Γ1: Απίστευτη νίκη στην παράταση για τον ΠΑΣ Φίλιππο

653

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση ο ΠΑΣ Φίλιππος επικράτησε με 73-72 του Ποσειδώνα Καλαμαριάς και πήρε βαθμολογική ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Οι παίκτες του Ποσειδώνα είχανε τα ηνία του αγώνα στα πρώτα 30 λεπτά, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και πήραν τελικά το πολυπόθητο ροζ φύλλο.

Να σημειωθεί ότι ο Φίλιππος στα τελευταία 3′:50” έπαιζε με τέσσερις παίκτες λόγω συμπλήρωσης φάουλ και ενός τραυματισμού.

Οι άνθρωποι του Φιλίππου αφιερώνουν τη νίκη τους στον Άρη Τσαλκιτζή ο οποίος τραυματίστηκε στο γόνατο κατά τη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου.

Δεκάλεπτα: 5-15, 22-35, 44-46, 58-58(κ.α.), 73-72. Διαιτητές: Σακαλής, Γαζέτας.

ΠΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Ανδρεάδης): Μακαρόνης 5, Καραγιαννόπουλος 4, Κωνσταντινίδης 30(5), Τσαλκιτζής 2, Ζήλιας 2, Ταμουρίδης, Ντογραματζής 27(3), Κωτσιόπουλος 2.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Παπαμαυρουδής): Χάνης 13(1), Ντέμπος 14(2), Βασιλειάδης 19(2), Τικτόπουλος 5, Γεροχρήστος 8, Σαμουρκασίδης 13, Τσανίδης, Γκουντινάς.