Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του 1ου και 2ου ομίλου:
Β’ ΕΚΑΣΘ 1ος Όμιλος
Μακεδονικός Γέφυρας-Νίκη Νεοχωρούδας 66-56
Αγ. Αθανάσιος-Μετέωρα 90-46
Αστέρας Σίνδου-ΑΚΕΤΣ 62-73
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου-Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 60-74
Κεραυνός Αγ. Παύλου-Αμπελόκηποι 74-64
Αχιλλέας Τριανδρίας-ΑΣΚ Λαγκαδάς 67-63
Γαλάζιοι-ΚΑΟΣ (Αναβολή)
Μακεδονικός Γέφυρας 66
Νίκη Νεοχωρούδας 56
Δεκάλεπτα: 21-12, 33-30, 54-45, 66-56. Διαιτητές: Θεοδώρου, Μουτζούρης.
Μακεδονικός Γέφυρας (Οκλαλιώτης): Παρλαπάνης 2, Μωϋσιάδης 20, Καρράς 2, Πουλιάκης, Μπίσκας Δ. 11(2), Παπαδόπουλος 11(1), Χρήστου 17, Νικολαΐδης, Συντρίδης 2, Μπίσκας Κ. 1.
Νίκη Νεοχωρούδας (Μπουγιουκλή): Πιλάτος, Χρονόπουλος 15(1), Παπακώστας 22(2), Νικολούδης 3, Δαμίγος 5(1), Κωνσταντάς, Κίρμος 6, Παντελίδης 2, Παπαδόπουλος 3, Ιορδανίδης.
*Οι γηπεδούχοι παρά τη νίκη έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία.
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου 60
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 74
Δεκάλεπτα: 12-20, 32-38, 41-60, 60-74. Διαιτητές: Ζαγορίδης, Κοσμά.
Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου (Αστεριάδης): Τιγκλανίδης Π., Σιδερίδης Γ., Σιδερίδης Θ., Σιδηρόπουλος 23(1), Τσοτσουμάνος 3, Τιγκλανίδης Χ. 4, Πασχαλίδης 6, Σαρακατσάνος 6, Παναγιωτίδης 16(4), Αλεξίου, Δρακούλης 2, Αντωνιάδης.
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου (Μιχαηλίδης): Πανταζής 2, Κεραμιδής 9, Καραγιαννίδης 5(1), Χλωρός 2, Χατζηβρέτας 15, Κεσαπίδης 21, Μπακιρτζίδης 7, Μυσιρλόγου 1, Μουστόπουλος 8(1), Κενανόπουλος 2, Κόκκαρης, Μπίκης 2.
Άγιος Αθανάσιος 90
Μετέωρα 46
Δεκάλεπτα: 18-9, 48-24, 70-35, 90-46. Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Γκέκας.
Άγιος Αθανάσιος (Γιαννάκαρος): Φωτακίδης, Τσιτσινάκης 9(1), Μάντσος 19(1), Κουρουτζίδης 7(1), Σαλανίδης 12(1), Σωτηράκογλου 4, Οξούζης 20(2), Τολούδης 1, Αναγνωστίδης 9(1), Αρβανίτης, Ηλιάδης 9(1), Δελλής.
Μετέωρα (Ασημόπουλος): Τολοζλής 2, Πετρίδης 13(1), Καραμβέρης 6, Κασάπης 6(2), Πιταρούδης 2, Μιτσκόπουλος 4, Πιπερίδης, Παφραλίδης 6, Μοσχόπουλος 7, Σωπιάδης.
Αστέρας Σίνδου 62
ΑΚΕΤΣ 73
Δεκάλεπτα: 9-15, 21-31, 46-51, 62-73. Διαιτητές: Φουντζήλας, Εμμανουήλ.
Αστέρας Σίνδου (Γιάννης): Αντωνιάδης 3(1), Ρούζιος, Πορτοκαλίδης, Τσορακλίδης, Ταρπατζής, Ευαγγελίδης 10, Βαλάσογλου 7, Αντώνης 5, Αναγνώστου 26(1), Κιουρτσίδης 8(2), Μανωλακίδης 3.
