Τα αποτελέσματα στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής ανδρών

8

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων  18-21(10), 30-30(20), 52-44(30), 78-64(τελικό)

Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου  14-22(10), 38-41(20), 61-53(30), 76-80(τελικό)

ΣΚ Ιωάννινα-Αριστοτέλης Φλώρινας  28-10(10), 45-27(20), 82-51(τελικό)

Φαίακας Κέρκυρας-Αετοί Βέροιας 20-28(10), 36-55(20), 55-77(30), 67-103(τελικό)

Αίολος Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας 28-18(10), 47-28(20), 72-54(36), 77-66(τελικό)

ΦΟ Αριδαίας-ΓΑΣ Μελίκης  10-22(10), 26-38(20), 37-57(30), 55-70(τελικό)

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

Η βαθμολογία

1) Αίολος Τρικάλων    10        370-311           59

2) Νίκη Βόλου 9          427-370           57

3) ΣΚ Ιωάννινα            9          388-341           47

4) ΓΑΣ Μελίκης           8          363-299           64

5) Τιτάνες Παλαμά     8          355-367           -12

6) Ικαροι Τρικάλων     7          352-305           47

7) Αετοί Βέροιας        6          295-277           18

8) Αναγέννηση Καρδίτσας     6          288-280           8

9) ΑΓΣ Ιωαννίνων        6          331-329           2

10) Αριστοτέλης Φλώρινας    6          325-346           -21

11) Ολυμπιακός Βόλου          5          283-294           -11

12) ΦΟ Αριδαίας        5          244-294           -50

13) Φαίακας Κέρκυρας           5          272-480           -208

*Ικαροι Τρικάλων, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου

Αριστοτέλης Φλώρινας-Τιτάνες Παλαμά

Αετοί Βέροιας-ΣΚ Ιωάννινα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Φαίακας Κέρκυρας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΦΟ Αριδαίας

ΓΑΣ Μελίκης-Ικαροι Τρικάλων

Ρεπό: Αίολος Τρικάλων

Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου  76-80

Δεκάλεπτα: 14-22, 38-41, 61-53, 76-80

Διαιτητές: Μαραμής-Κοντογιάννης

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 23, Τσατάλας 22, Σφακιανός 3(1), Ξένος 2, Τσούμας 1, Φαλιάκης, Μακρής 12(4), Σκουφεζής 13(1), Αρχοντούλης.

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 8(2), Βερτζάγιας, Σαριμπαλίδης 8(2), Σιμάκης 2, Κουτίνας 18(1), Παρασκευάς 12, Τσιώλης 19(3), Τάσσος 13, Σταυροθεόδωρος, Αναγνωστίδης, Κουτσούκης.

ΣΚ Ιωάννινα-Αριστοτέλης Φλώρινας 82-51

Δεκάλεπτα: 28-10, 45-27, 64-35, 82-51

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Λαδάς

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 5(1), Δουρούκης 20(4), Τσιτσώνης 6(1), Βάσης, Καραμπίνης 3, Πατραμάνης, Ξιούρας 9, Ψιλοδημητρακόπουλος, Σωτηρακης 20(1), Τσιρώνης, Μπάλλας 15.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Χαλκιάς): Τσιώγκας 10(2), Τσιάμης 4, Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος, Γκουτζιομήτρος 15(2), Μαυρίδης, Σαββίδης 7(1), Βίτκας 3, Παπαδόπουλος, Καραδήσογλου 4, Μαρμαρινός 6.

Φαίακας Κέρκυρας-Αετοί Βέροιας 67-103

Δεκάλεπτα: 20-28, 36-55, 55-77, 67-103

Διαιτητές: Κάννης-Βιννής

Φαίακας Κέρκυρας (Τσάμης): Τσιτσές 5, Ψαρράς 2, Παπαγκίκας 31(2), Αυγερινός 21(3), Φουσέκης 2, Αγιους 5(1), Αθανασιάδης 2.

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Αναστασιάδης 15(2), Σιδηρόπουλος 7(1), Γιαννουζάκος 6(2), Γαβριηλίδης, Σταυρουλάκης 9(3), Ζήσιος 3, Μαραπίδης 3(1), Αλευρίδης 17, Ιωσηφίδης 17(3), Γκανάς 8(2), Γκεκόπουλος 18.

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ 42-39(20), 59-52(30), 67-59(38), 70-62(τελικό)

Απόλλων Καλαμαριάς-Λεύκιππος Ξάνθης  11-16(10), 27-25(20), 43-51(30), 57-64(τελικό)

Πανσερραϊκός-ΔΕΚΑ  28-19(10), 35-38(20), 55-43(30), 69-64(τελικό)

Κένταυρος Καλικράτειας-Μαντουλίδης  25-27(10), 48-46(20), 62-59 (28), 85-81(τελικό)

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μακεδονικός  23-13(10), 55-54(27), 63-60(30), 71-79(τελικό)

Ζέφυρος-Ικαροι Σερρών 8-14(10), 23-35(20), 40-54(30), 66-76(τελικό)

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος

Η βαθμολογία

1) Λεύκιππος Ξάνθης 10        384-312           72

2) Ικαροι Σερρών        8          323-266           57

3) Μακεδονικός          8          279-236           43

4) Ελπίδα Αμπελοκήπων        8          358-329           29

5) ΜΕΝΤ          7          282-264           18

6) Πανσερραϊκός        7          339-350           -11

7) ΔΕΚΑ           7          333-344           -11

8) Μέγας Αλέξανδρος 7          268-280           -12

9) Κένταυρος Καλικράτειας    7          381-394           -13

10) Ασπίδα Ξάνθης    6          357-383           -26

11) Ζέφυρος    5          230-256           -26

12) Μαντουλίδης       5          351-407           -56

13) Απόλλων Καλαμαριάς      5          274-338           -64

*Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)

Μέγας Αλέξανδρος-Ασπίδα Ξάνθης

ΔΕΚΑ-Απόλλων Καλαμαριάς

Μαντουλίδης-Πανσερραϊκός

Κένταυρος Καλικράτειας-Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΜΕΝΤ-Ζέφυρος

Ικαροι Σερρών-Μακεδονικός

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης