), Δαουλτζής 19(1), Ταξιαλτίδης 5, Παράσχου 9(1).

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛ. (Βαφειάδης): Κελγιώργης 11(1), Ιωαννίδης 3(1), Χατζημιχαήλ Γρ. 4, Καπουσουζης 2, Γκαραγκάνης 2, Χατζημιχαήλ Ηλ. 21(3), Σεφερτζής 4, Κοτζαμιχάλης 2, Μπίλλης 3.