Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής για τον 1ο και 2ο όμιλο της Β’ ΕΚΑΣΘ Ανδρών:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΣΚ Λαγκαδάς-ΑΚΕΤΣ 58-84
Αμπελόκηποι-ΚΑΟΣ 46-72
Νίκη Νεοχωρούδας-Μετέωρα 79-59
Γαλάζιοι-Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 45-57
Μακεδονικός Γέφυρας-Μ. Αλέξ. Εχεδώρου 80-64
Αχιλλέας Τριανδρίας-Αγ. Αθανάσιος 87-47
Κεραυνός Αγ. Παύλου-Αστέρας Σίνδου 55-45
Αμπελόκηποι Θεσ/νίκης 46
ΚΑΟΣ 72
Δεκάλεπτα: 15-24, 28-38, 39-57, 46-72. Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Καμηλάρης.
Αμπελόκηποι (Οξούζης): Τέντσος, Συμεωνίδης 2, Μπανιάς 10(1), Ζαταγιάς 6, Καλπακίδης, Σίσκος, Παπαδόπουλος 19(1), Γκεκόπουλος 6, Μαρκόπουλος 3(1).
ΚΑΟΣ (Κανέλλης-Γραμματόγλου): Καραγιάννης 4, Ζαχαρίογλου 11, Σιδηρόπουλος 2, Παπανικολάου 13(3), Κοτσαμπάσης 3, Ζηκούλης 17, Δελόγλου 6, Τσαβλίδης 14(3), Κωνσταντινίδης, Πασχαλούδης, Τζέκος 2, Κουριάλφτης.
* Μετά το τέλος του παιχνιδιού ο κόουτς Οξούζης των Αμπελοκήπων υπέβαλλε την παραίτησή του από την τεχνική ηγεσία της ομάδας.
Μακεδονικός Γέφυρας 80
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου 64
Δεκάλεπτα: 23-18, 42-34, 64-48, 80-64. Διαιτητές: Αντωνίου, Διβόλη.
Μακεδονικός Γέφυρας (Οκλαλιώτης): Παρλαπάνης 2, Μωϋσιάδης 25(5), Πουλιάκης 5(1), Μπίσκας Κ. 2, Μπίσκας Δ. 15(3), Αλμπάντης 3, Χαρισόπουλος 2, Ματακιάς 4, Χρήστου 19, Ακσεχέρογλου 3, Ψιλιτέδης, Νικολαΐδης.
Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου (Αστεριάδης): Σιδερίδης Γ. 22(4), Σιδερίδης Θ. 4, Τιγκλανίδης Χ. 4, Πασχαλίδης 4, Σαρακατσάνος 9(1), Χατζόπουλος 13(1), Αδαμίδης 3, Παναγιωτίδης 5.
ΑΣΚ Λαγκαδάς 58
ΑΚΕΤΣ 84
Δεκάλεπτα: 17-23, 31-50, 47-71, 58-84. Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Ραγιάς.
ΑΣΚ Λαγκαδάς (Τζίτζιρας): Γερμανλής 4, Θεοδωρόπουλος Α. 26(6), Θεοδωρόπουλος Κ. 2, Καραλής 14(3), Κατσαβέλης, Κυριόπουλος 6(1), Καργιάς 5.
ΑΚΕΤΣ (Τραχανάς): Χεμπεκίδης 14, Δουλγερίδης 5, Κώττης 24(5), Λίλα 2, Επιτρόπου 6, Χουμκοσλής 11(2), Ζέρβας, Χασάπης 2, Γιώρτσιος Χ. 2, Βαρδουνιώτης 5(1), Γιώρτσιος Α. 7(1), Τερζόπουλος 2.
Κεραυνός Αγ. Παύλου 55
Αστέρας Σίνδου 45
Δεκάλεπτα: 22-15, 28-18, 44-30, 55-45. Διαιτητές: Τζίμα, Ζάνεβ.
