Thess 4on4:Η αξία του ηττημένου,δίνει την δόξα στον νικητή

1401

Σε ένα μάτς διαφήμιση για το Πρωτάθλημα Thess 4on4 , σε ένα μάτς πραγματικά που πραγματικά κράτησε σε αγωνία μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο οι Underdogs κατάφεραν και πήραν το ρόζ φύλλο αγώνα,απέναντι στους O.S.B, χάρη στον απομηχανής Θεό πλέον της ομάδας Θωμά Παπαγιάννη,ο οποίος πήρε ως είθισται την μπάλα στα τελευταια δευτερόλεπτα και έκανε αυτο που κάνει συνήθως ,να «σκοτώνει » τον αντίπαλο με τα πιο κρίσιμα σούτ.

Πάμε να δούμε το φίλμ του αγώνα :

Οι ομάδες ξεκίνησαν το μάτς με σκοπό να πάρει η κάθε μία  τον έλεγχο του ρυθμού,κατι το οποίο δεν εγινε στο 1ο δωδεκάλεπτο αφού το μάτς πήγαινε πόντο πόντο με σκόρ περιοδου το 9-10 υπέρ των Underdog.

Η 2η περίοδος άνηκξε αποκλειστικά στους παίκτες των Underdogs αφού παίζωντας εκπληκτική άμυνα πάνω στους ποιοτικούς ψηλούς των O.S.Β κράτησαν τους αντιπάλους στους 3 μόνο πόντους την στιγμή που βρήκαν σούτ απο μέση απόσταση ενω φόρτωσαν με φαουλ τους αντιπάλους γεγονός που τους έδωσε το δικαίωμα να σκοραρουν εύκολα με βολές.

Το 12-20 του ημιχρόνου έδωσε σαφες προβάδισμα νίκης στους τυπικά φιλοξενούμενους όμως όπως και σε όλα τα υπολοιπα μάτς έτσι και σε αυτό οι ψυχομένοι Ο.S.B βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσουν το μάτς, με ρεσιτάλ τρίποντων βομβών φτάσανε το μάτς στον πόντο την στιγμή που οι Underdogs δείχαν να βραχυκυκλώναουν απέναντι στην πιεστική άμυνα των αντιπάλων.

Το 25-26 στο 36 ο λεπτό  εδειχνε ακριβώς την εικόνα του μάτς ,το απολυτο ΝΤΕΡΜΠΥ. Το άγχος εδωσε την θέση του στις νευρικές επιθέσεις και το καλάθι πλέον άρχισε να μήν φαίνεται σαν βαρέλι, οι πόντοι μπαίνανε με δυσκολία όμως εκεί που το 27-30 2 λεπτά πρίν την λήξη έδινε μεγαλο προβάδισμα τους Underdogs ήρθαν 2 ελευθερες βολές απο 7ο φάουλ και ένα παληκαρίσιο καλαθι και φαουλ να φερει το μάτς για πρώτη φορα υπερ των OS

B με 31-30.

Αμεση απάντηση για τους σκύλους με 31-31 και στην συνεχεια καλη άμυνα και κατοχη για το 31-32.. Ισοφάριση στα 35 δευτρα για την λήξη και με το χρονόμετρο να δείχνει 24 δευτερόλεπτα πήρε την μπάλα ο αρχηγός των Underdogs και κάνωντας σταυρωτή πέρσαε τον προσωπικό του αντίπαλο απο αριστερα και με υπεροχο jump stop απο τα 3,5 μέτρα εκτέλεσε με ταμπλό και έγραψε το 32-33 5 δευτερόλεπτα πρίν αποτ την λήξη.

Μετα το time out η επαναφορά έγινε απο την πλάγια γραμμή όμως το σούτ που έγινε απο τους  OSB δεν βρήκε στόχο και μετά απο ένα ακομα εκπληκτικό μάτς οι Underdogs πανηγυρίσανε μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ πρόκριση νικώντας στην σειρά με 1-2 νίκες .