Γ1: Στην κορυφή ο ΑΟ Αρετσού, δύο “στροφές” πριν το τέλος

412

ΑΟ Αρετσού 62

Βασιλικά 56

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης ο ΑΟ Αρετσού επικράτησε των Βασιλικών με 62-56 και παρέμεινε στην κορυφή του πρώτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ Ανδρών.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, ωστόσο στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά παίρνοντας διαφορά 10 πόντων. Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν (51-51), όμως κάπου εκεί οι παίκτες του ΑΟ Αρετσού έδειξαν την απαιτούμενη σοβαρά παίρνοντας το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 14-16, 27-22, 49-39, 62-56. Διαιτητές: Πολυχρονιάδης, Στούμπος.

ΑΡΕΤΣΟΥ (Χατζημιχαηλίδης Δ.-Χατζημιχαηλίδης Ν.): Μουστάκης 14(1), Γαρουφαλιάς 2, Βλαχάκης 5, Αρνίδης 13(1), Βαρδουνιώτης 3(1), Μπάκας 5, Μποζατζής 2, Μαρκίδης, Χατζηιωαννίδης, Τσαμασλίδης 18.

ΓΑΣ Βασιλικών (Σκελαριανός): Βελούδης 4, Δαλακούρας 2, Πατίκας Γ. 7, Σαλαβάτης 6, Κυπριτίδης 2, Σκεπαριανός 6, Χαλκίδης 8, Πατίκας Δ. 21(3), Σινάκος.