Για το Κύπελλο ΚΥΑΝΑ του ΑΣΕΘ είχαμε την προημιτελική φάση το περασμένο Σαββατοκύριακο. Οι ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΙ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ, οι CUSTOM BROKERS BC, ο ATLAS BC και η ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΕΛΑΙΩΝΕΣ με τις νίκες που έκαναν προκρίθηκαν στα ημιτελικά του θεσμού. Αναλυτικά:
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΙ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 66-60
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Κ. – ΚΥΡΙΤΣΗΣ
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΝΤΟΥΒΑΛΕΤΗΣ – ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-07, 37-28, 48-44, 66-60.
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΙ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (ΝΑΤΣΙΔΗΣ): ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 14, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ 12(2), ΤΣΙΤΣΙΝΑΚΗΣ 7(1), ΤΣΑΓΚΑΖΗΣ, ΠΑΝΤΕΛΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ 20, ΠΑΠΑΓΚΙΝΤΣΙΔΗΣ 8(2), ΣΩΤΗΡΑΚΟΓΛΟΥ 3, ΜΕΡΚΟΣ 2.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (ΣΙΟΛΑΣ – ΔΑΛΑΜΠΙΡΑΣ): ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 14, ΣΥΡΟΣ 2, ΒΛΑΧΑΚΗΣ, ΡΕΜΠΕΛΟΣ 12, ΒΕΡΡΑΣ 6, ΚΟΥΜΑΡΑΣ, ΓΙΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ 9(3), ΜΠΑΤΣΙΛΑΣ, ΤΑΛΙΩΤΗΣ 17(3), ΧΑΛΚΙΔΗΣ.
COCA COLA 3E – CUSTOM BROKERS BC 77-87
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ K. – ΚΑΡΜΠΑ
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΝΤΟΥΒΑΛΕΤΗΣ – ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-18, 47-42, 61-63, 77-87.
COCA COLA 3E (ΠΛΑΚΙΔΑΣ – ΤΖΗΛΙΑΣ): ΚΑΛΛΙΦΟΥΛΗΣ 20(1), ΠΑΤΟΥΛΙΑΣ 5, ΜΟΥΡΙΚΗΣ 24(4), ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 13(3), ΚΟΥΡΟΓΛΟΥ ΑΛ. 13(2), ΚΟΥΡΟΓΛΟΥ Χ. 2, ΑΝΔΡΕΟΥ, ΧΑΡΑΤΣΑΡΗΣ, ΜΗΤΣΗΣ.
CUSTOM BROKERS BC (ΚΟΣΜΙΔΗΣ – ΝΤΟΥΛΗΣ): ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ 8(1), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ 2, ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ 2, ΤΑΡΝΑΝΙΔΗΣ 9(1), ΦΡΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ 4, ΒΛΑΧΟΣ 20(4), ΧΟΪΔΑΣ 10(2), ΨΑΡΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ 10(1), ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ Σ. 12(1), ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ 2, ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ 8.
ΟΜΑΣΚ – ATLAS BC 54-68
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΚΟΥΚΟΥΛΕΚΙΔΗΣ – ΚΩΝΗΣ
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – ΝΤΟΥΒΑΛΕΤΗΣ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-14, 23-35, 34-51, 54-68.
ΟΜΑΣΚ (ΣΤΡΙΒΑΣ): ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ 6(2), ΓΑΜΒΡΑΚΗΣ 7(1), ΜΙΤΑΚΟΣ 9, ΓΚΙΝΗΣ 14, ΧΑΨΗΣ 8, ΙΩΑΝΝΟΥ Γ. 6, ΚΑΡΑΪΣΑΡΙΔΗΣ 4.
ATLAS BC (ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ – ΙΑΤΡΟΥ): ΣΠΥΡΟΥ 17(3), ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ 25(3), ΧΑΤΖΗΣ 14(2), ΜΩΫΣΙΔΗΣ 12(2), ΑΜΠΑΤΖΗΣ, ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ.
EVAL ΛΥΚΟΙ ΣΤΕΦΑΝΙΝΩΝ – ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΕΛΑΙΩΝΕΣ 59-75
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ – ΤΖΙΟΒΑΝΑΚΗΣ
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – ΝΤΟΥΒΑΛΕΤΗΣ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-20, 26-38, 38-62, 59-75.
EVAL ΛΥΚΟΙ ΣΤΕΦΑΝΙΝΩΝ (ΑΛΒΑΝΟΣ – ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ): ΚΑΛΛΙΩΡΑΣ 16(1), SIMOVIC 20(1), ΣΤΑΘΗΣ 5, ΟΥΡΔΟΥΔΗΣ 10, ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 2, ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ 4, ΚΑΛΕΣΗΣ 2.
ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΕΛΑΙΩΝΕΣ (ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ): ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ 6, ΚΥΡΙΩΤΗΣ 19(3), ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ 3, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ 8(2), ΖΕΜΠΕΚΙΔΗΣ 7(1), ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ 12(1), ΚΩΤΤΗΣ 10(2), ΚΕΪΣΙΔΗΣ 4, ΚΟΥΤΖΙΑΜΠΑΣΗΣ 6(1).
Από τον ΑΣΕΘ ορίστηκαν οι ημιτελικοί για το Σάββατο 4 Μαίου:
ΣΑ 04/05/19 19.00 ΦΟΙΝΙΚΑ CUSTOM BROKERS BC ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΙ
ΣΑ 04/05/19 21.00 ΦΟΙΝΙΚΑ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΕΛΑΙΩΝΕΣ ATLAS BC
Ο τελικός της διοργάνωσης θα γίνει το Σάββατο 18 Μαίου στις 21.00 στο γήπεδο Μίκρας Α΄.
Την περασμένη Κυριακή είχαμε και έναν αγώνα κατάταξης που εξελίχθηκε σε μεγάλο ντέρμπι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα:
ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ – DS SMITH 53-47
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΚΑΝΤΕΡΕΣ – ΑΝΤΩΝΕΛΟΥ.
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – ΝΤΟΥΒΑΛΕΤΗΣ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-12, 19-24, 38-35, 53-47.
ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ): ΜΑΥΡΙΟΥ 16, ΦΛΩΡΟΣ 6, ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ 10(2), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ 7(1), ΔΙΒΟΛΗ 2, ΚΟΛΟΓΟΣΙΔΗΣ 9(2), ΓΑΛΑΤΣΟΠΟΥΛΟΣ 3(1), ΝΤΑΜΠΟΥΔΗΣ, ΤΑΣΤΖΙΑΝ.
DS SMITH (ΣΑΚΑΛΗΣ): ΣΑΚΑΛΗΣ 13(1), ΚΕΧΑΓΙΑΣ 15(3), ΖΑΧΟΣ 13, ΜΑΛΕΣΙΟΣ 2, ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ 4, ΠΕΛΛΙΟΣ.