Κεραυνός Αγ. Παύλου (Αποστόλου): Αγγελόπουλος 10(2), Βάσσης 14(2), Μαύρος 17(4), Μαρβάκης 9(3), Στάθης Α. 5, Στάθης Φ., Παντέλογλου, Αναστασιάδης, Καλτσούνης.
Αστέρας Σίνδου (Μανωλακίδης): Ρούζιος 2, Τσορακλίδης 2, Ταρπατζής 2, Ευαγγελίδης 13, Βαλάσογλου 2, Αναγνώστου 15, Οικονόμου 2, Κιουρτσίδης 7(1), Αντωνιάδης.
Αχιλλέας Τριανδρίας 87
Άγιος Αθανάσιος 47
Δεκάλεπτα: 18-13, 45-28, 62-37, 87-47. Διαιτητές: Μανιός, Λευθέρης.
Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Χατζηαντωνίου 16(3), Παπαδόπουλος 9, Θολιώτης 5, Παπαθανασίου 14(1), Νικολαΐδης, Χατζόπουλος Α. 8, Χατζόπουλος Δ. 10, Γογγάκης 2, Λέτσας 4, Τάτσης 2, Λέντης 17(5).
Άγιος Αθανάσιος (Γιαννάκαρος): Τσιτσινάκης 8(2), Μάντσος 5, Σαλανίδης 6, Σωτηράκογλου 7, Ηλιάδης 7(1), Κουρουτζίδης 13(2), Δελλής, Τολούδης, Φωτακίδης 1.
Γαλάζιοι 45
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 57
Δεκάλεπτα: 10-12, 19-24, 26-36, 45-57. Διαιτητές: Μοσχοτόγλου, Γεωργικόπουλος.
Γαλάζιοι (Γεροφώτης): Παπαδουλής, Αμπαδογιάννης 13(1), Τσιμπραηλίδης, Κεραμιδάς 4, Μουσμούλης 11(2), Ζησούλης, Κοσμίδης, Κουρτίδης 11, Γιαννάκαρος 4.
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου (Μιχαηλίδης): Πανταζής 3, Κεραμίδης 8, Καραγιαννίδης 14(3), Χατζηβρέτας 13, Μπακιρτζίδης 8, Μυσιρλόγου 6, Κοκκάρης 5, Χλωρός, Μουστόπουλος.
Νίκη Νεοχωρούδας 79
Μετέωρα 59
Δεκάλεπτα: 30-15, 42-26, 56-46, 79-59. Διαιτητές: Δαμίγος, Κουκουλεκίδης Β.
Νίκη Νεοχωρούδας (Μουγιουκλή): Παπαδόπουλος 20 (4), Παραστατίδης 6, Παντελίδης 5, Καραγιαννίδης 11, Κασόλης, Τίκας 2, Χρονόπουλος 11 (2), Παπακώστας 9, Νικολούδης 4, Δαμίγος 4, Κύρμος 7.
