Έκαναν το πρώτο βήμα για τον τίτλο του υπερπρωταθλητή οι Γαλάζιοι

640

Στην πρώτη αναμέτρηση για την ανάδειξη του υπερπρωταθλητή της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών οι Γαλάζιοι επικράτησαν με 57-60 του Ατρομήτου Τριαδίου.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν για τρία δεκάλεπτα πίσω στο σκορ κατάφεραν στο τέταρτο δεκάλεπτο να τρέξουν ένα σερί 8-14 και να πάρουν τη νίκη.

Για την ομάδα του Ατρόμητου οι απουσίες των Γιώργο Ντίντα, Πάνο Τσαχουρίδη και Χασαπόπουλο και ο τραυματισμός του Μάντη στο δεύτερο λεπτό, έπεσαν σημαντικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 21-19, 39-36, 49-46, 57-60  Διαιτητές: Σελεβός, Τεμέλκου

Ατρόμητος Τριαδίου (Βαχαροπούλου): Τσαχουρίδης Πετ. 3(1), Σπυριδόπουλος, Παπαδόπουλος 15(3), Μπάλας 12(2), Μαρκίδης 2, Μάντης, Ζαχαριάδης 6(2), Μουτσέλης 15, Ντίντας Ν. 4.

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Γογκάκης 9(11), Οικονόμου 2, Νταβίδι 7(1), Κυριακού, Αντωνίου 9(1), Καμπούρης 7(1), Παπλωματάς 19, Παπαϊωάννου 2, Μεντελίδης 4(1), Χαλκιάς.