Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του 1ου και 2ου ομίλου:
Β’ ΕΚΑΣΘ 1ος Όμιλος
Αμπελόκηποι-Αστέρας Σίνδου 71-74
ΚΑΟΣ-Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 64-59
ΑΚΕΤΣ-Αγ. Αθανάσιος 80-64
ΑΣΚ Λαγκαδάς-Κεραυνός Αγ. Παύλου 63-66
Μετέωρα-Μ. Αλέξ. Εχεδώρου 53-48
Νίκη Νεοχωρούδας-Αχιλλέας Τριανδρίας 63-61
Γαλάζιοι-Μακεδονικός Γέφυρας 47-63
ΚΑΟΣ 64
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 59
Δεκάλεπτα: 18-8, 36-24, 45-41, 64-59. Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Αντωνίου.
ΚΑΟΣ (Κανέλλης-Γραμματόγλου): Καραγιάννης 4, Τσαβλίδης 8(1), Ζαχαρίογλου 12, Σιδηρόπουλος 16, Παπανικολάου 11(2), Κοτσάμπασης 2, Πεϊμανίδης, Ζηκούλης 11, Μαστοράκης 2.
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου (Μιχαηλίδης): Πανταζής 4, Κεραμιδής 4, Καραγιαννίδης 8(1), Χλωρός 2, Χατζηβρέτας 19(2), Κεσαπίδης 7(2), Μπακιρτζίδης 2, Μυσιρλόγου 11, Μουστόπουλος.
ΑΣΚ Λαγκαδάς 63
Κεραυνός Αγ. Παύλου 66
Δεκάλεπτα: 24-16, 38-41, 46-50, 63-66. Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Μπίκης.
ΑΣΚ Λαγκαδάς (Χρηστίδης): Καραγεωργίου 9, Γερμανλής 2, Θεοδωρόπουλος Α. 12(3), Καραλής 15(4), Αγγελίδης 9, Πατσιούρας 11(1), Καργιάς 4.
Κεραυνός Αγ. Παύλου (Αποστόλου): Αναστασιάδης, Αγγελόπουλος 10, Βάσσης 8, Μαύρος 15(2), Μαρβάκης 14(2), Παντέλογλου 2, Γκαβανόζης 3, Στάθης 12, Τόττης 2.
ΑΚΕΤΣ 80
Άγιος Αθανάσιος 64
Δεκάλεπτα: 23-19, 39-36, 59-50, 80-64. Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Ζάνεβ.
ΑΚΕΤΣ (Κασικτσόγλου): Βαρδουνιώτης 25(3), Χούμκοσλης 2, Χασάπης 15(1), Χεμπεκίδης 9, Βάθης , Γαρδάνης 1, Γιώρτσιος Α. 2, Γιώρτσιος Χ. 6, Δουλγερίδης 2, Κώττης 11(2), Τερζόπουλος 1, Στόλης 4, Επιτρόπου 2.
Άγιος Αθανάσιος (Γιαννάκαρος): Φωτακίδης, Τσιτσινάκης 4, Μάντσος 24, Κουρουτζίδης 4, Σαλανίδης 15(1), Σωτηράκογλου 4, Οξούζης 13, Τολούδης, Αναγνωστίδης.
Αμπελόκηποι Θες/νίκης 71
Αστέρας Σίνδου 74
Δεκάλεπτα: 17-19, 30-37, 43-50, 71-74. Διαιτητές: Τσοκολής, Κούσης.
Αμπελόκηποι (Οξούζης): Τέντσος 7(1), Συμεωνίδης , Κόκκος Β. 8, Μπανιάς , Ζαταγιάς 10(1), Γκεκόπουλος 6, Παπαδόπουλος 12(2), Μαρκόπουλος 17(5), Σουρμελίδης 7(1), Σαμουρκασίδης 4.
Αστέρας Σίνδου (Γιάννης): Αντωνιάδης 8, Ρούζιος 4, Πορτοκαλίδης, Τσορακλίδης 3, Τάρπατζης, Ευαγγελίδης 13(1), Βαλάσογλου 2, Αντώνης 8(1), Αναγνώστου 21, Κιουρσίδης 13(1), Μανωλακίδης 2, Πεχλιβάνης.
Μετέωρα 53
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου 48
Δεκάλεπτα: 13-15, 22-25, 30-38, 53-48. Διαιτητές: Μάνιος, Γραικός.
Μετέωρα (Ασημόπουλος): Τολοζλής 1, Πετρίδης 20(2), Καραμβέρης 5, Κασάπης 7(1), Ψαρράς, Πεταρούδης, Μιτσκόπουλος, Πιπεριάδης, Παφραλίδης 1, Μοσχόπουλος 19(1).
Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου (Αστεριάδης): Τιγκλανίδης Π. 2, Σιδερίδης 9(2), Σιδηρόπουλος 22(4), Τσοτσουμάνος 3(1), Τιγκλανίδης Χ. 10, Πασχαλίδης 2, Σαρακατσάνος.
*Οι φιλοξενούμενοι έχουν έντονα παράπονα από τη διαιτησία.
Γαλάζιοι 47
Μακεδονικός Γέφυρας 63
Δεκάλεπτα: 8-18, 20-35, 34-50, 47-63. Διαιτητές: Κουτσουμάρης, Σακαλής.
Γαλάζιοι (Λίβανος): Παπαδουλής 6(2), Αμπαδογιάννης Γ. 5, Τσιμπραηλίδης 2, Γαλάνης 6, Κεραμιδάς 11(3), Κωνσταντινίδης 4, Κοσμίδης 1, Κουρτίδης 4, Ντέπος 8(1).
Μακεδονικός Γέφυρας (Οκλαλιώτης): Παρλαπάνης 1, Μωϋσιάδης 21(2), Καρράς, Πουλιάκης 2, Ματακιάς 2, Μπίσκας Δ. 13(2), Παπαδόπουλος 12(2), Ψιλιτέλης, Χρήστου 12, Κυριακόπουλος, Ευσταθιάδης, Νικολαΐδης.
Νίκη Νεοχωρούδας 63
Αχιλλέας Τριανδρίας 61
Δεκάλεπτα: 16-23, 33-36, 48-51, 63-61. Διαιτητές: Πολυχρονιάδης, Πετανίδου Γ.
Νίκη Νεοχωρούδας (Μπουγιουκλή): Πιλάτος 2, Χρονόπουλος 11(3), Παπακώστας 25(5), Νικολούδης 5(1), Δαμίγος 4, Κωνσταντάς 14,Κίρμος 2.
Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Χατζηαντωνίου 8(1), Παπαδόπουλος 16(1), Ερμείδης 10(1), Χατζόπουλος Α. 5(1), Λέντης 8, Θολιώτης 12(2), Παπαθανασίου 2.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η, 09/11)
Μακεδονικός Γέφυρας-Νίκη Νεοχωρούδας
Αγ. Αθανάσιος-Μετέωρα
Αστέρας Σίνδου-ΑΚΕΤΣ
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου-Δόξα Ελπίδας Ευόσμου
Κεραυνός Αγ. Παύλου-Αμπελόκηποι
Αχιλλέας Τριανδρίας-ΑΣΚ Λαγκαδάς
Γαλάζιοι-ΚΑΟΣ
Η βαθμολογία (μετά από 5 αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ | 10 | 5 | 5 | 0 | 3-0 | 2-0 | 3-0 | N5 | 335 | 292 | 43 | |
2 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΓΣ | 9 | 5 | 4 | 1 | 3-0 | 1-1 | 3-0 | N3 | 25 | 356 | 291 | 65 |
3 | ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 9 | 5 | 4 | 1 | 2-0 | 2-1 | 2-1 | H1 | -5 | 352 | 254 | 98 |
4 | Κ.Α.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ | 9 | 5 | 4 | 1 | 3-0 | 1-1 | 2-1 | N1 | -20 | 370 | 316 | 54 |
5 | ΑΚΕΤΣ | 8 | 5 | 3 | 2 | 1-2 | 2-0 | 2-1 | N2 | 355 | 336 | 19 | |
6 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ ΑΣ | 8 | 5 | 3 | 2 | 2-0 | 1-2 | 2-1 | N2 | 341 | 351 | -10 | |
7 | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΑΣ | 8 | 5 | 3 | 2 | 1-1 | 2-1 | 2-1 | N1 | 371 | 331 | 40 | |
8 | ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔΩΡΟΥ | 7 | 5 | 2 | 3 | 1-1 | 1-2 | 1-2 | H2 | 2 | 302 | 343 | -41 |
9 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | 7 | 5 | 2 | 3 | 2-0 | 0-3 | 1-2 | H1 | 346 | 352 | -6 | |
10 | ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | 7 | 5 | 2 | 3 | 1-2 | 1-1 | 1-2 | H1 | -2 | 319 | 331 | -12 |
11 | ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΑΣΚ | 6 | 5 | 1 | 4 | 1-2 | 0-2 | 1-2 | H2 | 6 | 310 | 351 | -41 |
12 | ΜΕΤΕΩΡΩΝ ΕΣ | 6 | 5 | 1 | 4 | 1-1 | 0-3 | 1-2 | N1 | 251 | 321 | -70 | |
13 | ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΟΚ | 6 | 5 | 1 | 4 | 0-2 | 1-2 | 0-3 | H4 | -6 | 289 | 333 | -44 |
14 | ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΑΟ | 5 | 5 | 0 | 5 | 0-3 | 0-2 | 0-3 | H5 | 253 | 348 | -95 |
Β’ ΕΚΑΣΘ 2ος Όμιλος
Βεργίνα-Γαλαξίας 56-64
Αετός-ΑΕΝ Κρήνης 76-65
Ν. Βότσης-Ερμής Καλαμαριάς 79-76
Αριστοτέλειο Κολ.-Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 52-83
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Προποντίδα 72-68
ΑΕΕ Τούμπας-ΑΕ Πυλαίας 75-71
Φίλιππος-ΚΟΘ Αχιλλέας 57-48
Βεργίνα 56
ΑΜΟ Γαλαξίας 64
Δεκάλεπτα: 15-10, 28-22, 43-44, 56-64. Διαιτητές: Σιταρίδης, Γαζέτας.
