ΑΣΕΘ: Εύκολη νίκη για την κατασκήνωση ΕΛΑΙΩΝΕΣ

970

Για την 4η αγωνιστική του ΑΣΕΘ, η παιδική κατασκήνωση ΕΛΑΙΩΝΕΣ αντιμετώπισε στο κλειστό της Ιωνίας , τη νεοφώτιστη ομάδα του ΚΑΥΚΑ.

Οι ΕΛΑΙΩΝΕΣ πραγματοποιώντας πολύ καλό επιθετικά παιχνίδι, νίκησαν 93-57 και παρέμειναν στην πρώτη τετράδα που δίνει την πρόκριση στα play off.

Οι παίκτες της κατασκήνωσης ‘’καθάρισαν’’ το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο παίρνοντας μεγάλη διαφορά στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν και τα κατάφεραν στα επόμενα δεκάλεπτα να φανούν ανταγωνιστικοί, με αποτέλεσμα να γίνει ένα πολύ όμορφο παιχνίδι.

Τον αγώνα ευχαριστήθηκαν οι πολυπληθείς φίλαθλοι, οι άμυνες μετά την πρώτη περίοδο είχαν πάει βόλτα για πικ νικ και δεν επέστρεψαν ποτέ, ενώ η συμπεριφορά των παικτών των δυο ομάδων ήταν υποδειγματική, όπως αρμόζει στο θεσμό του ΑΣΕΘ.

Διαιτητές: Χατζίδου– Τρακας

Δεκάλεπτα : 33-09, 53-24, 69-37, 93-57.

ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΕΛΑΙΩΝΕΣ (Αντωνιάδου): Κώττης 18(2), Σιταρίδης Β. 8 (2), Αντωνιάδης 20 (2), Παπαποστόλου 6, Φίλλιος 14 (1), Χατζηκυριακιδης 2, Σιαμαντουρας 13 (3), Παραμανίδης 12.

ΚΑΥΚΑΣ (Ντεμπος): Νικολαιδης 18 (1), Μπλάντος 4, Δίτσιος 6, Αθανασίου 9, Ζαφειρίου 8, Θεοδώρου 6, Ντέμπος 4, Ζαχαροφ 2.