Γ2: “Διπλό” στην Ηλιούπολη για τον Π.Ο.Ξηροκρήνης

322

Ελπίδες Α.Ο. Ηλιούπολης 44

Α.Π.Ο. Ξηροκρήνης 52

Στον αγώνα της περασμένης Κυριακής (17/02) για την 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ2 ΕΚΑΣΘ Ανδρών ο ΠΟ Ξηροκρήνης επικράτησε στην Ηλιούπολη των Ελπίδων με σκορ 44-52.

Το ματς ήταν ντέρμπι στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες εναλλάσσονταν στο προβάδισμα με τις Ελπίδες να προηγούνται στο πρώτο δεκάλεπτο με 18-16 και τον ΠΟΞ να παίρνει το προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου με 26-27. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΟΞ κατάφερε να πάρει μια μικρή διαφορά με το τρίτο δεκάλεπτο να τελειώνει υπέρ του 32-39. Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού αν και οι Ελπίδες ισορρόπησαν κάπως το παιχνίδι, μείωσαν έως και στους τρεις πόντους την διαφορά, δεν κατάφεραν να κάνουν την υπέρβαση και το τελικό σκορ έδειξε τον ΠΟΞ νικητή με 44-52.

Δεκάλεπτα: 18-16, 26-27, 32-39, 44-52. Διαιτητές: Μουτζούρης, Γαβριηλίδου.

Ελπίδες Α.Ο. Ηλιούπολης (Καλαϊτζόγλου Δ.): Κατσουπάκης 2, Γεράκης 4, Μωϋσίδης 8, Αρκουδέλης, Τριανταφυλλίδης 6, Κελεκίδης 2, Κεχαγιάς 4, Δόκος, Κωνσταντινίδης 6, Παπαγγέλου 5, Καλαϊτζόγλου Δημ., Δημητριάδης Δημ. 6.

Α.Π.Ο. Ξηροκρήνης (Σαμπατακίδης Ι.): Μπακιρτζόγλου, Ελευθερίου, Νικολαΐδης 2, Θαλασσινός 11, Δολνής 5, Τριανταφυλλίδης, Βασιλειάδης, Αμανατίδης, Τσακαλαΐδης 19(1), Παπλωματάς 15(1).