Βεργίνα (Βλόστος): Σπανός Μ. 11(2), Φρουζάκης 7, Κερεμλόγλου 11, Σπανός Γ., Γερακίδης 8, Γουγουλάκης 8, Βουρδέρης 9(1), Γέπης, Καμπανάς 2, Μαράζης, Κονιάκης, Αγγελίδης.
ΑΜΟ Γαλαξίας (Ντούλης-Τζιόμαλος): Χατζηιωάννου, Κανλής 10, Μυτηλιναίος Β. 8, Νικολούδης 4, Bουνάκης 18, Κοϊμτζόγλου 5, Τζιβάνης 10, Τσαντάκης 6, Τερζής 3(1).
Ν. Βότσης 79
Ερμής Καλαμαριάς 76
Δεκάλεπτα: 18-17, 46-31, 65-54, 79-76. Διαιτητές: Θοεδώρου, Πετανίδου Α.
Βότσης (Νομικός-Μανωλόπουλος): Τσιγγελίδης 16, Παπαθανασίου 11(1), Πισσανίδης 7, Γκόφας 12, Καλαϊτζής 4, Αντωνιάδης 5(1), Δημητριάδης 12, Χατζηβασιλειάδης 5(1), Ζαγορίτης 3(1), Ταλιώτης 2, Παπδόπουλος 2.
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καλαντζής): Βασιλειάδης 15(4), Τρακοσάρης 6, Σίσκος 10(3), Καμάρας 2, Κοντσιώτης 17(1), Ναχμίας, Γκίμης 16, Δουλγέρης 10(1).
ΜΑΣ Αετός 76
ΑΕΝ Κρήνης 65
Δεκάλεπτα: 14-15, 29-28, 52-47, 76-65. Διαιτητές: Λόρτος, Μπαΐος.
ΑΕΤΟΣ(Καραμανλής): Χρόνης 17(2), Καλαϊτζίδης, Καβαργύρης 2, Χοροζίδης 6, Σουκουλιάς 2, Κουτσόβουλος 18(3), Τσάκος 5(1), Χαριζάνης 9(1), Μπουίντας 13(2), Αγρότης 4, Γεροφώτης.
ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Πάππας 5, Μυλωνάκης 4, Τσιγκόπουλος 15, Κούτος 10, Ρέμπελος 10(2), Τρουμπούνης 6, Παρίσης, Τσουκαλίδης, Μανιάτης 13(1), Αγγελίδης, Εκίζογλου 2.
Αριστοτέλειο Κολ. 52
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 83
Δεκάλεπτα: 14-16, 26-41, 41-61, 52-83. Διαιτητές: Μαραθιώτης, Ιγνατίου.
Αριστοτέλειο Κολ. (Μελετιάδης): Κλεισιάρης 3(1), Τοπαλίδης, Μπατής 20(4), Πούνιος 10(2), Τζιάνας, Βλαχάκης 6, Μουσάλαμ 4, Βουτσάς 2, Αδαμαντιάδης 7, Παπαγεωργίου, Αποστολίδης.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Καρδομάτης-Καραμούδας): Αρνίδης 13(1), Μπατσιούδης, Κεσίδης 4, Ουρκέρογλου 2, Τσιμπλιαρίδης 11(1), Μυτιληναίος 2, Καραμάνης 10, Θεοδώρου 10(2), Συρόπουλος 4, Ουγουρλόγλου 22, Τσολακίδης 5, Λάκος.
Ποσειδώνας Μηχανιώνας 72
Προποντίδα 68
Δεκάλεπτα: 13-14, 38-40, 57-60, 72-68. Διαιτητές: Δαμίγος, Χιωτάκης.
Ποσειδώνας (Τζούμας): Μπάφας 17, Σβολάκης 11(2), Χατζόπουλος 8, Δοξακάκης 9(3), Αναγνωστίδης 4, Τζήλιας 10, Μόσχος 4, Καραμάνος 7, Μπουντούκης 2, Κουρτίδης.
