Τα αποτελέσματα
Ασβεστοχώρι-ΑΚ Αστέρια 18-18(10), 28-34(20), 47-52(30), 65-60(τελικό)
Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς-ΑΟ Αρετσούς (Τρίτη 21:30)
Μαραθών-Νέα Ραιδεστός 16-18(10), 28-38(20), 43-55(30), 49-65(τελικό)
Βεργίνα-Αχιλλέας Τριανδρίας 17-19(10), 26-40(20), 42-69(30), 61-81(τελικό)
Αριστοτέλης Επανομής-ΑΣ Πανόραμα 23-18(10), 31-31(20), 56-49(30), 83-62(τελικό)
ΑΚ Πανοράματος-ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας 8-20(10), 16-37(20), 31-50(30), 56-64(τελικό)
ΑΕ Πυλαίας-Γαλαξίας 14-8(10), 24-16(20), 36-30(30), 43-56(τελικό)
Η βαθμολογία
1) Νέα Ραιδεστός 33 1282-1031 251
2) Αριστοτέλης Επανομής 31 1131-938 193
3) Αχιλλέας Τριανδρίας 30 1293-1074 219
4) Ασβεστοχώρι 30 1116-1016 100
5) ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας 29 1161-1071 90
6) Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς 26 1122-1045 77
7) ΑΚ Πανοράματος 25 980-1029 -49
8) Βεργίνα 24 1046-1055 -9
9) ΑΟ Αρετσούς 23 1052-1035 17
10) Μαραθών 23 1043-1177 -134
11) ΑΚ Αστέρια 22 995-1182 -187
12) ΑΣ Πανόραμα 21 1105-1209 -104
13) Γαλαξίας 19 936-1171 -235
14) ΑΕ Πυλαίας 18 906-1135 -229
*Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς και ΑΟ Αρετσούς έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
Η επόμενη αγωνιστική (18η, 14/2)
ΑΟ Αρετσούς-Ασβεστοχώρι
Νέα Ραιδεστός-Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς
Αχιλλέας Τριανδρίας-Μαραθών
ΑΣ Πανόραμα-Βεργίνα
ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας-Αριστοτέλης Επανομής
Γαλαξίας-ΑΚ Πανοράματος
ΑΚ Αστέρια-ΑΕ Πυλαίας
Αριστοτέλης Επανομής 83
ΑΣ Πανόραμα 62
Δεκάλεπτα: 23-18, 31-31, 56-49, 83-62
Διαιτητές: Δέλλας-Φίλλιος
Αριστοτέλης Επανομής (Γκένογλου): Νικητιανός, Τουβεντσίδης 18, Ζόγκου, Κουκουσεράκης 6, Παπαχρήστος 7, Σαχινίδης 10(2), Δέλλας 6, Μπαρτζώκας 15, Μαγγλάρης 20, Σιάμος, Φλετούρης 1, Τσαρσιταλίδης.
ΑΣ Πανόραμα (Ριτζαλέου): Χοϊδάς 14(1), Κελέκης 2, Κρίτσας 12, Ψαρράς 4, Στυλιανίδης, Κουφός, Σπανός Γ. 3(1), Μαυρίδης 4, Καλουπτσόγλου 2, Σπανός Μ. 21(2).
Βεργίνα 61
Αχιλλέας Τριανδρίας 81
Δεκάλεπτα: 17-19, 26-40, 42-69, 61-81
Διαιτητές: Καντερές-Τσουγανάκης
Βεργίνα (Μήτσικας-Σερβίτας): Κονιώρης 5(1), Βαβελίδης, Μπιτέρνας Α. 12(1), Δημητρόπουλος 5(1), Καλαϊτζής 4, Παντερής 2, Πούλιος 4, Παπαγεωργίου 6, Μπιτέρνας Ι. 2, Σιδηρόπουλος 7(1), Δελκούσης 14(1).
Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Τσανακτσίδης, Μάτκα 2, Πετρίδης 7, Χατζόπουλος 27(6), Θεοδώρου, Βαρδουνιώτης 13(2), Παρίσης 10(2), Μπουράκης, Αποστολίδης , Τσελέκης 7, Καμπανάς 13(1), Ζωγράφος 2.
Ασβεστοχώρι 65
ΑΚ Αστέρια 60
Δεκάλεπτα: 18-18, 28-34, 47-52, 65-60
Διαιτητές: Γραικός-Κασαπίδης
Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης-Κουτσουρίδης): Κανόπουλος, Βαλεργάκης 5(1), Μπεχλιβάνης 30(5), Τάνης, Σερέτης 8, Τσιρωνάς, Τσίμπουρης, Μπάκος 14(2), Χασεκίδης 3(1), Μελίδης 5(1), Τραγιαννίδης Α., Τραγιαννίδης Γ.
ΑΚ Αστέρια (Ακριτίδης-Παπαδόπουλος): Καβαδάκης, Παπαδόπουλος Θ. 6, Αραμπατζής 14, Λουλούδης 30(2), Τοπούζης 8, Κιοσκέρογλου, Τσαμασιάν Ρ. 2, Τσαμασιάν Α.
Μαραθών 49
Νέα Ραιδεστός 65
Δεκάλεπτα: 16-18, 28-38, 43-55, 49-65
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Μιχέλη
Μαραθών (Βουλάλας): Αργυρίου 6, Καραγκιαβουρίδης 4, Πατίκας 10(1), Γιοβανούδης 4, Φωτιάδης 6, Καραγιάννης, Λάκος 9, Ουγουρλόγλου 10.
Νέα Ραιδεστός (Αποστόλου-Αγγέλου): Λαγός 6, Κατσιάνος 10(2), Λαζαρίδης 12(1), Σιμανδούρας 4, Προκοπάκης, Αναστασίου 18, Παπαθεοδώρου 4, Μυλωνάς 2, Κιόσια 2, Μωϋσίδης 2.
Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς
ΑΟ Αρετσούς αναβλήθηκε
Ο αγώνας αναβλήθηκε καθώς οι γηπεδούχοι που είχαν άρρωστους πολλούς παίκτες από τον ιό