Μετέωρα (Πιπερίδης): Αποστόλου 2, Αυγέρης 21 (5), Πετρίδης 11 (1), Γιαννάκης 2, Πιπερίδης 2, Χήρας 5, Κασάπης 3 (1), Παφραλίδης 12, Σωπιάδης 3 (1), Μητσκόπουλος.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η, 18/01)
ΑΚΕΤΣ-Αμπελόκηποι
ΚΑΟΣ-Κεραυνός Αγ. Παύλου
Μετέωρα-ΑΣΚ Λαγκαδάς
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-Νίκη Νεοχωρούδας
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου-Γαλάζιοι
Αγ. Αθανάσιος-Μακεδονικός Γέφυρας
Αστέρας Σίνδου-Αχιλλέας Τριανδρίας
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΓΣ | 23 | 12 | 11 | 1 | 7-0 | 4-1 | 3-0 | N10 | 876 | 693 | 183 | |
2 | Κ.Α.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ | 22 | 12 | 10 | 2 | 6-0 | 4-2 | 3-0 | N4 | 4 | 925 | 712 | 213 |
3 | ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ | 22 | 12 | 10 | 2 | 7-0 | 3-2 | 2-1 | N1 | 1 | 796 | 741 | 55 |
4 | ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 22 | 12 | 10 | 2 | 4-1 | 6-1 | 2-1 | N1 | -5 | 792 | 621 | 171 |
5 | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΑΣ | 21 | 12 | 9 | 3 | 5-1 | 4-2 | 3-0 | N3 | 869 | 776 | 93 | |
6 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | 20 | 12 | 8 | 4 | 5-1 | 3-3 | 2-1 | N2 | 818 | 714 | 104 | |
7 | ΑΚΕΤΣ | 19 | 12 | 7 | 5 | 2-4 | 5-1 | 3-0 | N3 | 873 | 787 | 86 | |
8 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ ΑΣ | 17 | 12 | 5 | 7 | 3-2 | 2-5 | 1-2 | H2 | 773 | 819 | -46 | |
9 | ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | 16 | 12 | 4 | 8 | 3-4 | 1-4 | 1-2 | H1 | 724 | 803 | -79 | |
10 | ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΟΚ | 15 | 12 | 3 | 9 | 2-3 | 1-6 | 0-3 | H4 | 4 | 746 | 853 | -107 |
11 | ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔΩΡΟΥ | 15 | 12 | 3 | 9 | 2-3 | 1-6 | 0-3 | H3 | -4 | 741 | 848 | -107 |
12 | ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΑΟ | 14 | 12 | 2 | 10 | 1-6 | 1-4 | 1-2 | H1 | 631 | 816 | -185 | |
13 | ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΑΣΚ | 13 | 12 | 1 | 11 | 1-6 | 0-5 | 0-3 | H9 | 721 | 889 | -168 | |
14 | ΜΕΤΕΩΡΩΝ ΕΣ | 13 | 12 | 1 | 11 | 1-4 | 0-7 | 0-3 | H7 | 635 | 848 | -213 |
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Αετός 73-66
Βεργίνα-ΑΕΕ Τούμπας 55-64
Φίλιππος-Ν. Βότσης 68-73
Αριστοτέλειο Κολ.-ΑΕ Πυλαίας 65-71
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου-Ερμής Καλαμαριάς 104-77
ΚΟΘ Αχιλλέας-ΑΕΝ Κρήνης 78-72
Προποντίδα-Γαλαξίας 57-60
Βεργίνα 55
ΑΕΕ Τούμπας 64
Δεκάλεπτα: 17-15, 31-27, 44-46, 55-64. Διαιτητές: Πανταζής, Λουλουδιάδης.
Βεργίνα (Βλόστος): Σπανός Μ. 6(1), Σπανός Γ. 3, Γερακίδης 6, Γουγουλάκης 6, Βουρδέρης 17(1), Καμπανάς 8, Κονιάκης, Μαράζης 1, Γέπης 3(1), Κερεμλόγλου 5, Καραγεβρέκης.
ΑΕΕΤ (Γεωργάκας-Μητρίδης): Ξουρίδας, Χαριστός 2, Αναγνωστάκης 13(2), Πλατής, Κατσαρής 12(1), Τάσσος 3, Νυφαντής 18(4), Γουβιάς 16.
Προποντίδα 57
ΑΜΟ Γαλαξίας 60
Δεκάλεπτα: 16-20, 24-30, 40-43, 57-60. Διαιτητές: Ζαγορίδης, Αντωνογιαννάκη.
Προποντίδα (Κοσμάς): Τρομπούκης, Ρικούδης 6, Αλεξιάδης 9, Βέρας 2, Αλεξανδρίδης, Ευλαμπίδης 2, Παπαδόπουλος, Αστρείδης 4, Ιορσανίδης 6, Διαμαντής 22, Γκοτζαμάνης 2, Μπάκας 4.
