Γ2: Βήμα ανόδου για το Πειραματικό

286

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι στη Μίκρα το Πειραματικό πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στην φάση των πλέϊ οφ επικρατώντας εκτός έδρας του Νέστορα με 52-59.

Οι παίκτες του Γιάννη Τσεσμετζή χωρίς να παρατήσουν σε κανένα σημείο του αγώνα την προσπάθεια για τη νίκη κατάφεραν να πραγματοποιήσουν τρεις ανατροπές όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 15 πόντους, στο τρίτο με 12 και στο 33ο λεπτό με 49-40.

Τότε μέσα σε επτά λεπτά έκαναν ένα σερί 3-19 και πήραν την πολύτιμη νίκη που τους φέρνει πιο κοντά στον στόχο της ανόδου.

Δεκάλεπτα: 17-5, 25-24, 45-36, 52-59. Διαιτητές: Κατσιάνης, Μπάιος.

ΝΕΣΤΩΡ (Ζωγράφος): Παπίας, Γαλής 3, Θεοχαρόπουλος 10(2), Σιδέρης, Βουβαλίδης, Μανεσίδης 2, Αργύρης, Σακελαρίδης 8, Βελίκης, Παπαδημητρίου 26, Καλοχριστιανάκης 2.

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Τσεσμετζής): Χορταριάς, Ξυδάς Α. 3, Δημητρίου 8, Λαζαρίδης 2, Πεχλιβάνης 2, Δημητριάδης 3, Δεμερτζής 10, Πετρίδης 2, Δανιηλίδης 8, Βλάχος 9, Ξυδάς Γ. 9(3), Ιατρού 3.