Τα αποτελέσματα
Βεργίνα-Δημόκριτος 33-36(20), 46-54(30), 60-72(τελικό)
Κεραυνός Αγίου Παύλου-Ανατόλια 19-16(9), 42-39(20), 66-52(30), 88-72(τελικό)
GBA-Μακαμπή 12-27(10), 28-34(20), 35-55(30), 42-75(τελικό)
Νέα Ραιδεστός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 23-26(10), 43-39(20), 55-58(30), 80-80(κ.α.), 88-86(τελικό)
ΜΕΝΤ-Αστέρας Σίνδου 17-16(10), 41-29(20), 68-47(30), 86-62(τελικό)
Κουφάλια-Απόλλων Καλαμαριάς 27-33(20), 60-74(τελικό)
Ελπίδα Αμπελοκήπων-Πρωταθλητές Πανοράματος 28-10(10), 41-32(20), 64-49(30), 77-82(τελικό)
*Για τον 2ο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών:
Αχιλλέας Τριανδρίας-Βόσπορος Καλαμαριάς 22-10(10), 50-15(20), 71-29(30), 92-43(τελικό)
Η βαθμολογία
1) ΜΕΝΤ 26 959-762 197
2) Μακαμπή 23 810-731 79
3) Πρωταθλητές Πανοράματος 21 883-926 -43
4) Αστέρας Σίνδου 20 903-853 50
5) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 20 957-931 26
6) Ελπίδα Αμπελοκήπων 20 953-969 -16
7) Κεραυνός Αγίου Παύλου 19 1083-964 119
8) Νέα Ραιδεστός 19 815-837 -22
9) Ανατόλια 19 866-897 -31
10) Δημόκριτος 18 904-916 -12
11) Βεργίνα 17 806-841 -35
12) Κουφάλια 17 856-911 -55
13) Απόλλων Καλαμαριάς 17 772-864 -92
14) GBA 15 823-988 -165
*Ο Κεραυνός Αγίου Παύλου έχει -2 βαθμούς, καθώς αποχώρησε από το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΘ.
Η επόμενη αγωνιστική (14η, 15/1)
Κεραυνός Αγίου Παύλου-Βεργίνα
GBA-Δημόκριτος
Νέα Ραιδεστός-Μακαμπή
ΜΕΝΤ-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Κουφάλια-Αστέρας Σίνδου
Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς
Ανατόλια-Πρωταθλητές Πανοράματος
Κουφάλια 60
Απόλλων Καλαμαριάς 74
Δεκάλεπτα: 10-16, 27-33, 43-52, 60-74
Διαιτητές: Τσάνταλη-Δικταπανίδης-Δώνης Α.
Κουφάλια (Αραϊτζόγλου-Λέφα): Τερζίδης 12(1) Πούντος 3, Γιώρτσιος 9(1), Εξίογλου 11, Καλαϊτζίδης, Τοπουζίδης 5(1), Χίντρι 2, Ιατρίδης 18.
Απόλλων Καλαμαριάς (Παραλίκας-Κεραμέας): Λαδόπουλος 14, Δημητριάδης 7 Κηπουρίδης 26(3), Πουρλίδας 6(2), Φασουλάς 8, Στεργιόπουλος 5(1), Φεστερίδης 2, Μπακογλίδης 2, Μπακάλης.
Βεργίνα 60
Δημόκριτος 72
Δεκάλεπτα: 16-24, 33-36, 46-54, 60-72
Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Αγραφιώτης Β.-Τογανίδου
Βεργίνα (Βουρδέρης-Τσιμπραηλίδης): Κιούρκας 9(1), Κιρμίζης, Καραδήμος, Μπιτέρνας Α. 2, Νεράντζης 3, Καναράς 4, Παπαγεωργίου 15, Παντερής 1, Δαφνητίδης 2, Τραγιαννίδης 10, Βεργόπουλος 5, Μπιτέρνας Ι. 9.
Δημόκριτος (Ροδάς-Λάκος): Κυριώτης 7(1), Καραγιαννάκης 28(3), Αγγελοστογιάννης 5(1), Ρίζος 9(1), Καφαντάρης, Καλαϊτζίδης, Πισιώτης, Μπέτος 3(1), Καμπίτσης 8, Παπαδημητρίου 12(3), Τσιουπλής.
