Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Α’ ΕΚΑΣΘ Γυναικών
Αμπελόκηποι Μενεμένης-Δόξα Δρυμού 40-53
Αίας Ευόσμου-Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου 55-29
Φοίνικας Καλαμαριάς- Μακεδονικός 44-46
ΕΟΣ-ΜΕΝΤ αναβλήθηκε
Αχιλλέας Θερμαϊκού-Θερμαϊκός Θέρμης 32-64
Ν. Βότσης-Χορτιάτης 20-0
Αίας Ευόσμου 55
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου 29
Δεκάλεπτα: 17-10, 26-15, 44-17, 55-29. Διαιτητές: Ζάνεβ, Λουλουδιάδης.
ΑΙΑΣ(Γουναριδης):Ανταβαλή(6),Σταμπη(4),Παστουρματζη(6),Γιαννουδη(2),Μπαλκογλου(11(,3),Τσορτανιδου(2),Αλβανίδου(4),Δελλιου(8,(1), Ορλιακλη(4),Τερζοπουλου(4),Τσιμινακη(4).
ΚΑΛΟΧΩΡΙ(Μαυριδης)Χυσα(2),Καρακιτσου,Τζαβελα(5),Νατσιδου,Κουρογλου(2),Γιοσμα(3),Τακιδου(6),Μαγδαλιανιδου(10),Χρηστανη.
Η αναμέτρηση μεταξύ του ΕΟΣ και της ΜΕΝΤ αναβλήθηκε λόγω μη προσέλευσης της ρέφερι Ε. Φωτιάδου. Ο αγώνας θα διεξαχθεί σε νέα ημερομηνία που θα ορίσει η ΕΚΑΣΘ.
Αχιλλέας Θερμαϊκού 32
Θερμαϊκός Θέρμης 64
Δεκάλεπτα: 7-16, 15-34, 24-46, 32-64.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ (Χατζηζωγίδου): Σίμου 6(2), Αθιάννα 4, Βιοπούλου 2, Οζπαπαδοπούλου Σ. 3, Πετρά, Κιλιγκαρίδου 2, Λαγούρου 3, Γιανούδη, Γραβάνη 1, Κουβελιώτη 8, Καρακασίδου, Γερασίμου, Οζπαπαδοπούλου Μ.
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Βαχαροπούλου): Τσαντάκη 9, Κωνσταντινίδου 5, Παπαρέντη 5, Ακσεχέρογλου 13, Κωστοπούλου 10, Δριστέλα 10, Παπαγακή 5, Παυριανίδου 4, Αναστασιάδου.
Φοίνικας Καλαμαριάς 44
Μακεδονικός 46
Δεκάλεπτα: 8-8, 18-22, 33-28, 44-46. Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Βλαχόπουλος.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καζακλής): Πολιτούδη 6, Γουλιού 2, Ιωσηφίδου, Κέντρου 4, Ραπτοπούλου, Λειβαδιώτου 4, Μερτζάνη, Νικολαϊδου 6, Κατσιάνου , Χρυσοστομίδου 12, Καλαμάτα 10.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Σταϊκοπούλου): Γεωργιάδου 6(2), Ανδριοπούλου 2, Μπουραζάνα, Ζαλιδά, Κόλλια 1, Πεχλιβανίδου 2, Βλάχου 21(1), Κέκελη 12(1), Ταρπάγκου Α., Ταρπάγκου Φ. 2, Παπαευαγγέλου.
Αμπελόκηποι Μενεμένης 40
Δόξα Δρυμού 53
Δεκάλεπτα: 9-15, 21-30, 30-42, 40-53. Διαιτητές: Κοσμά, Κούσης.
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ(Μποτούρογλου): Θωμά 2, Ντούλη 2, Γούτη 9(3), Λιόλιου 4, Μακαρίδου 11, Μερλέμη 5, Παπαδοπούλου 2, Τζιβελεκίδου 5, Κοκκάλη, Χατζηστρατή, Γεράκη, Ιακωβίδου.
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ(Αμανατίδης): Τράκα 18, Καραμπιτσάκη 4, Μαυρομάτη 3(1), Φλωρεντίν 2, ), Κατσίκα Α., Φιλώνη 13(1), Πατσιαλά, Πρασνούλη, Καζακά, Κατσίκα Κ. 11.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Επόμενη αγωνιστική (4η, 24/10)
Αίας Ευόσμου-ΕΟΣ
Μ.Αλεξ.Εχεδώρου-Φοίνικας
Μακεδονικός- Αχιλλέας Θερμαϊκού
Θερμαϊκός Θέρμης-Αμπελόκηποι Μεν.
Δόξα Δρυμού-Ν.Βότσης
Χορτιάτης-ΜΕΝΤ