ΑΕ Ν.Κρήνης: “Αυτοκτονήσαμε”

541

Το σχόλιο του χθεσινού αγώνα απο το μπλογκ της ΑΕ Ν.Κρήνης:

Αυτοκτονία για την ομάδα μας, το χθεσινό βράδυ!
Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 1ο 10′ με 12 πόντους πληρώνοντας την αστοχία της και συγχρόνως την ευστοχία που είχε η ομάδα του Γαλαξία κατάφερε να πλησιάσει στην λήξη του ημιχρόνου κάνοντας το σκορ <<36 – 31  >>. Ξεκινώντας το 3ο 10′ η ομάδα μπήκε πολύ δυνατά με αλλαγμένη διάθεση και πάθος παίζοντας πάρα πολύ καλό μπάσκετ απίστευτη άμυνα και πάρα πολλές λύσεις στην επίθεση και ανέτρεψε το σκορ φτάνοντας μάλιστα την διαφορά στο + 11 σκορ . Στο 4ο δεκάλεπτο διατηρούσε την διαφορά μέχρι και ένα λεπτό πριν τη λήξη , κάπου εκεί όμως η ομάδα του Γαλαξία άρχισε τα φάουλ, στέλνοντας την ομάδα στις βολές εκεί όμως χάθηκαν παρά πολλές βολές σε συνδυασμό με συνεχόμενα λάθη στην άμυνα η ομάδα του Γαλαξία έφτασε στο σκορ και πέρασε μπροστά τα τελευταία δευτερόλεπτα ,τελικό σκορ 72 – 68.

ΑΜΟ Γαλαξίας (Ντούλης – Τζιόμαλος) : Χατζηιωάνου 8 , Παπαδόπουλος 4, Μυτηλιναίος 11(1), Κεσίλογλου 6, Κοιμτζόγλου 5, Τζιβάνης4, Βουνάκης 12(1), Μάντζαρης 11(2) , Κανλής 10(2),Νικολούδης.

ΑΕΝ Κρήνης (Ζελανίτσας) : Βασιλειάδης 6(1), Καραχάλιος, Κούτος, Μανιάτης 2, Μυλωνάκης 4, Παρίσης 11(3), Πάππας, Ρέμπελος 9 (1), Τσιγκόπουλος 9 , Τσουκαλίδης 2.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλη την ομάδα για το ωραίο μπάσκετ που έπαιξαν !!!