Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

30

Α1 γυναικών

Τα αποτελέσματα

ΟΑ Χανίων-Ολυμπιακός  45-76(χθες)

ΠΑΟΚ-Σπόρτιγκ 20-19(10), 36-35(20), 59-54(30), 77-81(τελικό)

Παναθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας  11-13(10), 31-25(20), 52-33(30), 70-55(τελικό)

Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Εσπερίδες 26-11(10), 47-25(20), 67-33(30),

Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΣ Γιάννινα 27-25(10), 49-38(20), 70-55(30), 85-74(τελικό)

ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγίου Δημητρίου  18-18(10), 31-47(20), 48-68(30), 62-83(τελικό)

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

ΠΑΣ Γιάννινα-Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Εσπερίδες-Παναθηναϊκός

Νίκη Λευκάδας-ΠΑΟΚ

Σπόρτιγκ-ΟΑ Χανίων

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Ελευθερία Μοσχάτου

Ολυμπιακός-ΚΑΟ Μελισσίων

Παναθηναϊκός – Νίκη Λευκάδας 70-55

Διαιτητές: Διαμαντής, Ρίζος, Φάκαρος

Δεκάλεπτα: 11-13, 31-25, 52-33, 70-55

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Μαυράκη, Κοιλιά, Μούλη 18, Πούλινς 11, Καρακασίδου 8, Πολίτη 6, Δίελα 7, Μακέι 20(2), Κούκη, Πρίφτη.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Πανούση, Πολυμένη 9(1), Παπαμιχαήλ, Πέτροβα, Μπεσάρντ 22(2), Αντομάκο 11(1), Τσέσλεκ 5.

Μελίσσια-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 62-83

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Φασόλης, Γρίβα.

Δεκάλεπτα: 18-18, 31-47, 48-68, 62-83.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Χάρις 14, Ναυροζίδου 9 (1), Στεφάνου 2, Πατέρα, Κοιλιαρίδη 7, Ζακυνθινού, Κούκη 3, Κωνσταντινίδου, Κούρπα, Γιαμπάνη 15 (2), Μπαλλιούση, Μπαρνς 12.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ρουμπελάκης): Τζανετάτου 2, Μποσγανά 13 (1), Τσαγκαροπούλου, Τσιαδή 9, Κασάπογλου 15 (3), Τσιχλάκη, Γρηγοροπούλου 2, Γασπαράτου 7, Κάμπελ 25, Σμιθ 4, Ροντινέλι 6, Τσούχλη.

Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΣ Γιάννινα 85-74

Διαιτητές: Κοτσιμπός, Ντάνος, Κώτσου.

Δεκάλεπτα: 27-25, 49-38, 70-55, 85-74.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Καλογερόπουλος): Τζέιμς 18 (1), Σπαθάρου 6, Μίχου 8, Ακρίβου, Σταμάτη 9 (1), Καλάγια 2, Γκίλντεϊ 11 (3), Κούτρα, Αλεξανδρή 12 (2), Σλέμερ 19.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΑ (Σιαμέτης): Μοντγκόμερι 24, Κατσαμούρη 2, Ξανθοπούλου, Τζήμου 4, Καλχούν 25 (2), Ντάλα 5 (1), Κανέλλου, Τακ 14.

ΠΑΟΚ-Σπόρτιγκ 77-81

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης, Ζαχαριάδης.

Δεκάλεπτα: 20-19, 36-35, 59-54, 77-81.

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Καρλάφτη 8 (2), Λύμουρα 16 (4), Κωτούλα 12 (2), Σύρρα 13 (1), Λέξα, Ταρπάγκου, Καρακούλα 2, Μάλιγκαν 5, Βαϊολετάμα 14 (1), Κιλαζίδου 4.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Μούρερ 17 (2), Γούναρη 10 (2), Σαλιάι 6 (2), Ανωγειανάκη 6, Ρέιμερ 30, Κόστοβιτς 12.

