Α2 γυναικών
Ομιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα
ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας 9-19(10), 20-29(20), 37-54(30), 49-90(τελικό)
Ολύμπια Λάρισας-ΑΣ Πανόραμα 49-57(τελικό)
Ασπίδα Ξάνθης-Αρης 12-34(10), 31-59(20), 36-75(30), 47-94(τελικό)
Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής 14-21(10), 31-37(20), 52-57(30), 61-80(τελικό)
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 13-12(10), 33-26(20), 45-34(30), 59-51(τελικό)
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός 12-25(10), 20-42(20), 37-53(30), 45-60(τελικό)
Η βαθμολογία
1) Παναθλητικός 21 823-510 313
2) Αρης 20 794-528 266
3) Ηρακλής 20 631-491 140
4) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 17 616-577 39
5) Πανσερραϊκός 17 613-588 25
6) ΑΕ Πυλαίας 17 738-663 75
7) Πιερικός Αρχέλαος 17 621-611 10
8) ΑΣ Πανόραμα 15 599-734 -135
9) Απόλλων Καλαμαριάς 15 573-656 -83
10) Ασπίδα Ξάνθης 14 566-733 -167
11) ΜΕΝΤ 12 509-744 -235
12) Ολύμπια Λάρισας 12 433-681 -248
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό
Η επόμενη αγωνιστική (12η, 12/1)
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΜΕΝΤ
Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας
Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής
Ολύμπια Λάρισας-Αρης
Παναθλητικός-ΑΣ Πανόραμα
ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας 49-90
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Ντόντης
Δεκάλεπτα: 9-19, 20-29, 37-54, 49-90
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 4, Μουμτζή, Θώμογλου 6, Κουλακιώτη 16, Γιαννουσίου 10, Παπαδοπούλου, Κωφοκώτσιου, Τζιότζιου , Μπουντούκα, Ψαρέλλη 6, Αβρονιδάκη 5(1).
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 11(2), Αντωνιάδου 11(1), Γράψα 19(1), Λάλου 10, Τζιαμπάζη 10(3), Πετρίδου 7, Παπαρδέλα 8, Δεληγιάννη 11, Κουράτορα 3(1).
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός 45-60
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Τσαρδούλιας
Δεκάλεπτα: 12-25, 20-42, 37-53, 45-60
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 8, Κωστανάκη 2, Τσαλή 4, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 14(2), Κανέλλογλου 4, Βατσιτσίδου 9, Παπαδάκη 4.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 12, Σταμπή 7(1), Γιαννοπούλου 15, Μπαξεβάνου, Τράντα 11(1), Μπασσιά, Γράψα 5(1), Βαντσιούρη 2, Σαράντη, Καραμπατζάκη 6, Σιδηροπούλου.
Ασπίδα Ξάνθης-Αρης 47-94
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Γρηγοριάδης
Δεκάλεπτα: 12-34, 31-59, 36-75, 47-94
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκη 13 (2), Σουλιώτη 12, Μαμαλίγκατζη 8, Πετρίδου 3, Μπίκου, Τσερπίδου 1, Ευθυμίου, Τονικίδου 2, Τασελαρίδου 2, Μωυσένκου 6.
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία 4, Καρβουνιάδου 9(1), Κυρπιζλίδου 7, Μαρίνη 20(1), Τσαμπούρη 10(2), Στεργάκη 16, Σλούκα 6, Βεντούρα, Κουλιού 2, Νάστου 8(1), Δροσούνη 9(1), Βλάχου 3.
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 59-51
Διαιτητές: Γεωργούλης-Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-12, 33-26, 45-34, 59-51
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Ν. 5, Γαϊτάνη 14 (2), Τσάντα 3 (1), Μπακιρτζίδου 15, Χωλοπούλου Μ., Πελτέκη 4, Κουτούση 16, Πιτσιάβα 2, Θανοπούλου.
Πιερικός-Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Καραλή 2, Κιολέογλου 9 (1), Ντριστέλλα 3, Γκοτζαμάνη 3 (1), Λάππα 7, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 8 (2), Αρτεμισίου 15 (2).
Απόλλων Καλαμαριάς—Ηρακλής 61-80
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Δικταπανίδης
Δεκάλεπτα: 14-21, 31-37, 52-57, 61-80
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 12(2), Σιφναίου, Παλάνη 8(2), Φλώρου, Ιγγλέζου 14(1), Καϊμακτσή 6, Ιντζέ, Μαϊδάτση, Καλαντίδου 16, Διαμαντοπούλου 3.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή, Παπαβασιλείου 13(3), Τζίκου 11, Σακουλάκη 8, Λογδανίδου 12(1), Γιαννούδη 8(2), Παππά, Μυγδαλιά 16, Πετρίδου, Βασιλειάδου, Θωμά 8(2).
Ολύμπια Λάρισας-ΑΣ Πανόραμα 49-57
Διαιτητές: Μπούγλος Ιωάν.-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-10, 30-28, 42-39, 49-57
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου, Μοδέα 5, Τέλιου, Μπαζούκη, Μαργαρίτη, Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 12(1), Πατούνη 18(4), Κλεισιάρη 5(1), Τζιούρδα 1, Καρτσαμάρη 6(1).
