Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΚΑΣΘ

396

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Όλυμπος-Αρίων Σταυρούπολης  61-97

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΑΟΚ Αγ. Αθανασίου  52-61

Αλέξανδρος Συκεών-ΕΚ Σταυρούπολης  53-72

Δόξα Δρυμού-Ελπίδα Αμπελοκήπων  61-68

Ηoop Φαλήρου-ΑΣ Ασβεστοχώρι  57-68

Αμπελόκηποι Μενεμένης-Δόξα Ασσήρου  75-59

Προποντίδα-Γαλαξίας Αδένδρου  39-67

Ηoop Φαλήρου 57

ΑΣ Ασβεστοχωρίου  68

Δεκάλεπτα: 7-17, 30-30, 43-51, 57-68  Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Κιλιπίρης

Ηoop Φαλήρου (Τσίμπος-Μασλαρινός): Παπαρισούλης Λ. 12, Μουρατίδης, Πολυμένης 12, Αντώνης 3(1), Κωτσιόπουλος, Τσιρωνάς, Καραδήμος 4, Παντελίδης 16(1), Παπαρισούλης Β. 10(2).

ΑΣ Ασβεστοχωρίου (Μητριτζίκης): Κανόπουλος, Νικολάου, Τάνης 3(1), Σερέτης 14, Παπαχρήστος 7(1), Γεωργίου, Σαχινίδης 12, Χασεκίδης 1, Παπαχρήστου 25(1), Παπαδόπουλος 6, Πανούδης, Σαχταρίδης.

*Οι φιλοξενούμενοι αφιερώνουν την επιτυχία στον τραυματία Βαλεργάκη με ευχές για γρήγορη ανάρρωση.

Αλέξανδρος Συκεών  53

ΕΚ Σταυρούπολης  72

Δεκάλεπτα: 16-18, 30-33, 40-49, 53-72  Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Παπαδοπούλου Κ.

Αλέξανδρος Συκεών (Ούλιος): Γιαννάκης, Μούμτσογλου 6(2), Κιρκιρνεζιάδης 9, Λεμοντζής, Σαμαράς, Κεχαγιάς 15(1), Παπαστεφάνου 4, Κοσμίδης 14, Δέλλας 5(1), Ιωαννίδης, Εσιερπόγλου.

ΕΚ Σταυρούπολης (Αμοιρίδης-Κουταλίδης): Δουλγερίδης 9, Ταυλαρίδης 15(3), Φωτιάδης 2, Χεμπεκίδης 2, Σιδηρόπουλος 2, Τσαβλίδης 19(3), Χούμκοσλης, Ζλάκιος 2, Μπάρκος, Πλιόσκας 4, Τετράδης 17, Αντωνίου.

*Οι γηπεδούχοι που έχουν παράπονα από τη διαιτησία καταγγέλλουν ότι 3:40 πριν τη λήξη του αγώνα η διαιτητής Κορίνα Παπαδοπούλου έκανε χειρονομία στον πάγκο της ομάδας τους και δηλώνουν ότι θα προσκομίσουν το σχετικό βίντεο στην Ενωση.

Αμπελόκηποι Μενεμένης  75

Δόξα Ασσήρου  59

Δεκάλεπτα: 20-13, 32-30, 52-41, 75-59  Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Λαμπρέλλης

Αμπελόκηποι Μενεμένης (Κουμπάρος): Καραγεωργίου 4, Ξηρόπουλος 18, Θεοδώρου 6(2), Εμμανουηλίδης 3(1), Βαλσαμίδης 18, Μπλαβάκης 16, Στεφούλης 4, Επιτρόπου, Πολυχρονιάδης Θ., Νίκας 8(2).

Δόξα Ασσήρου (Καραγιαννίδης): Δεληγιάννης 20(3), Ταραμάς 2, Παλέντζας 5(1), Κωστόπουλος 2, Καραλής 1, Καραποστολάκης, Μαύρος 6, Γουνιώτης 14.

Προποντίδα 39

Γαλαξίας Αδένδρου  67

Δεκάλεπτα: 10-13, 25-29, 33-50, 39-67  Διαιτητές: Φούντζηλας, Τζεκάκης

Προποντίδα (Νασάγκας-Ευθυμιάδης): Τέντσος 5(1), Βασιλόπουλος, Γιοβανούδης 2, Χοπτερίδης, Παπαδόπουλος 5, Ιορδανίδης 6, Αγγελίδης 12, Πολυχρονίδης 9.

