Αγχωτική νίκη για τις κορασίδες του Αχιλλέα Θερμαϊκού

351

Νίκη στις λεπτομέρειες για τις κορασίδες του Αχιλλέα Θερμαϊκού που πέρασαν από το γήπεδου του Ν. Ρυσίου νικώντας τον Αστέρα Πλαγιαρίου με 47-49.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προοπτικές για τα κορίτσια του Αχιλλέα που στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά με 12-16 και έκλεισαν το ημίχρονο με 20-29. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 17 πόντους και τελικά έκλεισε το δεκάλεπτο με 35-45.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν δραματικό με δύο τρίποντα της ομάδας του Αστέρα το σκορ πήγε στο 47-47 για να λήξει τελικά με κλέψιμο και λέι απ με 47-49.

Δεκάλεπτα: 12-16, 20-29, 35-45, 47-49. Διαιτητές: Κουκουλεκίδης Β., Μόσχας.

Αστέρας Πλαγιαρίου (Μουρατίδης): Καβλετζάκη, Φυσαράκη, Παλαμούτσογλου, Τάϊνα 25, Γκάγκα, Τσάκαλου, Τριανταφυλλάκη, Παπαδοπούλου 15 (3), Αλασχάρ 7.

Αχιλλέας Θερμαϊκού (Χ”ζωγίδου): Γεωργούλα 17, Παπαδοπούλου 2, Βρη 6, Καραγιάννη 4, Παπουτσή 2, Νικολούλη 2, Βεζυρτζή, Ξακουστού 16.