Προποντίδα (Κοντούλης): Τρομπούκης, Αλεξιάδης 3, Ρικούδης 17, Μπάκας 4, Παπαγιαννάκης 8(2), Αλεξανδρίδης 4, Ευλαμπίδης 3, Ιορδανίδης 7(1), Γκοτζαμάνης 2, Παπαδόπουλος 7, Διαμαντής 13, Βέρρας 4.
Φίλιππος 57
ΚΟΘ Αχιλλέας 48
Δεκάλεπτα: 9-13, 28-23, 39-36, 57-48. Διαιτητές: Κατσιάνης, Κουκουλεκίδης Β.
Φίλιππος (Χατζηιερεμίας): Μακαρόνης 6(2), Κωνσταντινίδης, Αρναούτογλου 9, Σταυρίδης , Διβανίδης 10(1), Ζήλας 2, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος 2, Τσακίρης Λ. 23(1), Βασιλειάδης 5.
ΚΟΘ Αχιλλέας (Ντάγιος): Βρογκιστινός, Ζηλιασκούδης, Καρβουνάρης 2, Πρατσινάκης 4, Παπαϊωάννου 21, Βεζύρογλου, Αγάθος Α. 21, Αγάθος Δ., Δουβής, Σπάνος, Ντάγιος, Καρούλης.
ΑΕΕ Τούμπας 75
ΑΕ Πυλαίας 71
Δεκάλεπτα: 23-16, 40-32, 63-38, 75-71. Διαιτητές: Φουντζήλας, Σελεβός.
ΑΕΕ Τούμπας (Γεωργάκας-Μητρίδης): Φλώρος 10, Πλατής 2, Κατσαρής 1, Τάσσος 17, Χαριστός 12, Πασπαλτζής 6, Γουβιάς 13, Γκάτζος 2, Αναγνωστάκης 12(2).
ΑΕ Πυλαίας (Ντολόπουλος): Γενναίος 3, Χατζηνικολάου 19(1), Παρμαξίδης 14, Τσαλικίδης 7, Κανλής 13, Καμαρούδης, Παπαδόπουλος 2, Τερζόπουλος 8, Κώνστας, Λαμπρίδης, Τρέμας 3(1).
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η, 09/11)
Γαλαξίας-Αετός
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου-Φίλιππος
Αριστοτέλειο Κολ.-ΑΕΕ Τούμπας
ΑΕΝ Κρήνης-Ν. Βότσης
Προποντίδα-Βεργίνα
ΚΟΘ Αχιλλέας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Ερμής Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας
Η βαθμολογία (μετά από 5 αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΜΟ | 10 | 5 | 5 | 0 | 2-0 | 3-0 | 3-0 | N5 | 375 | 308 | 67 | |
2 | ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ | 9 | 5 | 4 | 1 | 2-0 | 2-1 | 2-1 | H1 | 17 | 361 | 307 | 54 |
3 | ΑΕΤΟΣ ΜΑΣ | 9 | 5 | 4 | 1 | 2-1 | 2-0 | 2-1 | N2 | -17 | 349 | 316 | 33 |
4 | ΝΕΑ ΚΡΗΝΗ | 8 | 5 | 3 | 2 | 1-1 | 2-1 | 1-2 | H2 | 13 | 346 | 299 | 47 |
5 | ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΜΠΣΤΜΘ | 8 | 5 | 3 | 2 | 2-1 | 1-1 | 2-1 | H1 | 3 | 308 | 278 | 30 |
6 | ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ | 8 | 5 | 3 | 2 | 1-2 | 2-0 | 2-1 | N2 | 357 | 293 | 64 | |
7 | ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ | 8 | 5 | 3 | 2 | 2-1 | 1-1 | 2-1 | N2 | -16 | 309 | 331 | -22 |
8 | ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ | 7 | 5 | 2 | 3 | 1-1 | 1-2 | 2-1 | N1 | 8 | 306 | 315 | -9 |
9 | ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ | 7 | 5 | 2 | 3 | 1-2 | 1-1 | 1-2 | N1 | 4 | 302 | 362 | -60 |
10 | ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΜΠΣ | 7 | 5 | 2 | 3 | 0-2 | 2-1 | 1-2 | H2 | -4 | 345 | 353 | -8 |
11 | ΑΕΕΤ | 7 | 5 | 2 | 3 | 2-1 | 0-2 | 1-2 | N1 | -8 | 308 | 321 | -13 |
12 | ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ | 6 | 5 | 1 | 4 | 0-3 | 1-1 | 1-2 | H1 | 4 | 311 | 363 | -52 |
13 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.Ο.Θ. | 6 | 5 | 1 | 4 | 0-2 | 1-2 | 1-2 | H2 | -4 | 272 | 321 | -49 |
14 | ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΟ | 5 | 5 | 0 | 5 | 0-2 | 0-3 | 0-3 | H5 | 290 | 372 | -82 |