Γ1: Νίκη με ανατροπή για τον Ατρόμητο Τριαδίου

215

Με αντεπίθεση διαρκείας στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ατρόμητος Τριαδίου κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ορφέα Σουρωτής επικρατώντας με 56-52. Οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 16-0 μετέτρεψαν το 36-47 σε 52-47 και έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι σκόραραν για πρώτη φορά στην τελευταία περίοδο 18” πριν το φινάλε.

Δεκάλεπτα: 14-11, 22-30, 36-47, 56-52. Διαιτητές: Κουτσουμάρης, Κουφούδης.

Ατρόμητος Τριαδίου (Τζίκος): Τερεμεκές 24(3), Σπίθας 7(1), Ζαχαριάδης 7(1), Τσαμπαρλής 6, Τσαχουρίδης Π. 6(1), Τσαχουρίδης Α. 6, Σιβένας, Γιαννάς, Μαυρίδης, Παπαδόπουλος.

Ορφέας Σουρωτής (Γραφιαδέλης): Σαμψωνίδης 2, Μιχαλάκας 13(1), Καλογιαννίδης 15(1), Ταμβάκης 3(1), Χαριτίδης 4, Πουρζιάδης 9(1), Τζώνης 6, Μπαμπούλας, Δήμου, Μπάνης, Αναστασιάδης.