ΑΜΟ Γαλαξίας (Ντούλης-Τζιόμαλος): Χατζηιωάννου 7(2), Μυτηλιναίος 1, Κεσίσογλου 4, Κοϊμτζόγλου 5, Τζιβάνης 5(1), Τοκμακίδης, Bουνάκης 20(1), Μάντζαρης 18(2), Κανλής, Τσαντάκης.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 104
Ερμής Καλαμαριάς 77
Δεκάλεπτα: 25-23, 50-36, 82-56, 104-77. Διαιτητές: Κατσιάνης, Τερζοπούλου.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Καρδομάτης-Καραμούδας): Αρνίδης 6, Μπατσιούδης 5(1), Κεσίδης 2, Ουρκέρογλου 6, Τσιμπλιαρίδης 18(2), Μυτιληναίος 27(2), Συρόπουλος 11, Ουγουρλόγλου 11, Καραμάνης 11, Λάκος 2, Μουτσέλης 3, Τσολακίδης 2.
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Μητακίδης): Βασιλειάδης 11(3), Τρακοσάρης 14(2), Σίσκος 20(2), Ναχμίας 10, Γκίνης 5, Δουλγέρης 8, Κοντσιώτης 1, Σπηλιόπουλος, Γιάνναρος 8.
Αριστοτέλειο Κολ. 65
ΑΕ Πυλαίας 71
Δεκάλεπτα: 24-22, 30-35, 41-52, 65-71. Διαιτητές: Θεοδώρου, Χιωτάκης.
Αριστοτέλειο Κολ. (Μελετιάδης): Κλεισιάρης 8(1), Τοπαλίδης, Μπατής 22(2), Πούνιος 20(5), Βλαχάκης 5, Μουσάλαμ 4, Παπαγεωργίου, Ένις, Βουτσάς Α., Βουτσάς Π. 3(1), Αδαμαντιάδης 1.
ΑΕ Πυλαίας (Ντολόπουλος): Καραθανάσης 9(1), Χατζηνικολάου 9, Τσαλικίδης, Κανλής 18(3), Καμαρούδης 5(1), Παπαδόπουλος, Τερζόπουλος 16, Γενναίος 2, Λαμπρίδης 2, Παρμαξίδης 10(2).
Αχιλλέας Θερμαϊκού 78
ΑΕΝ Κρήνης 72
Δεκάλεπτα: 12-16, 31-33, 43-48, 62-62 (κ.α.), 78-72 (παρ.). Διαιτητές: Ζάχος, Κατσώνης.
ΚΟΘ Αχιλλέας (Ντάγιος): Βρογκιστινός, Ζηλιασκούδης, Καρβουνάρης 8(2), Αγάθος Α. 24(1), Αγάθος Δ., Σπάχος 18, Καρούλης, Δουβής 14(1), Πρατσινάκης 7, Ντάγιος Β. 7(1).
ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Ρέμπελος 12(1), Μυλωνάκης 3, Βασιλειάδης 2, Μανιάτης 8, Παππάς 8(1), Κοσμάς 3, Φρατζής 3, Εκίζογλου, Κυριζόπουλος 16, Κουκουρέλης 3(1), Παρίσης 14(3), Τσουκαλίδης.
Ποσειδώνας Μηχανιώνας 73
ΜΑΣ Αετός 66
Δεκάλεπτα: 19-18, 34-41, 54-55, 73-66. Διαιτητές: Τσοκολής, Σελεβός.
Ποσειδώνας (Χιωτάκης): Μπάφας 19, Σβολάκης 17(2), Μόσχος 12, Μαρωνίδης, Κατσιάνης 2, Γκουγκούσης 7(1), Τσίλλας 2, Μανιάτης, Χατζόπουλος 14, Αναγνωστίδης 4.
