Άνετο “διπλό” για το Θρίαμβο Ταγαράδων

326

O Θρίαμβος Ταγαράδων έκανε το δύο στα δύο χθες (05/10) το βράδυ νικώντας την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς στο γήπεδο Μίκρας Β’ με 50-71. Το ματς ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τους φιλοξενούμενους που προηγήθηκαν με 3-8, 6-13, 12-23 και πήγαν στο ημίχρονο με 20-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η εικόνα του αγώνα όμως άλλαξε, καθώς η ΑΑΚ σφίγγοντας την άμυνα και παίζοντας κοντά στο καλάθι πλησίασε ακόμα και στους 4 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως η πλάστιγγα έγειρε υπέρ των Ταγαράδων που επαναλαμβάνοντας την καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου και με έναν εκπληκτικό Νίκο Μουδούρη στη σύνθεσή τους ξέφυγαν στο σκορ ξανά και το ματς τελείωσε με 50-71.

Δεκάλεπτα: 10-19, 20-35, 42-47, 50-71. Διαιτητές: Πετανίδου Γ., Πετανίδου Α.

Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς (Κασιόλας): Μπασκίδης, Κούγκας 8, Σερετάκης 13, Γραβαλίδης, Ματζούνης, Ιωαννίδης 8, Χρηστίδης 6, Μαυρογένης, Κουτσούκος 15.

Θρίαμβος Ταγαράδων (Κουρβούλης): Μόσχου 5, Λασκαρίδης 3, Μουδούρης 13, Μπατσίλας 8, Βακάλης 7, Δημητριάδης 8, Γιαρμακόπουλος 2, Γκερκίνης 4, Παπαθανασίου 16, Λιάντας 5.