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 14(3), Νικολαϊδου, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 3, Νάκη, Καζαντζή Σ. 12(2), Σιακαβάρα 3(1), Αβραμίδου 2, Δαιμονάκου 14, Βασλαματζή 7, Χατζηθεοδώρου 2.
Ομιλος Νότου
Αιγέας Χίου-Αετός Καλλιθέας (αναβολή)
Φοίνικα Πειραιά-Δαναοί Αργους 59-40
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αθηναϊκός 58-48
Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος 69-45
ΓΣ Ηλιούπολης-Εύνικος 79-65
Ρεπό: ΓΣ Αγίας Παρασκευής
Η βαθμολογία
1) ΓΣ Ηλιούπολης 19 704-514 190
2) Πρωτέας Βούλας 19 704-513 191
3) Πανιώνιος 18 626-472 154
4) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 18 598-481 117
5) Αθηναϊκός 16 632-559 73
6) ΓΣ Αγίας Παρασκευής 15 589-558 31
7) Εύνικος 14 601-610 -9
8) Φοίνικα Πειραιά 13 555-560 -5
9) Αιγέας Χίου 10 426-646 -220
10) Αετός Καλλιθέας 10 377-622 -245
11) Δαναοί Αργους 10 434-711 -277
* Αιγέας Χίου και Αετός Καλλιθέας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
Η επόμενη αγωνιστική (12η, 12/1)
ΓΣ Ηλιούπολης-Αιγέας Χίου
Πρωτέας Βούλας-Αετός Καλλιθέας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Αθηναϊκός
Εύνικος-Δαναοί Αργους
Ρεπό: Φοίνικας Πειραιά
ΕΦΑΟ Ζωγράρου – Αθηναϊκός 58-48
Διαιτητές: Βελέντζας-Χρόνης
Δεκάλεπτα: 8-10, 21-29, 39-35, 58-48
ΕΦΑΟΖ: (Μίχα): Κυρίου, Μούκα 5 (1), Βαμβακά 11, Λιναρά, Ζουρνή 15,Κεσσέ 15 (1), Στεφανίδου 12 (1), Κιουρτσίδου.
Αθηναϊκός: (Παναγόπουλος): Κλείτσα 8 (2), Καμμένου 20 (6), Ευμορφοπούλου 6, Τριανταφύλλου 2, Καλημέρη, Νιξίνα, Χελιώτη 8, Τάρλα, Οικονομάκη 4
Φοίνικας Πειραιά-Δαναοι Άργους 59-40
Διαιτητές: Μάρκου ,Μυζικας
Δεκαλεπτα 13-10, 25-22, 43-29, 59-40
Φοίνικας Πειραιά (Αραπης-Καραγανης): Γιγουρτακη 6(1) ,Ξεπαπαδεα 6, Δανδουλακη Αλ. 13(2), Καψοκολη 6, Κουταλιανού 7, Καρέλα 2, Οικονομόπουλου 2, Δανδουλακη Μαρ. 9(1), Μοσχονά 2, Δράκου 2, Ξανθοπουλου 4
Δαναοι Άργους (Κουλουκης): Μπενεκη 14,Ζαροκωστα 10, Αλμπερτου, Μπαρτουτση, Κολιπετσα, Γιαννακούλη 6(2), Καπετάνιου 1, Καζαρα, Παναγιωτοπουλου, Αρβανιτη 9.
Πρωτέας Βούλας – Πανιώνιος 69-45
Διαιτητές: Αυγερινός Ι., Αντωνέλου
Δεκάλεπτα:23-6, 38-21, 49-36, 69-45
Πρωτέας (Τσεμπέρης): Χατζηβασιλείου 5(1), Θεοδώρου 12(1), Κωλλάτου 14(2), Χατζηγιακουμή11(2), Σακελλαρίου, Αναστασοπούλου Μ. 14, Αναστασοπούλου Χ. 10, Μπουντούρη 3, Κουζουκα, Καλογερια, Παντελή.
Πανιώνιος (Χατζηδάκης): Στεργιοπούλου 4, Γεροστέργιου 7(1), Ταντουρόφσκα 6, Σουλτάνη, Ρετζέπερη 12, Αξιοπούλου 12, Σιγάλα 4.
Ηλιούπολη – Εύνικος 79-65
Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 20-20, 43-37, 57-55, 79-65
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 24(3), Νικολαϊδου, Νατσκου, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 2, Γούλα 11(1), Χατζηλεοντή 11, Κορρέ 12(1), Παπαδοπούλου 5, Οικονομίδου 14, Αλεξία, Δαμουλάκη.
Ευνικος (Γκουζίνη): Μετάι, Σκαματζούρα, Παπαδοπούλου 7, Μοίρα, Θεοδωρομανωλάκη 6, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 24(2), Δρακοπούλου, Μάρκου 4, Τσέρου 20(1), Πετράκη 4