ΑΚΕΤΣ (Κασικτσόγλου): Βαρδουνιώτης 19(2), Χούμκοσλης 7, Χασάπης 10(1), Χεμπεκίδης 7, Βάθης , Γαρδάνης 5(1), Γιώρτσιος Α., Γιώρτσιος Χ., Δουλγερίδης 7, Κώττης 4(1), Τερζόπουλος 11, Στόλης 4, Επιτρόπου 2.
Κεραυνός Αγ. Παύλου 74
Αμπελόκηποι Θεσ/νίκης 64
Δεκάλεπτα: 17-17, 34-36, 52-54, 74-64. Διαιτητές: Τζίμα, Κατούδης.
Κεραυνός Αγ. Παύλου (Αποστόλου): Αναστασιάδης, Αγγελόπουλος 13(1), Βάσσης 19(3), Μαύρος 16, Μαρβάκης 6(2), Παντέλογλου 4, Γκαβανόζης 11, Στάθης 5, Καλτσούνης.
Αμπελόκηποι (Οξούζης): Τέντσος 14(1), Συμεωνίδης 10, Μπανιάς 10, Ζαταγιάς 8, Γκεκόπουλος 2, Μαρκόπουλος 5(1), Σουρμελίδης 15(2), Σαμουρκασίδης.
Αχιλλέας Τριανδρίας 67
ΑΣΚ Λαγκαδάς 63
Δεκάλεπτα: 17-14, 32-31, 53-51, 67-63. Διαιτητές: Λόρτος, Βλαχόπουλος.
Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Χατζηαντωνίου 7(1), Παπαδόπουλος 22(1), Χατζόπουλος Α. 9(1), Λέντης 12(2), Θολιώτης 11, Παπαθανασίου, Νικολαΐδης 6, Μουτσίτσης, Καραδήμος.
ΑΣΚ Λαγκαδάς (Χρηστίδης): Γερμανλής 2, Θεοδωρόπουλος Α. 17(3), Θεοδωρόπουλος Κ. 3(1), Καραλής 2, Πατσιούρας 28(5), Καργιάς 5, Γραμμένος 4, Τσιριόπουλος 2.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η, 16/11)
Αμπελόκηποι-Αχιλλέας Τριανδρίας
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-Αγ. Αθανάσιος
ΚΑΟΣ-Μ. Αλέξ. Εχεδώρου
ΑΚΕΤΣ-Κεραυνός Αγ. Παύλου
ΑΣΚ Λαγκαδάς-Μακεδονικός Γέφυρας
Μετέωρα-Αστέρας Σίνδου
Νίκη Νεοχωρούδας-Γαλάζιοι
Η βαθμολογία (μετά από έξι αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΓΣ | 11 | 6 | 5 | 1 | 4-0 | 1-1 | 3-0 | N4 | 10 | 422 | 347 | 75 |
2 | ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 11 | 6 | 5 | 1 | 2-0 | 3-1 | 2-1 | N1 | 426 | 314 | 112 | |
3 | ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ | 11 | 6 | 5 | 1 | 3-0 | 2-1 | 2-1 | H1 | -10 | 391 | 358 | 33 |
4 | ΑΚΕΤΣ | 10 | 6 | 4 | 2 | 1-2 | 3-0 | 3-0 | N3 | 428 | 398 | 30 | |
5 | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΑΣ | 10 | 6 | 4 | 2 | 2-1 | 2-1 | 2-1 | N2 | 445 | 395 | 50 | |
6 | Κ.Α.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ | 9 | 5 | 4 | 1 | 3-0 | 1-1 | 2-1 | N1 | 370 | 316 | 54 | |
7 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ ΑΣ | 9 | 6 | 3 | 3 | 2-1 | 1-2 | 2-1 | H1 | 403 | 424 | -21 | |
8 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | 9 | 6 | 3 | 3 | 3-0 | 0-3 | 2-1 | N1 | 413 | 415 | -2 | |
9 | ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | 8 | 6 | 2 | 4 | 1-2 | 1-2 | 1-2 | H2 | 7 | 383 | 405 | -22 |
10 | ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔΩΡΟΥ | 8 | 6 | 2 | 4 | 1-2 | 1-2 | 0-3 | H3 | 2 | 362 | 417 | -55 |
11 | ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΟΚ | 8 | 6 | 2 | 4 | 1-2 | 1-2 | 1-2 | N1 | -9 | 379 | 379 | 0 |
12 | ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΑΣΚ | 7 | 6 | 1 | 5 | 1-2 | 0-3 | 0-3 | H3 | 373 | 418 | -45 | |
13 | ΜΕΤΕΩΡΩΝ ΕΣ | 7 | 6 | 1 | 5 | 1-1 | 0-4 | 1-2 | H1 | 297 | 411 | -114 | |
14 | ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΑΟ | 5 | 5 | 0 | 5 | 0-3 | 0-2 | 0-3 | H5 | 253 | 348 | -95 |
*ΚΑΟΣ και Γαλάζιοι έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.
