Γ1: Νίκη στην παράταση για το Πειραματικό

230

Σε ένα αγώνα για γερά νεύρα το οποίο κρίθηκε στην παράταση, η ομάδα του Πειραματικού πέτυχε άλλη μία νίκη, απέναντι στην νεανική και αξιόλογη ομάδα του Ν. Βότση η οποία ήταν μέχρι σήμερα αήττητη.

Οι παίκτες του Πειραματικού για ακόμη έναν αγώνα επέδειξαν αγωνιστικότητα και πάθος για 45 λεπτά. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι καθ’ όλη την διάρκεια με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και οι διαφορές να είναι μέχρι 5 πόντους για κάθε μία ομάδα. Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι με πολύ καλές επιλογές στην επίθεση και σκληρή άμυνα δεν επέτρεψαν στους γηπεδούχους να πετύχουν παρά μόνο 3π. Πέτυχαν 9 και πήραν άλλη μία  υπερπολύτιμη εκτός έδρας νίκη.

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-33, 52-51, 63-63 (κ.α.), 66-72 (παρ.). Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης, Χιωτάκης.

Ν. Βότσης (Μανωλόπουλος-Γκογκάκης): Κόνιωρης, Κωνσταντινέλης 10(2), Κανελίδης, Σείσης, Λυπηρίδης 8, Καρπούζας 8, Κώστας, Μηντζαρίδης 2, Καλαϊτζής 13(3), Πολύζος 3, Κοκοβίνος 20, Κωστινούδης 2.

Πειραματικό (Ιατρού-Τσεσμετζής): Πεχλιβάνης, Σταυρούδης 6, Παπουτσάς 5(1), Κατσαρής 8(1), Σπυριδόπουλος 7, Παντάλης 7(1), Δεμερτζής 11(2), Πετρίδης 4, Βλάχος 10, Μπαχάρογλου 5(1), Χορταριάς 9(2).