Τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Γυναικών

96

Η αυλαία της σεζόν στις Γυναίκες άνοιξε με το Κύπελλο Ελλάδας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ομιλος Νότου

1. Παλαιό Φάληρο-Εύνικος 55-49

2. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΓΕΑ Άμιλλα 2000 55-42

3. ΑΟ Σπόρτιγκ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 65-50

4. Πανιώνιος ΓΣ-ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 49-59

5. ΑΟ Τερψιθέας-ΚΑΟ Μελισσίων 52-41

6. ΓΣ Περιστερίου-ΑΣ Ολυμπιάδα Άσσου Λ. 65-35

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 52-41

Δεκάλεπτα: 12-5, 24-20, 37-28, 52-41. Διαιτητές: Μαγκούνης-Σπυρόπουλος Σπ.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Παπασπυριδάκος – Μπορίνος): Μπουρμπάκη, Ευμορφοπούλου 13, Μπότσαρη 5, Αστραντίνη 7 (1), Στεφάνου 3, Μπακάλη 2, Ζεβαχιργιάν 18 (1), Πετράκη 4.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ  (Κουκής-Τσιαντούκα): Καραβέλη, Ακρίβου 2, Κοιλαρίδη 7 (1), Τσιχριτζή 5 (1), Ζότοβα 9 (1), Κόνιαλη 7, Ζακυνθινού, Καραμπάτσα 6, Μπασούκου, Σκαρογιάννη, Μερισιώτη 5.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΗΡΟΔΟΤΟΣ 49-59

Δεκάλεπτα : 16-15, 25-39, 32-47, 49-59. Διαιτητές : Μαυρατζάς – Ντάνος.

Πανιωνιος (Τόλιας) : Πούλου 2, Δανούση 3, Μελά 3(1), Σταμπούρλου 3 , Στεφανίδου 9(2), Ιωαννίδου 10(1), Παναγιωτοπούλου 8, Γρηγορίου 9 , Ηλιάδη.

Ηρόδοτος (Χριστοδούλου) : Γιαλυτάκη Α. 8, Χρανιώτη, Γιαλυτάκη Μ. 14, Κοιλάδη, Δακανάλη, Δανδουλάκη 9(1), Μαθιουδάκη 7, Παπαιωσήφ 11, Καρλάφτη 5(1), Φωτιάδη 5.

Π. ΦΑΛΗΡΟ-ΕΥΝΙΚΟΣ 55-49

Δεκάλεπτα: 14-8, 27-19, 39-32, 55-49. Διαιτητές: Τσαρούχα-Γαρίνη.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης-Σοϊλεμετζίδης): Τσίκουτα 5(1), Λόξα 7, Στεφάτου 5(1), Ζαχαράκη Ε.  4, Πεσκατζίου 6, Θεοδωρομανωλάκη 9, Πρωτοψάλτη, Ζαχαράκη Μ. 12, Γιαμπάνη 7.

ΕΥΝΙΚΟΣ (Κάββουρας): Βουκελάτου 4, Παυλοπούλου, Κελλάρη 3(1), Χαïνά 4, Τσέρου  9, Ζουρνή 20, Μάρκου, Σαβουλίδου 2, Κοτσιαύτη 7.

ΦΕΑ- ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ  55-42

Δεκάλεπτα: 16-11, 31-17, 44-23, 55-42. Διαιτητές:  Σπυρόπουλος Α.-Ζαχαρόπουλος.

ΦΕΑ (Κωστόπουλος ): Πλούμπη 14, Μακρυνίκα 9, Μοίρα 12, Χριστακοπούλου 8(2), Ανωγειανάκη 10, Σπίνου 2, Λαζάρου.

ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Τσουκαλάς): Τσουκαλά Χ. 8(2), Τσουκαλά Π. 11, Τζανή 11, Χρονοπούλου 2, Μπενέκη 8, Μαρκοπούλου 2, Μανιατά, Κοσκινά, Τρέβου.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ -ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ  65-35

Δεκάλεπτα: 19-14, 33-21, 44-27, 63-35. Διαιτητές: Λογοθέτης-Καρπανός.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κόμης): Νικολάου, Ντάνξη 4, Κοντή 11, Θεοδωροπούλου 7, Εμμανουήλ 16, Θανάση, Ικαρίου, ,Μπρούνη, Βουδούρη, Λιναρά 19(2), Χαραμπάκη 8(1).

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ(Παπαμιχαήλ): Νικολούλια, Αγριομήτρου, Γιαννακούλη 4(1), Αρβανίτη 9(1), Κτενά, Κοψόνη 3, Μάρα 4, Αρβανίτη 12, Λύκου 3.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 65-50

Δεκάλεπτα:  19-7, 35-19, 49-39, 65-50. Διαιτητές:  Τσολάκος-Πλιάγκας.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νίκλας) : Γιαννακάκου 2, Νταή 15, Βλάχου 17(1), Μουζάκη 8(1), Κικιβαράκη 4, Βούλγαρη 2, Χαϊκάλη 17(1) .

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Θεμελής):  Μίχου, Γεωργούση 7(1), Μολφέτα, Αλεξανδρή 6, Πετυχάκη, Καλιώρα  6, Τζιάτα 2, Κασνέστη  6, Τριμέρη 23(7).

Ομιλος Βορρά

7. ΑΣ Ναύαρχος Βότσης-ΑΣ Τιτάνες Δράμας 34-49

8. ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός 50-48

9. ΓΣ Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα 67-54

10. ΑΟ Σερρών-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 49-48

11. ΑΓΕ Πιερίας-ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 76-81

12. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Νίκη Λευκάδας 54-58

 

Ν. ΒΟΤΣΗΣ 34-ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 49

Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Γκογκάκης): Τυφλού 1 , Παπαδάκη Χ 2 , Δημητρακοπούλου , Πασχάλη 10 , Μηταριώτη 9(1) , Ευσταθίου , Κασάπη , Κωνσταντινίδου 7 , Αγκούλ , Τζήμου , Παπαδάκη Ν 4.