Γαλαξίας Αδένδρου (Μητακίδης): Φίλογλου 4, Γρηγορίου 3(1), Ρούζιος 5, Γκάζος, Παπαδημητρίου 15(1), Ραμφόπουλος, Καλπαξής 20, Μπαλκούρας 7(1), Γκίνης 4, Γιαννάκαρος 3(1), Πλατανίτης 6.

Δόξα Δρυμού 61

Ελπίδα Αμπελοκήπων 68

Δεκάλεπτα: 21-16, 36-44, 51-55, 61-68  Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Παπαγεωργίου

Δόξα Δρυμού (Παντελίδης): Κουδουμάς, Δαμίγος 5(1), Βίγλας 17(1), Τσοτουλίδης 6, Γεράκης, Δώνης 7(1), Ζητάκης 17(2), Χύτας 4, Καϊβετζής 5.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Μπίτης 7(1), Χρηστίδης 10(3), Τσιάτσιος 12(1), Μυλωνάς, Μήλιος, Καδηγιαννάκης 3, Δημάκης 3(1), Κανλής 12(1), Λύτας 15(2), Ζαταγιάς 6.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  52

ΑΟΚ Αγ. Αθανασίου  61

Δεκάλεπτα: 15-14, 26-25, 36-36, 52-61  Διαιτητές: Δέλλας, Τζιαμπάζης

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Τσούκας): Κυριαζόπουλος 8(2), Καραγιαννίδης, Μακρίδης 1, Δημάκος 6, Παπουνίδης 11, Πιτσαλίδης 5, Παπαϊωάννου 5, Δελής, Βρέτας, Πουτσίτσης, Κατριβάνος 12, Βελίκης 4.

ΑΟΚ Αγ. Αθανασίου (Δρακουλίδης): Πίγκας 11(1), Ηλιάδης 20(4), Φωτακίδης 2, Φουτσιτζής, Αλεξανδρής, Χριστάνης 1, Κουρουτζίδης 4, Σωτηράκογλου 6, Μπαξεβάνης 5, Σιόλογκας, Ξενίδης 12(2), Στεργιάδης.

Όλυμπος  61

Αρίων Σταυρούπολης  97

Δεκάλεπτα: 17-30, 35-48, 48-74, 61-97  Διαιτητές: Γραικός, Κατσεβέλης

Όλυμπος (Κοτανίδης): Μαρβάκης, Γιώρτσιος 7(2), Σημαιοφορίδης, Δικταπανίδης 4, Ατμασίδης 9(1), Τόττης Λ. 4, Τόττης Α., Παπαδόπουλος 9, Αρναούτογλου 10, Σιδηρόπουλος 5, Μακαλέκας 11(2), Τζελέπης 2.

Αρίων Σταυρούπολης (Κανέλλης): Μηνασίδης 4, Χυτόπουλος 7(1), Τσιάνης, Παπαδόπουλος 8(1), Βλάχος 16(2), Γιαλατζής 20(5), Πανταζής 27(4), Πλιόσκας 12, Νικολαϊδης 3(1), Παπαδουλάκης.

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2)

Αρίων Σταυρούπολης-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη

ΑΟΚ Αγ. Αθανασίου-Αλέξανδρος Συκεών

ΕΚ Σταυρούπολης-Δόξα Δρυμού

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ηoop Φαλήρου

ΑΣ Ασβεστοχώρι-Αμπελόκηποι Μενεμένης

Δόξα Ασσήρου-Προποντίδα

Γαλαξίας Αδένδρου-Όλυμπος

Βαθμολογία Β’ ΕΚΑΣΘ 1ος όμιλος

ΘέσηΟμάδαΒΑΘΑΓΕΝΤΟΣΕΚΤΟΣM.O ΕΠΜ.Ο ΑΜΕΠΙΘAMYNΔΙΑΦ
1ΕΚ Σταυρούπολης502613-011-271.057.118451484361
2Ελπίδα Αμπελοκήπων482613-09-472.457.618821498384
3ΑΣ Ασβεστοχωρίου482612-110-367.657.517571496261
4Δόξα Ασσήρου442610-38-570.263.218251644181
5Αλέξανδρος Συκεών39267-66-762.764.716311682-51
6Όλυμπος38266-76-772.871.41893185637
7Δόξα Δρυμού38267-65-865.064.41689167415
8Γαλαξίας Αδένδρου38266-76-763.364.916471688-41
9ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου36266-74-959.967.915571765-208
10Αρίων Σταυρούπολης35265-84-969.267.51799175544
11Αμπελόκηποι Μενεμένης35255-75-863.864.115951602-7
12Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη34264-94-961.866.016061717-111
13Hoop Φάληρο32263-103-1058.569.315211802-281
14Προποντίδα28251-122-1055.879.213961980-584