Τα αποτελέσματα
Κεραυνός Αγίου Παύλου-Βεργίνα 36-21(13), 49-32(20), 96-71(τελικό)
GBA-Δημόκριτος 19-14(10), 41-33(20), 50-47(30), 68-66(τελικό)
Νέα Ραιδεστός-Μακαμπή 13-14(10), 21-25(20), 31-37(30), 46-46(κ.α.), 54-55(τελικό)
ΜΕΝΤ-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 19-4(10), 51-20(20), 67-46(31), 80-55(τελικό)
Κουφάλια-Αστέρας Σίνδου 17-10(10), 30-22(20), 39-34(30), 42-47(τελικό)
Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς 22-20(10), 41-35(20), 51-54(30), 68-75(τελικό)
Ανατόλια-Πρωταθλητές Πανοράματος 13-22(10), 36-39(20), 50-60(30), 63-87(τελικό)
Η βαθμολογία
1) ΜΕΝΤ 28 1039-817 222
2) Μακαμπή 25 865-785 80
3) Πρωταθλητές Πανοράματος 23 970-989 -19
4) Αστέρας Σίνδου 22 950-895 55
5) Κεραυνός Αγίου Παύλου 21 1179-1035 144
6) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 21 1012-1011 1
7) Ελπίδα Αμπελοκήπων 21 1021-1044 -23
8) Νέα Ραιδεστός 20 869-892 -23
9) Ανατόλια 20 929-984 -55
10) Δημόκριτος 19 970-984 -14
11) Απόλλων Καλαμαριάς 19 847-932 -85
12) Κουφάλια 18 898-958 -60
13) Βεργίνα 18 877-937 -60
14) GBA 17 891-1054 -163
*Ο Κεραυνός Αγίου Παύλου έχει -2 βαθμούς, καθώς αποχώρησε από το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΘ.
Η επόμενη αγωνιστική (15η, 22/1)
Βεργίνα-GBA
Δημόκριτος-Νέα Ραιδεστός
Μακαμπή-ΜΕΝΤ
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Κουφάλια
Αστέρας Σίνδου-Ελπίδα Αμπελοκήπων
Απόλλων Καλαμαριάς-Ανατόλια
Πρωταθλητές Πανοράματος-Κεραυνός Αγίου Παύλου
GBA 68
Δημόκριτος 66
Δεκάλεπτα: 19-14, 41-33, 50-47, 68-66
Διαιτητές: Σελεβός-Αθανασιάδης Βλ.-Τογανίδου
GBA (Δεμερτζής): Γρίβας, Κουτσοδήμος 7, Χαραλαμπίδης 15(2), Δουβής 1, Μέγαλος 10(2), Χοϊδάς 12(1), Φιλλιούδης 2, Μέλλιος 4, Πεντούσης 5, Μουστάκης 12(1).
Δημόκριτος (Ροδάς-Λάκος): Κυριώτης 20, Καραγιαννάκης 13(3), Αγγελοστογιάννης 3, Ρίζος, Βουρζούμης 3, Πισιώτης 13(1), Μπέτος, Καμπίτσης, Παπαδημητρίου 5, Τσιουπλής 9(3).
Νέα Ραιδεστός 54
Μακαμπή 55
Δεκάλεπτα: 13-14, 21-25, 31-37, 46-46(κ.α.), 54-55
Διαιτητές: Δέλλας-Γραικός-Λαμπρέλλης
Νέα Ραιδεστός (Σταυρίδης): Λαζαρίδης 7(1), Ελευθεριάδης 18(1), Μαναβής 10, Βαρδαβάς, Ντίτσιος 9(1), Τσάμογλου 8, Νάκος 2, Περιστέρης.
Μακαμπή (Γεωργάκας-Αποστόλου): Παντελίδης 7(1), Παπακωνσταντίνου, Σισμάνης 11(3), Χατζηλαμπρινός 5, Θεολόγης 13(3), Λυχριδάς 2, Βουτσακόπουλος, Ζήκας, Εσιρπέογλου 10, Βελέντζας 7(1), Καλιακάτσος.
