ΑΣΕΘ: Νίκη για AGT Group BC-Όλα τα αποτελέσματα

827

Γηπεδο Καλοχωρίου, Σαββατο 09/12/2017, ωρα 19:30 AGT Group BC 70 (30) PIPELINERS 54 (24). Η εκδίκηση αργησε 1 εβδομαδα…. Μετά την ήττα και τον αποκλεισμό της AGT το προηγούμενο Σάββατο για το Κύπελλο, αυτή τη φορά έδειξε το καλό της πρόσωπο και με την ομάδα να παρατάσσεται πλήρης, δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την εκδίκηση της με εμφατικό τρόπο απέναντι στην σκληροτράχηλη ομάδα των PIPELINERS.

Οι προθέσεις των παικτών της AGT φάνηκαν από την πρώτη περίοδο όπου προηγήθηκαν με 17-4, με τον Γκατζό να αποδεικνύει το πόσο έλλειψε στον αγώνα του Κυπέλλου και ουσιαστικά ν’ αποτελεί το αστέρι στην κορυφή. Στην δεύτερη περίοδο, οι PIPELINERS πίεσαν, οι παίκτες της AGT πίστεψαν ότι όλα είχαν τελειώσει και μόνοι οι Θεοχαρόπουλος και Γκατζός τράβηξαν το σκορ με αποτέλεσμα η ψαλίδα να κλείσει στους 6 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο, η είσοδος του Ιορδανίδη και το γεγονός ότι ο coach Παπαδόπουλος θύμισε κάτι από Γιάννη Ιωαννίδη με τις άγριες φωνές του που ξύπνησαν τελικά τους παίκτες του και συνολικά κράτησαν τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα.

Οι παίκτες των PIPELINERS παίζοντας σκληρά στην άμυνα, προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι , αλλά οι παίκτες της AGT δεν ήταν διατεθειμένοι να χαρίσουν για δεύτερη φορά τη νίκη και πλέον μπαίνουν στο κρίσιμο σετ αγώνων με τους άλλους δύο πρωτοπόρους που θα κρίνουν εν πολλοίς την πρωτιά στον όμιλο. Από τους νικητές Ιορδανίδης – Γκατζός ξεχώρισαν, ενώ από τους ηττημένους Δέδες και Σακκάς.

Διαιτητές: Κασαπίδης – Διβόλη.

Δεκάλεπτα: 17-04, 30-24, 46-36, 70-54.

AGT GROUP BC : (Παπαδόπουλος) Ιορδανίδης 28 (1)-(8ριμπ), Αγγελάκης, Θεοχαρόπουλος 9 (10ριμπ-3κλεψ), Παπαδόπουλος 5 (1)-(5ριμπ), Γεωργιάδης, Παπάζογλου 3 (5ριμπ), Κολέρδας 6 (4 ριμπ) , Καλπίδης 9 (7ριμπ), Γκατζός 13 (7ριμπ).

PIPELINERS : (Τσιμπλέκης) Κεφαλίδης 9 (1), Δεδες 14 (1), Ακριτόπουλος 12 (2), Τζιντζηρας , Φράγκος 2, Πατσιογιάννης, Δεστέφανος, Σακκάς 13, Αθανασιάδης.