Β’ ΕΚΑΣΘ 2ος Όμιλος
Γαλαξίας-Αετός 69-70
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου-Φίλιππος 91-72
Αριστοτέλειο Κολ.-ΑΕΕ Τούμπας 62-69
ΑΕΝ Κρήνης-Ν. Βότσης 79-64
Προποντίδα-Βεργίνα 55-49
ΚΟΘ Αχιλλέας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας (13/11)
Ερμής Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας (11/11)
ΑΜΟ Γαλαξίας 69
ΜΑΣ Αετός 70
Δεκάλεπτα: 16-15, 37-41, 50-62, 69-70. Διαιτητές: Μήτσιου, Τζιόπανος Ν.
ΑΜΟ Γαλαξίας (Ντούλης): Χατζηιωάννου 16, Παπαδόπουλος 2, Μυτηλιναίος 4, Τερζής, Κανλής 24(1), Κεσίσογλου 2, Κοϊμτζόγλου 5, Τζιβάνης 2, Νικολούδης 4, Bουνάκης 10(2).
ΑΕΤΟΣ(Καραμανλής): Χρόνης 11, Καβαργύρης, Σαζακλίδης 2, Χοροζίδης, Σουκουλιάς, Κουτσόβουλος 19(3), Τσάκος 7(2), Χαριζάνης, Αγρότης 15, Μπουίντας 6, Γεροφώτης 4.
Προποντίδα 55
Βεργίνα 49
Δεκάλεπτα: 19-8, 29-25, 43-36, 55-49. Διαιτητές: Κατσιάνης, Λευθέρης.
Προποντίδα (Κοντούλης): Τρομπούκης 6, Αλεξιάδης 3(1), Ρικούδης 9(1), Μπάκας, Παπαγιαννάκης 5(1), Αλεξανδρίδης, Ευλαμπίδης 1, Γκοτζαμάνης 7(1), Παπαδόπουλος 4, Διαμαντής 16(1), Μάου 2.
Βεργίνα (Βλόστος): Σπανός Μ. 5(1), Φρουζάκης 2, Σπανός Γ. 6, Γερακίδης 12, Γουγουλάκης 4, Βουρδέρης 9(1), Γέπης, Καμπανάς 5(1), Κονιάκης 5, Καραβεργέκης.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 91
Φίλιππος 72
Δεκάλεπτα: 16-17, 41-35, 67-52, 91-72. Διαιτητές: Μοσχότογλου, Πράττος.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Καρδομάτης-Καραμούδας): Αρνίδης 1, Μπατσιούδης, Κεσίδης 7(1), Ουρκέρογλου 9, Τσιμπλιαρίδης 9(1), Μυτιληναίος 24(5), Θεοδώρου 13(1), Συρόπουλος 6, Ουγουρλόγλου 3, Τσολακίδης 2, Μουτσέλης 17.
Φίλιππος (Χατζηιερεμίας): Μακαρόνης 4, Αρναούτογλου 4, Σταυρίδης 16(1), Ζήλας, Παπαγεωργίου 2, Παπαδόπουλος 8, Τσακίρης Λ. 5, Βασιλειάδης 13, Ιωακειμίδης Β. 20.
Αριστοτέλειο Κολ. 62
ΑΕΕ Τούμπας 69
Δεκάλεπτα: 14-9, 28-29, 48-42, 62-69. Διαιτητές: Πετανίδου Γ., Ραγιάς.
ΑΕΕ Τούμπας (Γεωργάκας-Μητρίδης): Φλώρος 1, Πλατής 2, Κατσαρής 13, Τάσσος 7, Χαριστός 11, Πασπαλτζής 8(1), Γουβιάς 8(1), Αναγνωστάκης 12(1), Ξουρίδας 6.