ΤΙΤΑΝΕΣ (Γαϊτάνης): Γαιτάνη 9(1) , Στάικου , Αραμπατζή , Γαιτανίδου , Φούντα , Γιαντσιώρη 13 , Πελτέκη 14(1) , Κουτούση 13 , Δημητρακούδη , Κυριακού

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 50-71

Δεκάλεπτα: 18-19, 29-37, 41-57, 50-71. Διαιτητές: Πετανίδου-Παπαδόπουλος  Χ.

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ (Πασαχίδης):  Σόχου 2, Σιδηροπούλου 2, Χελιδώνη 9(1), Παπαδοπούλου 6(1), Μυστρίδου Β.Δ. 8, Μυστρίδου Β. Χ. 7, Νικολαϊδου 9(1), Μπεκιάρη 7(1) , Γιαλίδου, Κουζώνη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 6, Σαρακατσάνη 9(2), Αγαγιώτη 2, Αλεξίου 4, Χαβαλέ 18(2), Ζήτη 12(2) , Ζέρβα 20, Μπακρατσά, Κατσιοπούλου, Αρτεμησίου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 54-58

Δεκάλεπτα: 12-10, 27-31, 38-49, 54-58. Διαιτητές: Μελανίδης Ν.-Ντόγκας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Ατακτίδης): Κοτσαφτίκη, Θεοδωρίδου, Τσαντάκη 6, Γούλα, Παπαγακή, Καλαντίδου 12, Νασουφίδου 4, Φλώρου 7, Τσιτσου 8(2), Ακσεχέρογλου.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφιάς): Κρητικού 3(1), Αργυρού, Τζίμπο 6(2), Γράψα, Σαμολαδά 12(1), Κέμαβορ 14, Ψυχογιού 9(1), Σούνδια 2,  Καββαδία, Σταματέλου, Δεληγιάννη 1

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 67-54

Δεκάλεπτα: 20-16, 33-30, 46-38, 67-54. Διαιτητές: Εκίζoγλου-Καλέσης.

ΗΡΑΚΛΗΣ(Κούκος): Γεροστεργίου Χ. 12, Κεσεσίδου 10 (1), Τσουμπερλή, Παπαβασιλείου 5, Οικονόμου 2, Γεροστεργίου Μ.,  Μαρκουλάκη 4, Γκλεζάκη 6, Λογδανίδου 16, Αθανασιάδου 8 (1), Τσαντά, Τζαμαρία 3.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης):  Καλογήρου, Σιδέρη 6, Λαδοπούλου, Κλείτσα 4, Τσακτσίρα 6, Ντόκου 12 (1) , Παπαδοπούλου 6, Σαρηγιαννίδου 20 (1), Μεντεσίδου, Βαλάκου.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 49-48

Δεκάλεπτα: 18-6, 25-24,  42-37, 49-48. Διαιτητές: Μαγκάφας-Μπακάλης.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Κηρύκος): Δεινοπούλου, Μαραγκού 14(2), Καρατζά, Τόγα, Μπακιρτζίδου  11, Τζιαμπάζη 6(2), Χωλοπούλου Ν. 12(3), Χωλοπούλου Μ. 6, Πρόικου, Μπόκα.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ(Αραπατσάνης): Καψωκόλη 8, Λέκκα  1, Κυριτσάκα 24(1), Σκαρλή 3(1), Κουτσουνούρη 10, Ντάνου 2,  Δριτσέλα, Αραπακοπούλου.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ-ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 50-48

Δεκάλεπτα: 10-9, 19-24, 44-37, 50-48. Διαιτητές: Γαζέτας-Αντωνίου.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ ΡΟΔΑΝΘΗ(Λίτσου-Παπαγιαννάκης): Στάνη, Μπαλλά 6, Ντάμπη  5, Κυζιροπούλου 3, Λάλου 4, Αγαθαγγελίδου 8(1), Ζαμπουρίδου 4, Λίτσου  14(1), Καϊμακτσή 6.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Χαιριστανίδου 3, Γαϊτάνη 5, Αναστασιάδου 3, Ιγνατίου 5, Νικολαϊδου, Τσαμπούρη  17(4), Κοστανάκη, Κελεκίδου 4, Γιαννοπούλου 8, Μουστακίδου, Κουλουμπή 2, Κωτούλα 1.

2η αγωνιστική, Κυριακή (29/9)

13. ΦΕΑ-Ηρόδοτος

14. ΑΟ Τερψιθέας-Π.  Φάληρο

15. ΓΣ Περιστερίου-Σπόρτιγκ

16. Νίκη Λευκάδας-Τιτάνες Δράμας

17. Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Σερρών

18. ΓΣ Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας

Β Φάση, Κυριακή (6/10)

19. ΑΕΟ Πρωτέας Β.-ΠΑΟΚ

20. ΑΕ Σουρμένων Ελληνικό-Αναγέννηση Ν.Ρ.

21. Ν Α15-Παναθηναϊκός

22. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αθηναϊκός ΑΣ

23. Ν Α17-ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας

24. Ν Α14-Ν Α16

25. Ν Α13-ΑΣ Κώων Ιπποκράτης

26. Ν Α18-ΑΣ Άρης

Γ΄Φάση/Προημιτελικοί, Κυριακή (22/12)

27. Ν19-Ν21

28. Ν23-Ν24

29. Ν26-Ν20

30. Ν25-Ν22

*Το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Γυναικών θα διεξαχθεί 15 και 16 Μαρτίου 2014.