Γ’ ΕΚΑΣΘ: «Φόρτσαρε» στην επανάληψη το Πειραματικό

341

ΑΤΛΑΣ ΤΡΙΛΟΦΟΥ 34

Σ.ΑΠ.Σ.ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΘΕΣ. 84

Με μία άνετη νίκη (34-84) κόντρα στον Άτλαντα Τριλόφου ξεκίνησε ο 2ος γύρος για την ομάδα του Πειραματικού. Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Γιάννη Τσεσμετζή μπήκαν νωθρά, χωρίς ενέργεια στην άμυνα και καθαρό μυαλό στην επίθεση, χάνοντας πολλά εύκολα σουτ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την άμυνά τους και με επιμέρους σκορ 24-7 «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη. Στην τέταρτη περίοδο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με τους παίκτες του Πειραματικού να φτάνουν στη νίκη που τους κρατάει στην κορυφή της βαθμολογίας του 4ου ομίλου της Γ2 κατηγορίας ΕΚΑΣΘ.

Δεκάλεπτα: 10-18 , 23-35 , 30-59 , 34-84. Διαιτητές :Κατσιάνης, Καμηλάρης.

ΑΤΛΑΣ (Μαζαράκης): Λαζαρίδης Ι. 12, Σιδηρόπουλος 2, Κώστας, Γιούρης 1, Λαζαρίδης Π. 2, Γεωργιάδης 11(1), Σοϊλεμεζίδης 6.

Σ.ΑΠ.Σ.ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΘΕΣ. (Τσεσμετζής): Ξυδάς Α., Δημητρίου 14, Πεχλιβάνης 2, Κεχαγιάς 17(3), Δημητριάδης 4, Δεμερτζής 13, Πετρίδης 10, Βλάχος 9, Δανιηλίδης, Ξυδάς Γ. 7(1), Ιατρού 8(1).