ΑΕΤΟΣ (Καραμανλής): Χρόνης 14(1), Καβαργύρης 4, Σουκουλιάς 6(1), Τσάκος 8(1), Γεροφώτης 3, Μπουΐντας 10, Κουτσόβουλος 1, Αγρότης 11, Χοροζίδης 2, Χαριζάνης 8.
Φίλιππος 68
Ν. Βότσης 73
Δεκάλεπτα: 21-19, 42-35, 57-54, 68-73. Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Ταξιλταρίδης.
Φίλιππος (Χατζηιερεμίας): Μακαρόνης, Διβανίδης 16(2), Αρναούτογλου 13, Σταυρίδης 6, Ζήλας, Βασιλειάδης 7, Ιωακειμίδης 18, Κωνσταντίδης 6, Ιατρίδης Π. 2.
Ν. Βότσης (Νομικός-Μανωλόπουλος): Αντωνιάδης 6(2), Πισσανίδης 2, Παπαθανασίου 17(2), Κουκοβίνος, Χατζηβασιλειάδης 12(2), Παπαδόπουλος 4, Ζέγας 10, Οικονόμου, Τσιγγελίδης 5, Γκόφας 16, Μανωλόπουλος 1.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η, 18/01)
Αετός-Βεργίνα
ΑΕΕ Τούμπας-Προποντίδα
Ν. Βότσης-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
ΑΕ Πυλαίας-Φίλιππος
Ερμής Καλαμαριάς-Αριστοτέλειο Κολ.
ΑΕΝ Κρήνης-Αναγέννηση Ν.Ρυσίου
Γαλαξίας-ΚΟΘ Αχιλλέας
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΜΟ | 23 | 12 | 11 | 1 | 4-1 | 7-0 | 3-0 | N6 | 843 | 712 | 131 | |
2 | ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ | 22 | 12 | 10 | 2 | 5-0 | 5-2 | 3-0 | N4 | 829 | 715 | 114 | |
3 | ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ | 21 | 12 | 9 | 3 | 5-2 | 4-1 | 2-1 | N1 | 895 | 764 | 131 | |
4 | ΑΕΕΤ | 20 | 12 | 8 | 4 | 4-2 | 4-2 | 2-1 | N1 | 805 | 759 | 46 | |
5 | ΑΕΤΟΣ ΜΑΣ | 19 | 12 | 7 | 5 | 3-3 | 4-2 | 0-3 | H4 | 789 | 779 | 10 | |
6 | ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΜΠΣΤΜΘ | 18 | 12 | 6 | 6 | 4-3 | 2-3 | 2-1 | H1 | 3 | 748 | 728 | 20 |
7 | ΝΕΑ ΚΡΗΝΗ | 18 | 12 | 6 | 6 | 4-1 | 2-5 | 1-2 | H1 | -3 | 816 | 743 | 73 |
8 | ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ | 17 | 12 | 5 | 7 | 3-2 | 2-5 | 2-1 | N2 | 22 | 773 | 777 | -4 |
9 | ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ | 17 | 12 | 5 | 7 | 3-4 | 2-3 | 1-2 | N1 | 2 | 786 | 861 | -75 |
10 | ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΜΠΣ | 17 | 12 | 5 | 7 | 3-3 | 2-4 | 1-2 | H2 | -2 | 748 | 751 | -3 |
11 | ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ | 17 | 12 | 5 | 7 | 2-5 | 3-2 | 1-2 | H2 | -22 | 807 | 844 | -37 |
12 | ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ | 16 | 12 | 4 | 8 | 2-5 | 2-3 | 1-2 | H1 | 782 | 855 | -73 | |
13 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.Ο.Θ. | 15 | 12 | 3 | 9 | 1-5 | 2-4 | 2-1 | N2 | 733 | 819 | -86 | |
14 | ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΟ | 12 | 12 | 0 | 12 | 0-5 | 0-7 | 0-3 | H12 | 671 | 918 | -247 |