279

ΑΝΤΡΙΚΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛEΓΙΟ . – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 5η αγωνιστική
Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση , το Αντρικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου και
έχοντας σε πολύ καλή κατάσταση όλα τα παιδιά σε άμυνα και επίθεση όπως δείχνει και το επιμέρους σκορ 14-12 πρώτο και 08-15 δεύτερο δεκάλεπτο
αντίστοιχα και κλίνοντας το ημίχρονο με σκόρ 22-27 πήγαν στα αποδυτήρια με της καλύτερες εντυπώσεις .
Η αδράνεια όμως στην άμυνα και η αστοχία στην επίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο με σκορ δεκαλέπτου 22-4 παραλίγο να στοιχίσει στην ομάδα μας
πράγμα που αντιστράφηκε ευτυχώς στο τέταρτο δεκάλεπτο και με σκορ δεκαλέπτου 4-16 κατάφερε η ομάδα να στείλει τον αγώνα στην παράταση ,
στην οποία έχοντας καθαρό μυαλό και αυτοπεποίθηση και βάζοντας τα καθοριστικά σουτ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 54-66.
Μπράβο στον κόουτς και σε όλα τα παιδιά που έβγαλαν την καλύτερη αγωνιστική τους διάθεση στον αγώνα.
Πολλά συγχαρητήρια και στην ομάδα του Αριστοτέλειου Κολεγίου για την αγωνιστικότητα τους.

Διαιτητές: Καρμπά – Παναγιωτίδης

Δεκάλεπτα: 14-12, 22-27, 44-31, 50-50 κ.α Παράταση 54-66
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΕΓΙΟ (Μελετιάδης – Λαμπρίδης):Καραγιάννης , Κοττιαμπάσης 2 , Αφαλωνιάτης , Λαμπρέλλης , Τσέφος 9(1) , Θώμος 9(1) , Λάμπρου , Μουσαλλάμ 9 , Ιωάννου 12 , Τεζαψίδης 9(1) , Πατσαλής 4 , Ρέβης.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (Γραμματόγλου – Σαρασίδης):Μινασίδης 1 , Χονδρογιώργης Χ. 4 , Χυτόπουλος , Γιαλαντζής 20(4) , Πατεράκης , Χουμκοσλής 14(2) , Πετρίδης 8 , Εμμανουηλίδης 4 , Πειμανίδης 12 , Καραγιάννης 2 , Χονδρογιώργης Β , Παυλίδης.