Γ2: Αντίο στο 2013 με νίκη για τον ΓΑΣ Βασιλικών

233

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, ο ΓΑΣ Βασιλικών επικράτησε της Ακαδημίας Πανοράματος με 60-55 και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ακόμα με εννέα πόντους, ωστόσο στο τελευταίο τρίλεπτο η ομάδα των Βασιλικών κατάφερε να αντιστρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να πάρει τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 14-15, 26-30, 39-42, 60-55. Διαιτητές: Τσούλης, Μπογάς Σ.

ΓΑΣ Βασιλικών (Σκαρλής): Καλιαμπός, Σαλαβάτης 2, Βελούδης 6, Καραστεργίου 7, Πατίκας Δ. 30(1), Κρυστάλλης 4, Κυπριτίδης, Σαράντης 2, Γουλιός 2, Σκεπαριανός 7(1), Ράλης, Χαλκίδης.

Πανόραμα (Γιαννάκης): Αναστασιάδης 16(1), Πεστρακιλίδης 2, Τζάστας 15(1), Καζακίδης 2, Μανουδής 2, Χριστόπουλος, Ρόκκος 2, Τομπακίδης, Χαρμπής 8, Σιδηρόπουλος 8(2), Πάχτας.