GBA 42
Μακαμπή 75
Δεκάλεπτα: 12-27, 28-34, 35-55, 42-75
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Μιχέλη-Κατσινάς
GBA (Δεμερτζής): Κουτσοδήμος 16(1), Σπανός 10, Χαραλαμπίδης 4, Κώνστας , Δουβής 1, Μέγαλος, Χοϊδάς 6, Τζουνίδης 2, Φιλιούδης, Μουστάκης 3.
Μακαμπή (Γεωργάκας-Αποστόλου): Παπακωνσταντίνου 6(2), Σισμάνης 4, Χατζηλαμπρινός 13(1), Διγενής 2, Θεολόγης 8, Δουλγεράκης 4, Λυχριδάς, Βουτσακόπουλος 5(1), Ζήκας 15, Παντελίδης 9(2), Εσιρπέογλου, Βελέντζας 9(1).
Νέα Ραιδεστός 88
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 86
Δεκάλεπτα: 23-26, 43-39, 55-58, 80-80(κ.α.), 88-86
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Κωνσταντινέλης-Κούρογλου
Νέα Ραιδεστός (Σταυρίδης): Λαγός , Δελκούσης 4, Λαζαρίδης 5(1), Ελευθεριάδης 35(4), Γεωργάκης 17(1), Βαρδαβάς 8(2), Ντίτσιος 10(2), Τσάμογλου 9, Περιστέρης.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ντολόπουλος): Σπανός 4, Ντολόπουλος 15, Βογιατζής 4(1), Μυλωνάς 3, Δημητρόπουλος 26(2), Χρυσανθάκης 18(4), Ρουσομάνης 5, Τριανταφύλλου, Συνοδινός 4, Σταφυλάς, Παρίσης 7.
*Η νίκη αφιερώνεται από όλους στον Γιώργο Δελκούση που τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του αγώνα.
Κεραυνός Αγίου Παύλου 88
Ανατόλια 72
Δεκάλεπτα: 19-16, 42-39, 66-52, 88-72
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Μιχέλης-Τσαρδούλιας Χ.
Κεραυνός Αγίου Παύλου (Πεταλωτής-Αναστασιάδης): Τόζιος 25, Αγγελόπουλος, Γκόνος 1, Νησιώτης 6, Παπαδόπουλος 15(3), Τάκης 14, Στεφανίδης 12(2), Αρνίδης 3(1), Παρασκευάς 5(1),, Ασημακόπουλος 7(1).
Ανατόλια (Μυστηλιάδης): Μηντζαρίδης 10(1), Μιχαλόπουλος, Αζίζης 12(2), Δεμίρογλου 17(1), Ανδρικάκης 2, Καμπούρης 4, Δάρατζης 25(3), Καραμπέκης, Γεωργιάδης, Μαλαματίδης, Εδρεμίτογλου, Λαδένης 2.
ΜΕΝΤ 86
Αστέρας Σίνδου 62
Δεκάλεπτα: 17-16, 41-29, 68-47, 86-62
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ.-Καντερές-Κλεπουσνιώτου
ΜΕΝΤ (Τσούρμας-Καπλανίδης): Χαρτόπουλος, Νταβουλτζόπουλος 9, Γκύζης 5(1), Μιχαηλίδης 6, Μούτσιος 7, Χολέβας 18(3), Δημητρίου 12(3), Παραπούρας 13(1), Κάσουρας 11(1), Παπαδόπουλος 3(1), Νικολάου, Γκρατάλε-Δεμιρτζόγλου 2.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 8(1), Βαρίτης 7(1), Μπέλλης 8, Χαριζάνης 6(1), Κεϊσίδης, Σιώμος 16, Δέλλας 3, Φιλέλης 2, Ηλιάδης 11(2), Τυπάκης 1, Πολυβάκας.
Ελπίδα Αμπελοκήπων 77
Πρωταθλητές Πανοράματος 82
Δεκάλεπτα: 28-10, 41-32, 64-49, 77-82
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Κανελλίδης-Αβρονιδάκης
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Σπασέγκος): Καμπέρης 18(4), Παπανικολάου 13(4), Ζηκούλης 5, Ράπι 3(1), Μαστροδημήτρης 10(2), Στεάι 5, Παπαδόπουλος, Μαυροματίδης 23(1).
Πρωταθλητές Πανοράματος (Λαζάρου-Χριστοδουλίδης): Κουσίδης 11(1), Μπαγκντασαριάν 6, Μακαντάσης 13(3), Λαγός 9(2), Γκαντίδης 2, Αντωνόπουλος, Ζιάκας 16, Μισαηλίδης 14(1) Τυμπανίδης 11(1).