Αριστοτέλειο Κολ. (Μελετιάδης): Κλεισιάρης, Μπατής 18(1), Πούνιος 15(3), Τζιάνας 9(1), Βλαχάκης 2, Βουτσάς 9, Αδαμαντιάδης 9(1), Παπαγεωργίου.
ΑΕΝ Κρήνης 79
Ν. Βότσης 64
Δεκάλεπτα: 25-18, 42-41, 56-51, 79-64. Διαιτητές: Δαμίγος, Λουλουδιάδης.
ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Πάππας 4, Μυλωνάκης 3, Τσιγκόπουλος 16, Κούτος 12, Ρέμπελος 2, Τρουμπούνης 8, Παρίσης 22(6), Τσουκαλίδης, Μανιάτης 6, Βασιλειάδης, Καραχάλιος 6.
Ν. Βότσης (Νομικός-Μανωλόπουλος): Τσιγγελίδης 7(1), Παπαθανασίου 8(1), Πισσανίδης 14(2), Καλαϊτζής 9(1), Αντωνιάδης, Δημητριάδης 9, Χατζηβασιλειάδης 3, Ζαγορίτης, Ταλιώτης 2, Παπαδόπουλος 2, Αλεξιάδης 1, Ασσόκι 9.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η, 16/11)
Βεργίνα-ΚΟΘ Αχιλλέας
Αετός-Προποντίδα
Ν. Βότσης-Γαλαξίας
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Αναγέννηση Ν.Ρυσίου
ΑΕ Πυλαίας-ΑΕΝ Κρήνης
ΑΕΕ Τούμπας-Ερμής Καλαμαριάς
Φίλιππος-Αριστοτέλειο Κολ.
Η βαθμολογία (μετά από έξι αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΑΕΤΟΣ ΜΑΣ | 11 | 6 | 5 | 1 | 2-1 | 3-0 | 3-0 | N3 | 1 | 419 | 385 | 34 |
2 | ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΜΟ | 11 | 6 | 5 | 1 | 2-1 | 3-0 | 2-1 | H1 | -1 | 444 | 378 | 66 |
3 | ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ | 10 | 6 | 4 | 2 | 2-2 | 2-0 | 3-0 | N3 | 448 | 365 | 83 | |
4 | ΝΕΑ ΚΡΗΝΗ | 10 | 6 | 4 | 2 | 2-1 | 2-1 | 1-2 | N1 | 425 | 363 | 62 | |
5 | ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ | 9 | 6 | 3 | 3 | 2-1 | 1-2 | 2-1 | H1 | 6 | 381 | 422 | -41 |
6 | ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΜΠΣ | 9 | 6 | 3 | 3 | 1-2 | 2-1 | 1-2 | N1 | 400 | 402 | -2 | |
7 | ΑΕΕΤ | 9 | 6 | 3 | 3 | 2-1 | 1-2 | 2-1 | N2 | 377 | 383 | -6 | |
8 | ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΜΠΣΤΜΘ | 9 | 6 | 3 | 3 | 2-1 | 1-2 | 1-2 | H2 | -6 | 357 | 333 | 24 |
9 | ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ | 9 | 5 | 4 | 1 | 2-0 | 2-1 | 2-1 | H1 | 361 | 307 | 54 | |
10 | ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ | 8 | 6 | 2 | 4 | 1-1 | 1-3 | 1-2 | H1 | 370 | 394 | -24 | |
11 | ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ | 7 | 5 | 2 | 3 | 1-2 | 1-1 | 1-2 | N1 | 302 | 362 | -60 | |
12 | ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ | 7 | 6 | 1 | 5 | 0-4 | 1-1 | 1-2 | H2 | 373 | 432 | -59 | |
13 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.Ο.Θ. | 6 | 5 | 1 | 4 | 0-2 | 1-2 | 1-2 | H2 | 272 | 321 | -49 | |
14 | ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΟ | 5 | 5 | 0 | 5 | 0-2 | 0-3 | 0-3 | H5 | 290 | 372 | -82 |
*ΚΟΘ Αχιλλέας, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Ερμής Καλαμαριάς και ΑΕ Πυλαίας έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.