Γ1: Σημαντική νίκη για τον Αχιλλέα Θερμαϊκού

345

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο Αχιλλέας Θερμαϊκού επικρατώντας του Ατρόμητου Τριαδίου με 69-61. Αποδίδοντας πολύ καλό μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 42-28. Στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως η ομάδα του Τριαδίου με επιμέρους σκορ 11-22 κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι και να απειλήσει για τη νίκη. Τελικά στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αχιλλέας ξαναβρήκε τον εαυτό του και έφτασε στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 21-15, 42-28, 53-50, 69-61. Διαιτητές: Αντωνογιαννάκη, Μπόγας.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ (Μπενάκης): Παπαδόπουλος 10, Μπούζος, Λιάλιος 2, Αγάθος, Γκάρτζιος 4, Ασλανίδης, Ανδρουτσόπουλος 14 (2), Μουλάρας, Δανάμπασης 15, Τοπαλάκης 24 (2), Γρηγορίου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ (Τζίκος) Τσαχουρίδης 20 (4), Τερεμεκές 4, Σιβένας, Μαρκίδης 1 8(1), Μάντης 2, Δήμου 3, Σπίθας 6 (1), Πάσσαρης, Ζαχαριάδης 8.