Α2 γυναικών

Ομιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

Αρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 10-11(10), 27-21(20), 55-31(30), 60-45(τελικό)

ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής 52-66(τελικό)

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος  28-13(10), 72-36(30), 94-54(τελικό)

Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 9-16(10), 21-34(20), 30-51(30), 46-67(τελικό)

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ 19-19(10), 23-36(20), 57-52(τελικό)

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 14-18(10), 31-35(20), 41-39(30), 50-49(τελικό)

Η βαθμολογία

1) Παναθλητικός        7          300-201           99

2) Αρης            7          267-196           71

3) ΑΕ Πυλαίας 7          272-229           43

4) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 7          212-190           22

5) Πιερικός Αρχέλαος 7          238-226           12

6) Ηρακλής      6          189-171           18

7) Πανσερραϊκός        6          224-217           7

8) Απόλλων Καλαμαριάς        6          202-209           -7

9) Ασπίδα Ξάνθης      5          205-258           -53

10) Ολύμπια Λάρισας 5          136-211           -75

11) ΜΕΝΤ        4          200-225           -25

12) ΑΣ Πανόραμα       4          194-306           -112

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας

ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Πανόραμα

Ηρακλής-Αρης

Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς

ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής 52-66

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-32, 40-49, 52-66

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τζεκάκης

ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 13(3), Αραμπατζή, Νικολαϊδου 7, Ριτζαλέου 9(1), Νάκη, Καζαντζή Σ. 14(1), Σιακαβάρα, Σταματιάδου 4, Δαιμονάκου 2, Βασλαματζή 2, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.

Ηρακλής (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 10, Τζίκου, Παγκαλίδου 1, Σακουλάκη 4(1), Λογδανίδου 11, Γιαννούδη 8, Πετρίδου, Μαργαρίτη, Βασιλειάδου 12, Θωμά 15(3).

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος  94-54

Δεκάλεπτα: 28-11, 43-26, 67-36, 94-54

Διαιτητές: Φωτιάδης-Γιαννούλης Αναστ.

Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση):Χαιριστανίδου 19, Σταμπή 8, Γιαννοπούλου 13, Μπαξεβάνου 6, Τράντα 14, Σταματάκη 8, Γράψα 9(1), Βαντσιούρη 8(1), Μπατή 1, Σαράντη, Σιδηροπούλου 8, Αντωνίου Ι.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου 14(4), Μάντζου 9(2), Ντριστέλλα 5, Γκοτζαμάνη 8, Μπαγκλαρίδου 5, Καρατάσιου 3, Αρτεμισίου 10(1), Ζαρμανέλα, Παπαζιώγα.

Αρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 60-45

Δεκάλεπτα: 10-11, 27-21, 55-31, 60-45

Διαιτητές: Κομνηνόπουλος-Δημακόπουλος

Αρης (Συρόπουλος): Στεργάκη, Μαρίνη 16(2), Παπαϊωάννου 4, Τσαμπούρη 8(2), Νταουντάκη 4, Ευσταθίου, Σλούκα 14(2), Βεντούρα 2, Νάστου 9(1), Κασαπίδη 3, Κυρπιζλίδου, Δροσούνη.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Κωστανάκη 8(2), Σουλιώτη 2, Τσαλή 3, Καλογρίδου 4, Καλομιτσίνη, Κανέλλογλου 5, Βατσιτσίδου 4, Παπαδάκη 6, Κουλουμπή 4, Κοκκίνου 7, Γκόγκου.

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ  57-52

Δεκάλεπτα: 19-19, 23-36, 37-44, 57-52

Διαιτητές: Λάλλα-Λαζαρίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 6(2), Θωμαϊδου 4(1), Καραλίδου Σ. 9, Μαμαλίγκατζη 12(3),  Καραλή, Αντώνογλου 8(1), Σουλιώτη 7, Βαρελτζή 10, Χαλκίδου, Καρακώστα 1, Φραγκιουδάκη.

ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Μουμτζή 15(3), Θώμογλου 2, Κουλακιώτη 18(1), Γιαννουσίου 5, Μπουντούκα 6, Νικολή, Αβρονιδάκη, Γενναίου 6.

Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας  46-67

Δεκάλεπτα: 9-16, 21-34, 30-51, 46-67

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπουγλος Ιωάν.

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσιούρβα, Μικρούλη, Καρτσαμάρη 7(1), Μοδέα 2, Καλλίδη 7, Τέλιου, Λιάσκου 14(1), Μιχαηλίδου 8(1), Πατούνη 2, Κλεισιάρη 6(2), Μπαζούκη, Μαργαρίτη.

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 5(1), Αντωνιάδου 9(1), Γράψα 2, Λάλου 4, Τζιαμπάζη 9(3), Πετρίδου 12(2), Παπαρδέλα 11(1), Πουλάκη, Δεληγιάννη 15, Καράτορα.

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 50-49

Δεκάλεπτα: 14-18, 31-35, 41-39, 50-49

Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Δημουλάς

Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου):Οικονόμου 4, Σιφναίου 12(2), Παλάνη 6, Φλώρου 3, Ιγγλέζου 5(1), Καλαντίδου 10, Διαμαντοπούλου 4, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 4, Μαϊδάτση, Ζηππίδου.

Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 9(1), Γαϊτάνη 14(4), Τσάντα 3(1), Μπακιρτζίδου 9, Χωλοπούλου Μ., Θανοπούλου 3(1), Πελτέκη 7(1), Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου 2, Γκέκα, Δαμιανάκου, Βάννα.

Ομιλος Νότου

Τα αποτελέσματα

Δαναοί Αργους-Αθηναϊκός  42-70

Εύνικος-Πανιώνιος  48-68

Φοίνικα Πειραιά-Αετός Καλλιθέας 72-46

ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Αιγαίας Χίου  74-40

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πρωτέας Βούλας

Ρεπό: ΓΣ Ηλιούπολης

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

Αιγέας Χίου-Φοίνικα Πειραιά

Αετός Καλλιθέας-Εύνικος

Πανιώνιος-Δαναοί Αργους

Πρωτέας Βούλας-ΓΣ Αγίας Παρασκευής

ΓΣ Ηλιούπολης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Ρεπό: Αθηναϊκός

 

Φοίνικας Πειραιά-Αετος Καλλιθέας 72-46

Διαιτητές: Κούλης Κ.-Ευφραιμίδης

Δεκάλεπτα 13-11, 34-17, 47-36, 72-46

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Αραπης, Καραγάνης): Γιγουρτάκη2, Μαγγίνα 1, Ξεπαπαδέα 4, Δανδουλάκη Αλ. 6(2), Βράκα 17(3), Καψοκόλη 15(1), Κουταλιανού 8, Οικονομόπουλου 4, Δανδουλακη Μαρ. 13(1), Παπαδοπούλου 2, Μοσχονά, Δράκου.

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακοπουλος, Μηνάς): Γραμματικού 7, Παπαδοκολάκη 3, Μηνά 9(1), Νάκου, Σανταμούρη, Κουτσοδήμου 2, Καραγιανάκη 18(2), Μωραΐτη 6, Κατσοχειράκη, Δρακοπούλου,Τζίνλη 1

Εύνικος-Πανιώνιος 48-68

Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Φλώρος

Δεκάλεπτα: 12-20, 23-45, 31-62, 48-68

ΕΥΝΙΚΟΣ (Αντωνόπουλος) Μετάι 2, Σκαμαντζούρα 2, Παπαδοπούλου 7, Μοίρα 10, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 6, Δρακοπούλου 2, Μάρκου 6(1), Τσέρου 10, Πετράκη 3, Ράλλη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χατζηδακης, Παπασάββας): Στεργιοπούλου 4, Κάραλη 4, Κριτσιδήμα, Παύλου, Γιαννακούλια, Καναβάρου, Ταντουρόφσκα 13(3), Σουλτάνη 7(1), Ρετζεμπέρη 13, Αξιοπούλου 10(2), Σιγάλα, Γεροστεργίου 17(3).

Αγία Παρασκευή-Αιγέας Χίου 74-40

Διαιτητες: Μαρουδιάς-Χαϊνά

Δεκάλεπτα: 24-10, 35-17, 53-26, 74-40

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Γκουζίνη): Στουπά 19(3), Σιγιώργη 14, Κοντογιάννη 5(1), Γρίσπου 9(1), Ευαγγελάτου 5(1), Πετυχάκη 9, Κριμιτζά, Κόρμπου 4, Μπεζαίτη 5(1).

ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία, Δάνδουλα 3(1), Κοματσιούλη 3, Παπαδοπούλου 4(1), Τόσκα 16(2), Καρούση 6, Μπαμπικέρ 6, Κρουσουλούδη, Γιασεμή 2.

Δαναοί Άργους-Αθηναϊκός 42-70

Διαιτητές: Μάρκου, Κωστής.

Δεκάλεπτα: 13-19, 19-43, 33-61, 42-70.

ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ (Σκορδής): Μπενέκη 10 (1), Ζαροκώστα 2, Γιαννακόπουλου, Αλμπέρτου, Μπαρτούτση 3, Αρβανίτη 10, Σουλτάνη, Καπετάνιου, Χατζηκωνσταντίνου, Παπαμάρκου 6, Μάρα 8 (1).

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βουλκίδη Μ.): Μήτσα 2, Βουλκίδη Κ., Κλείτσα 9 (1), Καμμένου 22 (6), Καριοφύλλη, Καλημέρη 2, Χελιώτη 7, Οικονομάκη 22, Τσιμπίδη.