Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
ΦΟ Αριδαίας-Τιτάνες Παλαμά 17-15(10), 37-42(20), 55-56(30), 72-72(κ.α.), 84-78(τελικό)
Ικαροι Τρικάλων-ΣΚ Ιωάννινα 20-16(10), 36-29(20), 61-52(30), 81-72(τελικό)
ΓΑΣ Μελίκης-Φαίακας Κέρκυρας 49-43(20), 73-54(30), 95-78(τελικό)
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αίολος Τρικάλων 15-15(10), 23-35(20), 31-53(30), 56-64(τελικό)
Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 39-54(20), 71-74(30), 95-95(κ.α.), 108-102(τελικό)
Αριστοτέλης Φλώρινας-Αετοί Βέροιας 17-15(10), 31-33(20), 45-53(30), 61-63(τελικό)
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου
Η βαθμολογία
1) Νίκη Βόλου 25 1113-948 165
2) Αίολος Τρικάλων 24 992-863 129
3) ΣΚ Ιωάννινα 22 1015-898 117
4) Ικαροι Τρικάλων 21 1091-966 125
5) ΓΑΣ Μελίκης 21 971-876 95
6) Αναγέννηση Καρδίτσας 20 1012-984 28
7) Τιτάνες Παλαμά 19 942-955 -13
8) Αετοί Βέροιας 19 855-927 -72
9) ΑΓΣ Ιωαννίνων 18 886-882 4
10) Ολυμπιακός Βόλου 17 823-805 18
11) ΦΟ Αριδαίας 17 886-961 -75
12) Αριστοτέλης Φλώρινας 16 867-937 -70
13) Φαίακας Κέρκυρας 12 690-1141 -451
*Ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε το ρεπό του.
**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.
Η επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2)
Ολυμπιακός Βόλου-ΦΟ Αριδαίας
Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων
ΣΚ Ιωάννινα-ΓΑΣ Μελίκης
Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αριστοτέλης Φλώρινας
Ρεπό: Αετοί Βέροιας
ΓΑΣ Μελίκης-Φαίακας Κέρκυρας 95-78
Δεκάλεπτα: 27-26, 49-43, 73-54, 95-78
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Χατζηκώστας
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 31(1), Μπόγιας, Στοϊτσης 28(2), Μαγαλιός 2, Πεϊμανίδης 3(1), Ρογγότης 4, Εσερπόγλου 5(1), Λαπατούρας 8, Ημερίδης 14, Παπαδόπουλος, Τζιώρος.
Φαίακας Κέρκυρας (Παπαγίκας): Τσιτσές 21, Παπαγίκας 19(3), Αυγερινός 7(2), Σκούρτης 11, Μικρομάνης 3, Βάγιας 8, Φουσέκης 9(1).
ΦΟ Αριδαίας-Τιτάνες Παλαμά 84-78(72-72)
Δεκάλεπτα: 17-15, 37-42, 55-56, 72-72(κ.α.), 84-78
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Κωνσταντινέλλης
ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Παπαδόπουλος 11, Πέτκος 6(2), Τοπαλίδης, Παντής, Πονόπουλος 13(1), Θωμαϊδης 6, Στρέπκος 10, Αβραμίδης 9(3), Μακρόπουλος 18, Παουλεάνου 8(1), Αμπάρης, Κληντσάρης.
Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουντούδης): Γκογκίδης 11, Φαλάγγας, Τσατάλας 17(2), Σφακιανός, Ξένος 15(5), Τσούμας 3(1), Φαλιάκης 5(1), Μακρής 12(2), Σκουφεζής 9.
Ικαροι Τρικάλων-ΣΚ Ιωάννινα 81-72
Δεκάλεπτα: 20-16, 36-29, 61-52, 81-72
Διαιτητές: Πράττος-Κουκουλεκίδης
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 10, Φρύδας 9(1), Βλάχος 2, Κολότσιος 15(3), Κρεμμύδας 5(1), Κατσαρές 18(4), Τζορμπατζάκης, Γκιουλέκας 18(4), Μακρής 4.
ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 2, Ματσάγγας 12(1), Δουρούκης 18(4), Τσιτσώνης 9(2), Βάσης, Ξιούρας 13(1), Σωτηράκης, Μπάλλας 18.
Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 108-102(95-95)
Δεκάλεπτα: 29-30, 39-54, 71-74, 95-95(κ.α.), 108-102
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Κοντογιάννης
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Βερτζάγιας 3, Καραγεώργος 23(4), Σιμάκης 6, Ακούνια, Κουτίνας 38(5), Παρασκευάς, Τσώλης 7(1), Τάσσος 22, Σταυροθεόδωρος, Σαριμπαλίδης 9(2), Μαυροφώτης, Αναγνωστίδης.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός 11(3), Πανταζής 3(1), Γεωργαντζάς 26(5), Κοβάτσεφ 2, Ντούρλιας, Αργύρης 14(4), Αντωνίου 10(2), Καλιάρας 17, Δίκαρος 7, Τσέλιος 12(2), Νότος.
