Γ1: Πολύτιμη νίκη στην παράταση για τον Δ.Α.Σ.Ω.

372

Δ.Α.Σ.Ω. 77

Α.Ο. Μαλακοπής 72

Σε ένα πολύ δυνατό και συναρπαστικό παιχνίδι για τον τίτλο του πρωταθλητή της Γ’1 Ε.ΚΑ.Σ.Θ. ο Δ.Α.Σ.Ω. κατάφερε και επικράτησε στην παράταση του πολύ μαχητικού Α.Ο. Μαλακοπής με 77-72.

Οι παίκτες του Δ.Α.Σ.Ω. παρουσιάστηκαν πολύ νωθροί στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα κάτι που έδωσε την ευκαιρία στην Μαλακοπή να ελέγχει το παιχνίδι και προς το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου να προηγηθεί με 14 πόντους διαφορά. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και να οδηγήσουν το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί οι παίκτες του Ωραιοκάστρου εμφανίστηκαν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 10-18, 31-33, 46-58, 67-67 (κ.α.), 77-72 (παρ.). Διαιτητές: Φούντζηλας, Κωτίδης.

Δ.Α.Σ.Ω. (Παπαδόπουλος): Παρπόρης, Καραγιαννίδης 18, Μποσταντζίδης 20, Ναλμπάντης 20, Σπύρου, Χατζηκωνσταντίνου 13, Αβραμίδης 1, Μπατσίλας Θ. 2, Μπατσίλας Δ. 3, Καραντάκης.

Α.Ο. Μαλακοπής (Λίβανος): Μαυρίδης 9, Πυργελής, Χατζημπαλόγλου, Φορίδης 21, Πετρόβαλης 8, Γκανάτσας 7, Καραουλάνης 2, Πρωτογερόπουλος, Θεοδωρίδης 11, Χορόζογλου, Σάντης 14.