Κουφάλια 42
Αστέρας Σίνδου 47
Δεκάλεπτα: 17-10, 30-22, 39-34, 42-47
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Τσαρδούλιας Τ.-Κασούμης
Κουφάλια (Αραϊτζόγλου-Λέφα): Τερζίδης 1, Πούντος, Γιώρτσιος 8(1), Εξίογλου 8, Καλαϊτζίδης, Τοπουζίδης 10, Ιατρίδης 13, Αμανατίδης 2.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Βαρίτης 4, Μπέλλης 6, Χαριζάνης 7(1), Κεϊσίδης 2, Σιώμος 26, Δέλλας, Τυπάκης, Φιλέλης, Ηλιάδης 2, Μέγκουλης, Πολυβάκας.
Ελπίδα Αμπελοκήπων 68
Απόλλων Καλαμαριάς 75
Δεκάλεπτα: 22-20, 41-35, 51-54, 68-75
Διαιτητές: Σιταρίδης-Αναστασιάδης Γ.-Σκρίνος
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Σπασέγκος): Καμπέρης 15(3), Παπανικολάου 6(2), Ριζόπουλος 6, Ζηκούλης 12(2), Στεάι 2, Παπαδόπουλος 2, Μαυροματίδης 20(1), Μαστροδημήτρης 5(1).
Απόλλων Καλαμαριάς (Παραλίκας-Κεραμέας): Λαδόπουλος 11, Δημμητριάδης 9(1), Κηπουρίδης 28(2), Πουρλίδας 9(1), Φασούλας 7(1), Στεργιόπουλος 8(1), Φεστερίδης, Μπακογλίδης 3(1), Τσαγκάρης.
Ανατόλια 63
Πρωταθλητές Πανοράματος 87
Δεκάλεπτα: 13-22, 36-39, 50-60, 63-87
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Κωνσταντινέλης-Ντόντης
Ανατόλια (Μυστηλιάδης-Ζελενίτσας): Μηντζαρίδης 10(1), Μιχαλόπουλος 2, Αζίζης 22(5), Γεωργιάδης, Ανδρικάκης 6, Καραμπέκης 15, Δάρατζης 5, Καμπούρης 2, Μαλαματίδης, Ηλιόπουλος, Εδρεμίτογλου, Λαδένης.
Πρωταθλητές Πανοράματος (Λαζάρου-Χριστοδουλίδης): Κουσίδης 11(3), Μπαγκντασαριάν 2, Μακαντάσης 14(1), Λαγός 9(2), Γκαντίδης 4, Ζιάκας 24(1), Μισαηλίδης 23(4), Τυμπανίδης, Χαρισόπουλος.
Κεραυνός Αγίου Παύλου 96
Βεργίνα 71
Δεκάλεπτα: 27-19, 49-32, 77-42, 96-71
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Ηλιόπουλος-Καραβάς
Κεραυνός Αγίου Παύλου (Πεταλωτής-Αναστασιάδης): Τόζιος 24(1), Αγγελόπουλος 2, Γκόνος 15(4), Καρκανιάς 15, Παπαδόπουλος 2, Στεφανίδης 5(1), Αρνίδης 8(2), Παρασκευάς 6, Ασημακόπουλος 19.
Βεργίνα (Βουρδέρης-Τσιμπραηλίδης): Κιούρκας, Καραδήμος 8(2), Παϊτάρης 8(2), Μαγγανάρης 2, Μπιτέρνας 12(3), Νεράντζης 8, Παπαγεωργίου 8, Παπαργυρίου 2, Παντερής 3, Δαφνητίδης, Τραγιαννίδης 7, Βεργόπουλος 13(3).
ΜΕΝΤ 80
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 55
Δεκάλεπτα: 19-4, 51-20, 67-43, 80-55
Διαιτητές: Λόρτος-Κωνής-Τσαπόγα
ΜΕΝΤ (Τσούρμας-Καπλανίδης): Χαρτόπουλος 4, Νταβουλτζόπουλος 11, Μετρητίδης, Μιχαηλίδης 2, Μούτσιος 14, Χολέβας 11(1), Δημητρίου 25(7), Παραπούρας 2, Κάσουρας 9(1), Παπαδόπουλος 2, Νικολάου, Γκρατάλε.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ντολόπουλος): Σπανός 6, Ντολόπουλος 7, Βογιατζής 7(1), Μυλωνάς 10, Δημητρόπουλος, Χρυσανθάκης 9(1), Ρουσομάνης 2, Τριανταφύλλου 2, Αργυριάδης 3(1), Συνοδινός 2, Σταφυλάς, Παρίσης 6.