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ασπίδα Ξάνθης 11-21(10), 38-38(20), 65-58(30), 84-74(τελικό)
Μακεδονικός-Απόλλων Καλαμαριάς 21-21(13), 29-35(19), 53-51(30), 65-63(τελικό)
Ικαροι Σερρών-Πανσερραϊκός 20-18(10), 33-29(20), 52-47(30), 59-63(τελικό)
ΜΕΝΤ-Κένταυρος Καλικράτειας 27-23(17), 38-29(20), 63-55(37), 68-59(τελικό)
Μέγας Αλέξανδρος-Μαντουλίδης 27-31(16), 40-36(20), 62-50(31), 74-67(τελικό)
Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 34-15(20), 64-46(τελικό)
Ρεπό: Ζέφυρος
Η βαθμολογία
1) Μακεδονικός 24 942-855 87
2) Λεύκιππος Ξάνθης 24 971-797 174
3) ΜΕΝΤ 23 957-889 68
4) Ικαροι Σερρών 22 938-864 74
5) Πανσερραϊκός 21 872-841 31
6) Ελπίδα Αμπελοκήπων 20 922-871 51
7) ΔΕΚΑ 19 873-845 28
8) Μέγας Αλέξανδρος 18 839-948 -109
9) Κένταυρος Καλικράτειας 17 958-1024 -66
10) Απόλλων Καλαμαριάς 17 824-892 -68
11) Ασπίδα Ξάνθης 17 954-1026 -72
12) Ζέφυρος 16 763-811 -48
13) Μαντουλίδης 13 896-1046 -150
*Ο Ζέφυρος έκανε το ρεπό του.
**Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.
Η επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2)
Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος
Απόλλων Καλαμαριάς-Ικαροι Σερρών
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ
Κένταυρος Καλικράτειας-Μέγας Αλέξανδρος
Μαντουλίδης-Λεύκιππος Ξάνθης
ΔΕΚΑ-Ελπίδα Αμπελοκήπων
Ρεπό: Μακεδονικός
Μέγας Αλέξανδρος-Μαντουλίδης 74-67
Δεκάλεπτα: 22-17, 40-36, 60-48, 74-67
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Κολοκυθάς
Μέγας Αλέξανδρος (Γαλής-Τσαντάκης): Γκολέμας 22(15ρ.), Φαρμάκης, Μαδεμλής 7, Γιαχανατζής 8(1), Νικολάτος 10(1), Μακούλης, Ορφανίδης 6(2), Μέλλιος 7(1), Σακαλάκης, Πισιώτης 2, Χατζηβούρκογλου, Πολυμένης 6.
Μαντουλίδης (Καραμανώλης-Ρεφατλλάρι): Δημητρόπουλος 9(1), Μπάρμπας 5, Μπακογλίδης, Τάκης 8(2), Φόρογλου 17(2), Λαγός 2, Κεραμάρης 12, Μαλανδρής 10, Πανικίδης, Ντολόπουλος, Ντίαθ , Στεργιόπουλος, Καπουράνης.
ΜΕΝΤ-Κένταυρος Καλλικράτειας 68-59
Δεκάλεπτα: 16-11, 38-29, 49-43, 68-59
Διαιτητές: Καρακώστας-Μπούγλος Ι.
ΜΕΝΤ(Ντολόπουλος): Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 9, Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 8(2), Γκύζης 22(4), Μιχαηλίδης 11, Γκαντίδης 4, Μπέλλος, Πασχαλίδης 6, Σιόλογκας 8.
Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 17(1), Βελισσαρίου 22(2), Χατζηλάμπρου 6, Μιχαηλίδης, Παρασκευάς, Φουρκιώτης, Βούκα 4, Δασκαλάκης 2, Κιτσούλης 8(1).
Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ασπίδα Ξάνθης 84-74
Δεκάλεπτα: 11-21, 38-38, 65-58, 84-74
Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Γκέκας
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας-Γουλτίδης): Τασούδης 13(2), Φωτόπουλος 11(2), Μπόζιτς 6, Σαμαράς 13(3), Μύθιλλος 14(2), Δημάκης, Βουλγαράκης 3(1), Μαρκόπουλος 7, Ξηρόπουλος 10, Συμεών 7.
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης, Παπαδάκης 9, Δώδος 12, Ανθής, Μπόζης 15(3), Κουτσογιάννης 19, Μανδαλάκης 11(1), Μπουραζάνης, Κάλφας 4(1), Καναράς 2, Καλαμπάκας 2.
Μακεδονικός-Απόλλων Καλαμαριάς 65-63
Δεκάλεπτα: 16-14, 29-35, 53-51, 65-63
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Τσάνταλη
Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής, Τσαούσης, Καραθανάσης 5(1), Παλιαχάνης 3, Καραμπέκης 18(1), Κομμάτας 3, Φλιάτης 16(2), Τσιόγκας 12, Πρωτούλης 8(1).
Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 14(2), Βογιατζής Λ., Ανδρεάδης 3(1), Κυφωνίδης 23(3), Καρασίμος 7(1), Κεραμάρης 9(1), Κόκκιος 4, Γιαννακός 3(1), Τσίγκας.
Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 64-46
Δεκάλεπτα: 16-7, 34-15, 50-31, 64-46
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης
Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης-Μαγιάννης): Στύλας, Νταβουλτζόπουλος 8, Ιορδάνογλου, Στεργίου, Ιωαννίδης 5, Ζαμπάκης 9, Βοϊβατόπουλος 8, Νικολόπουλος 12(1), Μακαρατζής 1, Γρούδος 3, Παλλάκης 3(1), Χρήστου 15.
ΔΕΚΑ (Μιχαηλίδης): Δημητριάδης 12, Βενετίδης 3(1), Μπόλδογλου 6(2), Χατζηχρήστος 2, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 15, Καρανώτας, Νούσκαλης, Παπασάβογλου Αρ. 8(2), Καλαποθαράκος.