Αρετσού – Αδάμαστος Ωραιοκάστρου 50-58

538

Το παρακατω κειμενο ειναι απο το επισημο site της ΑΟ.ΑΡΕΤΣΟΥ :

Την πρώτη της ήττα γνώρισε η ομάδα μας στον αγώνα του Σαββάτου εναντίον του Αδάμαστο με 8 πόντους διαφορά. Το ματς εξελίχθηκε με τις δύο ομάδες να μην βρίσκουν επιθετικές λύσεις στο πρώτο δεκάλεπτο και το σκορ να λήγει 11-9 υπέρ μας. Η ομάδα μας έδειχνε ότι υπερτερούσε στον αιφνιδιασμό αλλά κολλούσε αρκετά στην συνεχή ζώνη του Αδάμαστου. Παρόλα αυτά έβρισκε λύσεις και από την άμυνα με το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο 25-25.  Στο τρίτο δεκάλεπτο μπήκαμε πιο δυνατά και ανεβάσαμε τα επίπεδα της διαφοράς μέχρι και στους 11 πόντους με συνεχείς καλές άμυνες και αιφνιδιασμούς.  Μερικά δύσκολα και απρόσμενα καλάθια του Αδάμαστου κράτησαν όμως εκείνη την στιγμή τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους με το δεκάλεπτο να λήγει 41-34. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αδάμαστος έκανε την αντεπίθεση του και ευτύχησε να ευστοχήσει σε 3 συνεχόμενα τρίποντα και σε ένα πολύ δύσκολο σουτ με τη λήξη του χρόνου από το Γλάρο το οποίο έκοψε τα πόδια της ομάδας μας. Ενώ όμως ήρθε η ισοφάριση στο 50-50 από τον Γεροχρήστο με τρίποντο   η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με τις κακές επιλογές να διαδέχονται η μία την άλλη και έτσι έτυχε η πρώτη φορά που ο Αδάμαστος προηγήθηκε να είναι και η τελευταία.