Γ1: Εύκολο έργο για το Πειραματικό

224

Σε ένα αδιάφορο και για τους δύο αντιπάλους παιχνίδι το Πειραματικό πέτυχε μία εύκολη νίκη με σκορ 56-79 απέναντι στην ομάδα της Νέμεσις.

Το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα από το ξεκίνημά του, με τους παίκτες του Πειραματικού να επιβάλουν τον ρυθμό τους κλείνοντας το 1ο δεκάλεπτο με σκορ 15-29. Στο ίδιο μοτίβο κύλησε  και το 2ο δεκάλεπτο εκτοξεύοντας την διαφορά στους 24π. Το 3ο και το 4ο δεκάλεπτο ήταν η ευκαιρία για να αγωνισθούν οι παίκτες του παιδικού και εφηβικού τμήματος οι οποίοι έδειξαν ότι μπορούν να ανταποκριθούν στις αγωνιστικές συνθήκες του ανδρικού τμήματος.

Να σημειωθεί ότι από την Δευτέρα ξεκινάει για το Πειραματικό η προετοιμασία για την ανάδειξη του Πρωταθλητή της κατηγορίας. Οι αγώνες θα διεξαχθούν την Παρασκευή (11\04), το Σάββατο (12\04) και την Κυριακή (13\04) στο γήπεδο της Θέρμης.

Δεκάλεπτα: 15-29, 26-50, 36-67, 56-79. Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Σελεβός.

ΝΕΜΕΣΙΣ (Τζιώρας): Παράσχου 6, Καρασαβίδης 15, Γκόγας 13(2), Νικολαΐδης 6, Ταξιλταρίδης 7, Τζιώρας 9(1).

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Τσεσμετζής-Ιατρού): Κάπτσης 8, Σταυρούδης 6, Μισάρογλου 2, Κατσαρής 10(2), Κεχαγιάς 13(2), Παντάλης 8(1), Σικαλίδης, Πεχλιβάνης 8(1), Πετρίδης 8, Βλάχος 6, Μπαχάρογλου 2, Λαζαρίδης 8(1).